سرزمین قصه ها: کاپادوکیا

سرزمین قصه ها: کاپادوکیا

شهر تاریخی کاپادوکیای ترکیه با داشتن دودکش های افسانه ای، بالن سواری ها و شهرهای معروف زیرزمینی، هر ساله پذیرای هزاران گردشگر محلی و خارجی، هر سال در انتظار بازدید کنندگان میباشد. این مکان توجه بسیاری از گردشگران خارجی را به خود جلب می کند و اخیراً منطقه فیلم برداری برای سریال ها و فیلم های مختلف بوده است و شما را برای سفر در تاریخ جذب و متقاعد می کند.

داستان شکل گیری دودکش های افسانه ای در حدود 60 میلیون سال پیش میباشد. کوههای آتشفشانی ارجیس و کوه حسن که در آن زمان فعال بودند، لایه های مختلفی را در منطقه با گدازه های فوران شده تشکیل دادند. در این دوره فعال، قسمت داخلی بخش آسیایی از این لایه های گدازه تشکیل شده تا به امروز میباشد. در نتیجه فرسایش لایه های توف از سختی های مختلف به همراه آتشفشانها و تغییرات جوی، جریان های باد و آب، این سازندهای شگفت انگیز دره های رودخانه کیزل عرماک و شاخه های رودخانه ملیندیز را تشکیل می دهند و باعث خرد شدن صخره ها می شوند. بنابراین طبیعت، با انجام یک اثر هنری، باعث به وجود آمدن یک شگفتی دیگر در ترکیه شده است جاییکه بسیاری از بزرگترین شگفتی های جهان را در خود جای داده است. اولین افرادی که دودکش های افسانه ای را دیدند، اعتقاد داشتند که آنها مقدس و اسرارآمیز هستند و این اشکال را دودکش های افسانه ای که هرگز ندیده بودند نامیدند.

هنگامی که پوشش خاک نوشهیر مورد بررسی قرار می گیرد، دیده می شود که ساختارهای داخلی سنگها که از سنگ هایی که به شکل کله قندی تشکیل شده اند در حالت طبیعی نرم هستند. بنابراین، به راحتی شکل می گیرند و از بین می روند. این ساختار نرم به مردم اجازه می دهد تا سنگ ها را حک کنند و خانه ها، اماکن تجاری و اماکن مذهبی بسازند. هنگام بازدید از منطقه، خانه های منبت کاری شده از صخره ها و شهرهای ساخته شده از این خانه ها را در بسیاری از مکان ها مشاهده می کنید.

تأسیس شهرهای زیرزمینی

از آنجا که بخش آسیایی برای صد ها سال برای همه قبایل یک جغرافیای موقتی بوده است، مردم بنا به دلایل امنیتی شروع به ساخت خانه های خود با کندن سنگ ها در زیرزمین می کنند. از آنجا که آنها توانسته اند از هفت لایه زمین به پایین بروند، می فهمیم که آنها آگاهی داشته اند این شهرها که با ساختارهای زیادی مانند سیستم تهویه، سیستم آب و تخلیه زباله برای خانه هایی که 7 طبقه زیر زمین است طراحی شده اند، طوری طراحی شده اند که در صورت اجازه ساکنین در ورودی از بالا بسته شود. 

تأسیس شهرهای زیرزمینی

از آنجا که بخش آسیایی برای صد ها سال برای همه قبایل یک جغرافیای موقتی بوده است، مردم بنا به دلایل امنیتی شروع به ساخت خانه های خود با کندن سنگ ها در زیرزمین می کنند. از آنجا که آنها توانسته اند از هفت لایه زمین به پایین بروند، می فهمیم که آنها آگاهی داشته اند این شهرها که با ساختارهای زیادی مانند سیستم تهویه، سیستم آب و تخلیه زباله برای خانه هایی که 7 طبقه زیر زمین است طراحی شده اند، طوری طراحی شده اند که در صورت اجازه ساکنین در ورودی از بالا بسته شود. 

قلب معدن و تجارت

یافته های باستان شناسان از کاوش ها در منطقه نشان می دهد که معدن در این منطقه بسیار توسعه یافته است. هنگامی که تجارت معادن قبل از میلاد مسیح بود حدودا 4000 سال پیش، آشوریان سازمان تجارت را از اینجا شروع کردند.

