هل تركيا مكان آمن للاستثمار فيه؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

ترکیه ممکن است حتی باهوش ترین سرمایه گذاران را به خصوص با نوسانات اخیر لیر ترکیه گیج کند. اما حتی با شرایط ارائه شده ، سرمایه گذاران خارجی را از سراسر جهان جذب میکند، و تنوع زمینه های کاری ، مکانی منحصر به فرد را که دو قاره را متحد می کند و انگیزه های دولتی بسیاری را ارائه می دهد. به ویژه مقررات اخیر که حداقل میزان سرمایه گذاری مورد نیاز برای اخذ تابعیت را کاهشداده است ، مورد توجه قرار گرفته است. مسئله این است که صنعت املاک و مستغلات ترکیه به طور مداوم در حال رشد است و به عنوان امن ترین سرمایه گذاری در زمینه های خوب محسوب می شود. با وجود کاهش ارز ترکیه ، بدهی عمومی دو سوم کاهش می یابد و بانک ها می توانند در برابر نوسانات مقاومت کنند. ارقام تولید ناخالص داخلی نیز با نرخ رشد ۵.۵% امیدوار کننده است و باعث می شود ترکیه در رتبه ۱۳جهانی باشد. به ویژه بخش ساخت و ساز ارزش کل پروژه ها را که ۳۷۲ میلیارد دلار و در۱۲۲ کشور در سال گذشته است را میتوان دید. پیمانکاران تحت تأثیر استهلاک قرار نگرفتند. برعکس ، صنعت املاک و مستغلات با افزایش ۶۹درصدی فروش به خارجی ها از کاهش در سال ۲۰۱۹ بهره مند شدند.

اکنون بازار املاک و مستغلات مملو از خارجیانی است که می توانند دلار گران قیمت خود را برای خرید خانه های لوکس با قیمت میلیون ها دلار خرج کنند. اما این بدان معنی نیست که دارندگان لیر ترکیه در بازار فعال نیستند. فقط در ماه اگوست ، ۱۷۰۴۰۸ خانه در سراسر کشور فروخته شد. دوره ژانویه تا آگوست شاهد افزایش۴۲.۶ درصدی در فروش املاک بوده است. این بدان معنی است که روند عادی سازی ممکن است بیشترین تأثیرات مثبت را در صنعت املاک و مستغلات داشته باشد. ترکیه زمانی جایگاه خود را در بازار جهانی تضمین کرده بود که در رده چهاردهم بازارهای دارای مزیت در زمینه املاک و مستغلات قرار گرفته بود و موقعیت سودآور آن با بیماری همه گیر ویروس کرونا تغییر نکرد در حالی که کارشناسان انتظار دارند در سال های آینده قدرت بیشتری نیز کسب کند. دولت نه تنها مشوق های سودمند و معافیت های مالیاتی را ارائه می دهد بلکه به طور فعال در زمینه توسعه زیرساخت ها برای افزودن ارزش به املاک کار می کند.

جدا از صنعت مسکن در حال رونق ، نیروی کار پویا ، فرصت های بازار و صنعت تولید قوی ترکیه با نرخ صادرات همیشه در حال رشد ، ترکیه را برای سرمایه گذاران خارجی جذاب کرده است. فضای اقتصادی بزرگ تعداد زیادی از مصرف کنندگان طبقه متوسط ​​بازرگانان بین المللی را جذب میکند.


Properties
1
Footer Contact Bar Image