ساختمانهای بیوغلو بیش از ۱۰۰ سال قدمت

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

ساختمانهای بیوغلو بیش از ۱۰۰ سال قدمت


منطقه بی اوغلو امروزه از ۴۵ محله و تقریباً ۲۲۵ هزار نفر جمعیت در استانبول تشکیل شده است. به دلیل موقعیت مرکزی استانبول در قسمتهایی مانند تجارت ، سرگرمی و فرهنگ ، این منطقه در طول روز و شب چندین میلیون نفر جمعیت دارد. طبق برخی اظهارات ، بی اوغلو منطقه ای است که از کاراکوی تا تقسیم گسترش می یابد. به گفته برخی ، منطقه ای است که از میدان تونل تا تقسیم گسترش می یابد.


امروز؛ بیو اوغلو در مرز استانبول است. این قسمت بین دره

دلماباغچه (گازحانه) و غرب دره کاسیم پاشا در شمال شاخ طلایی را پوشش می دهد. این شهر همسای مناطق سیشلی و بشیکتاش است. با این حال ، از نام بی اوغلو در میان مردم ، مراکز مهم فرهنگی ، تفریحی و تجاری شهر ، و گالاتاسارای متصل به میدان تقسیم برای توصیف خیابان استقلال و مناطق اطراف آن استفاده می شود.


بی اوغلو یکی از بزرگترین مناطق جهان بود که در قرن پانزدهم حدود ۱۰۰ هزار نفر جمعیت داشت. در نیمه دوم قرن نوزدهم ، از برج گالاتا تا منطقه گالاتاسارای ، شهروندان خارجی متشکل از یونانی ، ارمنی و یهودی اکثریت جمعیت را تشکیل می دادند. این واقعیت که کشورهای تازه تأسیس با عثمانی در بیوغلو زمین خریداری کرده و ساختمانهایی بنا کردند منجر به انتقال کارکنان مقیاس بزرگ به این مکانها شد. در حالی که Cadde-i Kebir نامیده می شد ، فروشگاه ها ، بانک ها ، قهوه خانه ها ، تئاترها ، سینما ها ، شیرینی فروشی ها و مکان های تفریحی در امتداد جاده اصلی به نام خیابان استقلال افتتاح شد.


آپارتمان های دوگان


ساختمانهای بیوغلو بیش از ۱۰۰ سال قدمت image1


آپارتمان های دوگان در گالاتا واقع شده است و در سال ۱۸۹۲ با سبک معماری باروک ساخته شده است. آپارتمان دوگان توسط خانواده هلبیگ بلژیکی ساخته شده است. در مجموع ۶ طبقه وجود دارد و ۴۹ آپارتمان در ساختمان وجود دارد. با طرح U شکل و حیاط داخلی خود جلب توجه می کند. این ساختمان آپارتمانی توسطکاظیم تاشکنت در سال ۱۹۴۲ خریداری شده و به نام دوگان نامگذاری شده است. امروزه قیمت های ترجیحی ساختمان های معروف به میلیون ها دلار بیان می شود. به ویژه در دهه ۸۰ ، آپارتمان میزبان بسیاری از فیلم های سینمایی است و گردشگران علاقه زیادی نشان می دهند. باغ آپارتمان فقط ۵ دقیقه با ماشین فاصله دارد.


نارمانلی


ساختمانهای بیوغلو بیش از ۱۰۰ سال قدمت image2


مسافرخانه نارمانلی ، پروژه مرمت در سالهای گذشته بسیار مورد توجه بوده است. مسافرخانه نارمانلی ، احمد حمدی تانپینار ، عالیه برگر ، بدری رحمی ایوبوغلو و همچنین میزبان بسیاری ازاسامی در ادبیات ترکیه بوده اند. در سال ۱۸۳۱ توسط روس ها به عنوان سفارت ساخته شد ، اما بعداً به عنوان زندان مورد استفاده قرار گرفت. معمار این بنا Giusseppe Fossatti است. مسافرخانه نارمانلی به جای اینکه به عنوان مکانی در خیابان استقلال پیشرفت یابد ، به عنوان یک منطقه جدا در حال گسترش است. مسافرخانه ای که در سال ۱۹۳۳ به برادران Avni و Sıtkı Narmanl فروخته شد ، پس از سال ها به هنرمندان و نویسندگان اجاره داده شد. کارهای مرمت و بحث در مسافرخانه هنوز ادامه دارد.


آپارتمان مسیر


ساختمانهای بیوغلو بیش از ۱۰۰ سال قدمت image3


در سال ۱۸۷۰ توسط معمار هاوسپ آزناووریان به درخواست خدیو عباس حلیم پاشا مصری ساخته شد. آپارتمان مسیر اولین ساختمان بتونی مسلح در استانبول است. محمت آکیف ارسوی هنوز هم به عنوان خانه و محل کار استفاده می شود.


آپارتمان باتر


 آپارتمان باتر اولین خانه مد ترکیه است که میزبان ویژگی های آپارتمانی است. در دهه ۱۸۹۰، آپارتمان باتر توسط جین باتر ، خیاط دومین عبدالحمید ، به Raimondo D'Aronco ، یکی از مشهورترین معماران آن زمان ساخته شد. این ساختمان ۷ طبقه به سبک art nouveau است و در نوع خود اولین ساختمان در استانبول است. این سازه با تالاب های وین آراسته شده است.


آپارتمان فرج


ساختمانهای بیوغلو بیش از ۱۰۰ سال قدمت image4


آپارتمان فرج که داستانی دراماتیک دارد ، توسط معمار سلیم هانا فرج معمار کریاکیدیس ساخته شده است. این در تقاطع خیابان بانکالارو خیابان مشروطیت در منطقه شیشحانه واقع شده است. تخمین زده می شود که این ساختمان در سال ۱۹۰۵ساخته شده است. این ساختمان که به سبک Art nouveau ساخته شده است ، با نمای خود از شاخ طلایی برجسته است. داستان مادام انجل ، دختر سلیم هانا فرج ، که مدتها در آپارتمان فرج زندگی می کرد ، با پایان ناخوشایندی به پایان رسیده است.


آپارتمان کاموندو


آپارتمان کاموندو توسط خانواده کاموندو در حوالی گالاتا ساخته شده است. آپارتمان کاموندو قدیمی ترین ساختمان در این منطقه است. در ساختمانی که در اواخر قرن نوزدهم ساخته شد ، نویسندگان و هنرمندان مهمی مانند Abidin Dino ، Sait Faik ، Orhan Veli ، Oktay Rifat ، Ahmet Hamdi Tanpinar و Melih Cevdet Anday زندگی می کردند. در سال ۲۰۰۶، این ساختمان به عنوان محل اقامت فروخته شد.


Cercle D’Orient


با شکوه ترین ساختمان خیابان استقلال است. Cercle D’Orient در سال ۱۸۷۵ توسط آبراهام ارامیان که عاشق تجمل است ساخته شده است. اولین کلوپ شبانه خیابان استقلال در سال ۱۸۸۲ برای اولین بار افتتاح شد. سالها بعد ، صندوق بازنشستگی به این ساختمان که گذرگاه امک نام داشت ، نقل مکان کرد. در این ساختمان issnci Patisserie و Emek Cinema وجود داشت. در حال حاضر از این ساختمان به عنوان مرکز خرید استفاده می شود.


Properties
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Green, Litecoin accepted.
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile