هزینه املاک و مستغلات و هزینه های سالانه مالکیت در ترکیه

هزینه املاک و مستغلات و هزینه های سالانه مالکیت در ترکیه

ترکیه مرز میان شرق - غرب ، مرکز ثقل پتانسیل اقتصادی و فرهنگی است. تنها با 4 ساعت پرواز از بالکان به دریای سرخ، جبل الطارق به آسیای میانه 1.5 میلیارد نفر، بیش از 10 تریلیون دلار در مرکز حجم اقتصادی واقع شده است. ترکیه که در اتحادیه گمرکی با اتحادیه اروپا قرار دارد، همچنین با بسیاری از کشورها توافق نامه تجارت آزاد دارد. این کشور که سرمایه گذاری های خود را در زمینه حمل و نقل تسریع می کند، به یک پایگاه منطقه ای در تدارکات تبدیل می شود، بنابراین انتظار می رود با توجه به تلاش های چین برای احیای پروژه تاریخی جاده ابریشم، در آینده نقش محوری برای اقتصاد جهانی ایفا کند. ترکیه پتانسیل سرمایه گذاران داخلی و خارجی را که اخیراً می خواهند سرمایه گذاری کنند، جذب می کند. به خصوص با برنامه ای که در سپتامبر 2018 راه اندازی شد، هزینه تابعیت 1 میلیون دلار به 250 هزار دلار کاهش می یابد و درخواست اعطای تابعیت به خریدار املاک و مستغلات فرصت های جدیدی ایجاد می کند. با این وجود، در مدتی کوتاه، ترکیه به ویژه در سرمایه گذاران خاورمیانه و کشورهای حوزه خلیج فارس محبوبیت پیدا کرد، در اینجا جزئیات مربوط به هزینه املاک و مستغلات و هزینه های سالانه مالکیت در ترکیه را بیابید.

خرید املاک و مستغلات در ترکیه و فرصت اخذ تابعیت

تصمیم در مورد انتقال تابعیت ترکیه که در روزنامه رسمی منتشر شده است، آیین نامه جدید در شرایط انتقال برای قبول تابعیت برای افراد خارجی اتخاذ شده است. مبلغ سرمایه ثابت لازم برای تابعیت به 500 هزار دلار کاهش یافته، در حالی که حداقل ارزش غیر منقول مورد نیاز برای قبولی تابعیت اتباع خارجی که می خواهند صاحب املاک و مستغلات باشند 250 هزار دلار تعیین شده است. حداکثر مبلغ سپرده هایی که برای قبولی تابعیت باید در بانکهای ترکیه نگهداری شوند، 500 هزار دلار است. این چیدمان، همراه با فروش مسکن به خارجی ها در ترکیه رونق گرفته و تقریباً 20 هزار واحد فروش مسکن به خارجی ها در 6 ماهه نخست سال 2019 انجام شده است، استانبول هنگام خرید املاک و مستغلات یکی از بهترین شهرهاست که توسط خارجی ها انتخاب شده است. . خریداران مسکن در استانبول در ماه ژوئن در مقایسه با ماه مشابه سال قبل 32 درصد افزایش یافته است. پس از استانبول، آنتالیا دومین شهر برتر برای خارجی ها است و به ترتیب آنکارا، یالووا، بورسا و ترابزون قرار دارند.

قیمت ملک در ترکیه

انباشت سهام مسکن در سالهای اخیر در بخش ساخت و ساز در ترکیه، لیر ترکیه و کاهش ارزش ورود به برنامه های شهروندی، فرصتی مطلوب برای معاملات ملکی با فروش املاک و مستغلات خصوصاً برای سرمایه گذاران خارجی بوده است. شهروندان کشورهای همسایه خاورمیانه و خلیج فارس با تأثیر سبک زندگی اسلامی علاقه به بازار مسکن ترکیه نشان می دهند. استانبول به عنوان محبوب ترین شهر برای سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات محسوب می شود.

استانبول: در حالی که قیمت فروش در بازار مسکن در سطح شهر در طول سال افزایش می یابد، میانگین قیمت مسکن برحسب متر مربع بالاتر از 4 هزار لیر ترکیه و دوره بازده آن 20 سال محاسبه می شود. قیمت متوسط یک خانه 100 متر مربعی خریداری شده در استانبول بین 300 هزار لیر ترکیه و 500 هزار لیر ترکیه است. مشخص است که سرمایه گذاران علاقه مند به مناطقی هستند که در استانبول شروع به افزایش رشد می باشد و همچنین مناطق حالیچ، بومونتی، زیتون بورنو، ایوب، اسکودار و ساری یر و مناطق نزدیک به فرودگاه ها. علاوه بر این، امنیت و نزدیکی به مراکز خرید از قبیل ماسلاک، کارتال، آتاشهیر برای خرید املاک و مستغلات ترجیح داده شده است. در استانبول به سرمایه گذاران پروژه های جذاب تحت مشاوران و بازاریابان دقیق و حرفه ای مانند شرکت Trem Global و همچنین پشتیبانی مشاوره در فرآیندهای اخذ شهروندی ارائه می شود.

آنتالیا: دریا، خورشید، طبیعت دست نخورده، شهرهای باستانی و فرهنگ جای افتاده در مرکز گردشگری کشور، در شهرهای آنتالیا، کونیا آلتی و مراد پاشا پیشگام در فروش املاک و مستغلات بودند، میانگین قیمت مسکن بر حسب متر مربع 2 هزار لیر ترکیه، دوره بازدهی 18 ساله است متوسط قیمت یک خانه 100 متر مربعی خریداری شده در شهر بین 160 هزار لیر ترکیه و 270 هزار لیر ترکیه است.

یالووا: با وجود پروژه های عبور و مرور خلیج فارس و پروژه های بزرگراه استانبول- بورسا- ازمیر، یالووا از نظر میزان فروش حمل و نقل در مرکز شهر در یک مکان مرکزی قرار دارد، مناطق ترمال و چیناجیک مکانهای مورد نظر بیشترین قیمت را دارند و قیمت هر متر مربع 2500 لیر است در حالی که دوره بازدهی آن 19 سال است. قیمت متوسط یک خانه 100 متر مربعی خریداری شده در این شهر، جایی که دوبی ها به آن علاقه خاصی دارند، بین 180 هزار لیر ترکیه و 300 هزار لیر ترکیه است.

بورسا: علاوه بر اینکه یک شهر صنعتی توسعه یافته است، با داشتن تابستان، زمستان و گردشگری گرمایی، ویژگی های تاریخی و توریستی از موقعیت مهمی برخوردار است. شهرستان های آلتی پارماک، چکیرگه، دوب روجا، ییلدیرم تبدیل به مرکز فروش مسکونی می شوند، در حالی که متر مربع 2 هزار لیر ترکیه قیمت دارد، مدت زمان بازدهی 18 سال محاسبه می شود. میانگین قیمت یک خانه 100 متر مربع خریداری شده در بورسا بین 150 هزار لیر ترکیه و 260 هزار لیر ترکیه است.

ترابزون: ترابزون، که به ویژه با گردشگری کوهستانی خود از همه متمایز است، به طور متوسط قیمت مسکن 1900 لیر ترکیه در هر متر مربع و دوره بازدهی 23 سال دارد. آب و هوای خنک، بارانی و زیبایی های طبیعی که در شهر ترابزون ترجیح داده می شود، میانگین قیمت خانه خریداری شده 100 متر مربع بین 144 هزار لیر ترکیه و 240 هزار لیر ترکیه متغیر است.

مخارج سالانه صاحبین ملک در ترکیه

این مالیات ها با توجه به آمار نرخ لیر ترکیه نسبت به استانداردهای زندگی و هزینه زندگی در بهترین و عادلانه ترین حالت ممکنه برای سرمایه گذاران خارجی محاسبه میشود. این مالیات ها برای افرادی که املاک خریداری می کنند وجود دارد ،همچنین بیمه اجباری در برابر زلزله (TCIP) و هزینه های شارژ ساختمان برای مدیریت ساختمان طبقه بندی میشوند که بایستی پرداخت شود.

مالیات بر املاک: مالیات املاک برای کلانشهرها و یا شهرهای دیگر باتوجه به نرخ مصوبه، سالیانه برای املاک و مستغلات، اراضی ، زمین های حاصل خیز و ساختمان ها در دو قسط که اولین قسط مصادف با ماه های مارس-آوریل میباشد و دومین اقساط در ماه نوامبر پرداخت می شود. املاک و مستغلات واقع در مرز داخلی استانبول 2 در هزار (0.002) از ارزش ملک را به عنوان مالیات بر املاک و مستغلات محاسبه میشود.  بنابراین ، برای مثال ملکی که ارزش آن 400 هزار لیرترکیه باشد طبق محاسبات در کلان شهرها 800 لیر ترکیه و خارج از کلانشهر 400 لیرترکیه محاسبه میشود.

بیمه اجباری در برابر زلزله (TCIP): از آنجا که بخش قابل توجهی از 66 درصد مساحت ترکیه در منطقه زلزله خیز درجه 1 و 2 قرار دارد و 71 درصد از جمعیت در نظر گرفته شده در این منطقه زندگی می کنند،داشتن بیمه اجباری زلزله (TCIP) بسیار مهم است. حق بیمه های ساخته شده برای پوشش خسارت ساختمانها در صورت وقوع زلزله با توجه به مناطق خطر و خصوصیات ساختمانها محاسبه می شود و با توجه به توان خرید صاحب خانه تعیین می شود.

هزینه های مدیریتی: برای خدمات روزانه ارائه شده برای مسکن ها، نگهداری از مناطق مشترک ساکنین شامل پرداخت هزینه های خدماتی از قبیل برق و هزینه های مشترک آب، استخر شنا، نگهداری باغ، باشگاه ورزشی یا نگهبانی می باشد. معمولاً هزینه ها بسته به متراژ یا فضای خانه و کیفیت خدمات دارد که متفاوت است. کسانی که مالک این ملک هستند و می خواهند به طور دائم زندگی کنند، باید هزینه برق، آب، گاز طبیعی، اشتراک اینترنت و هزینه آبونمان و نصب رو بپردازند.


  • پروژه های تضمین شده منطقه ای
  • مشاوره حقوقی و سرمایه گذاری
  • راه حل های سرمایه گذاری شخصی
  • کیفیت بالای خدمات پس از فروش
  • بسته های ویژه برای سرمایه گذاران
  • گذرنامه ترکیه در مدت 3 ماه
1