ما می دانیم که اولین لوح تجاری و اولین نوشته های تجاری در طی کاوش های انجام شده در کول تپه، کایسری در اینجا یافت شد. جغرافیای باستانی بخش آسیایی محل زندگی جغرافیای غنی بود که در آن مس، نقره و طلا بسیار زیاد بوده است. امروزه توسط باستان شناسان گفته می شود كه مردم دوره ای كه به جای ساخت اسلحه، خود را در محصولات تجاری توسعه می دادند، به دلیل كمبود معدن برنز، برای محافظت از خود و کالاهای خود مجبور شدند در شهرهای زیرزمینی زندگی كنند.

مکانهای مخفی مسیحیان

هنگامی که امپراتوری روم در خاورمیانه مسلط بود، مسیحیانی که از ظلم و ستم فرار می کردند به دره های سوغانلی، احلارا و گورمه آمدند تا از خود محافظت کنند و مخفی شوند. از گذشته، هنگام بازدید از کاپادوکیا، کلیساهای باقیمانده تا به امروز ساخته شده توسط مسیحیان را مشاهده خواهید کرد، که سنگ ها را حک کرده اند و شهرهای زیرزمینی امن با ساختارهای یاد شده را بنا نهاده اند و یکی از مکان های مناسب برای پنهان شدن را ساخته اند.

نقاشی ها و نقوش مسیحیت بر روی دیوارهای کلیساهای ساخته شده از سنگ های حک شده به گونه ای حفظ شده است که گویی آثار هنری هستند. هنگام بازدید، می بینید که چشم مردم در نقوش و تصاویر موجود در این کلیساها کور شده اند. دلیل این امر جلوگیری از دیدن مسیحیان پس از ترک منطقه توسط دیگران است.

ترکها بعد از مسیحیان

پس از نبرد مالازگرت (ملایزدگرد) كه در قرن یازدهم میلادی دروازه های آسیایی را به روی ترك ها باز كرد، ترك ها در این منطقه شروع به تسلط كردند و منطقه كاپادوکیا به مركزی تبدیل شد كه بسیاری از مذاهب و فرهنگ ها در كنار هم در زندگی می كردند. از آنجا که این منطقه یک نقطه حمل و نقل برای همه آسیا است و در مسیر تجارت کاروان واقع شده است، سلجوقیان جاده هایی را در اینجا ساخته اند. تصور می شود کاروانسرای ساخته شده در منطقه در مسافت طولانی روز برای مردم ساکن در منطقه بی خطر است.

. کاروانسرای کاراهان که امروز نیز می بینید، هنوز هم با ساختار باشکوه آن و مسجد در وسط به پا ایستاده است. کاروانسرای ساروهان با مسجد گنبدی که در ورودی واقع است کاروانسرای دیگری است که هدیه سلجوقیان نیز هست. از آنجا که کاروانسرا با سنگ های زرد متعلق به همین منطقه ساخته شده است، از نظر رنگ با سایر کاروانسرا ها در آسیا تفاوت دارد.

از شکل گیری نادر جهان "مانتار کایا (تخته سنگ قارچی شکل)"

تخته سنگ پایه در منطقه گلشهیر از نظر ساختار و شکل از نظر ساختاری بسیار متفاوت از دودکشهای افسانه ای است. به غیر از تخته سنگ پایه، که یکی از مناطقی است که گردشگران از آن بازدید می کنند، کلیسای عزیز جین وجود دارد که در بین گردشگران خارجی بسیار محبوب است. این کلیسا با کلیساهای دیگر منطقه تفاوت دارد زیرا دو طبقه دارد. یکی از ویژگی های برجسته کلیسای عزیز جین این است که نقوش موجود در سقف کلیسا تا امروز حفظ شده و به دلیل ساخت آکوستیک های مختلف، صدای شما از همه طرف کلیسا در زمان قرائت الهی به یک اندازه شنیده می شود.

ترکیه پیشنهادات مختلفی را برای بازدید کنندگان ارائه می دهد. از کلیساهای بیزانس گرفته تا مساجد عثمانی، کلوپ های شبانه، گالری های هنری، کافه ها، رستوران های ماهی در ساحل. افرادی که حداقل 250،000 دلار خانه، زمین تجاری و سایر املاک و مستغلات را در ترکیه خریداری کنند، فرصت بدست می آورند تا مکان های شرح داده شده در این مقاله را کاوش کرده و از شهروندی ترکیه استفاده کنند. برای اینکه بتوانید با خرید املاک و مستغلات در باارزش ترین شهرهای این کشور شهروند ترکیه شوید، می توانید پیشنهادات شرکت Trem Global را بررسی کنید، و می توانید برای موضوعاتی مانند اخذ شهروندی، راهنمایی های حرفه ای دریافت کنید.Properties
1