مناطق جغرافیایی ترکیه: منطقه اژه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

مناطق جغرافیایی ترکیه: منطقه اژه

منطقه اژه تقریباً ۱۱٪ از خاک ترکیه را شامل می شود ، و مساحت آن حدود ۸۵۰۰۰ کیلومتر مربع است. این کشور در شمال با منطقه مرمره ، در شرق با منطقه آناتولی مرکزی و در جنوب شرقی با منطقه مدیترانه همسایه است و در غرب با دریای اژه محاصره می شود. استان های منطقه اژه عبارتند از ازمیر ، مانیسا ، آیدین ، ​​دنیزلی ، موغلا ، اوشاک ، کوتاهیا و افیون کاراهیسار. این منطقه ۱۳۲ ناحیه دارند. در منطقه اژه ، افیون بزرگترین شهر از نظر مساحت و کوچکترین شهر اوشاک است. شهر با بیشترین تعداد منطقه ازمیر است ، در حالی که کمترین آن شهر اوشاک است.

اقلیم

نوع آب و هوای غالب در سراسر منطقه اژه آب و هوای مدیترانه ای است. تابستان ها در این منطقه گرم و خشک هستند ، در حالی که زمستان ها بارانی و گرم است. آب و هوای مدیترانه ای در سواحل بیشتر از خشکی است. در مناطق شمالی منطقه هوای سرد دیده می شود. ژانویه سردترین ماه و جولای گرم ترین ماه است. میزان بارش می تواند بین ۵۰۰ تا ۹۹۹ میلی متر تغییر کند.

زندگی گیاهی

در منطقه اژه ، تابستانها خشک و زمستانها بارانی است. به دلیل ساختار زمین ، نوع آب و هوای مدیترانه ای در قسمتهای داخلی منطقه دیده می شود. پوشش گیاهی منطقه اژه نیز ماکی است ، که به دلیل شرایط زمین ، پوشش گیاهی در منطقه مدیترانه است. در بعضی مناطق جنگل وجود دارد. در حالی که پوشش گیاهی تا ۴۰۰ متر از نوع بوته ای است ، اما پوشش گیاهی بالای ۴۰۰متر یک منطقه جنگلی است. استپ های آب و هوای قاره ای را می توان در برخی از مناطق داخلی منطقه مشاهده کرد. با توجه به نوع آب و هوا ، محصولات رشد یافته در منطقه مدیترانه می توانند در قلمرو ساحلی تولید شوند.

کشاورزی

اکثر مردم منطقه اژه به دلیل اقلیم ، خاک و سهولت حمل و نقل زندگی خود را از طریق کشاورزی تأمین می کنند. غلات مانند گندم ، جو ، توتون ، خشخاش ، پنبه و انواع سبزیجات و میوه ها در اینجا کاشته می شود. برخی از گیاهان (زیتون ، انگور و ...) مناسب برای آب و هوای مدیترانه ای در منطقه اژه غالب هستند. کیفیت کشاورزی از اژه به قسمت آناتولی تغییر می کند. کشت غلات افزایش می یابد و دام از اهمیت بیشتری برخوردار است.

جهانگردی

این منطقه به دلیل آثار باستانی در اطراف ازمیر ، برگاما ، افسس و زیبایی های طبیعی ساحل اژه مشهور است. بیشتر گردشگران تعطیلات خود را در این منطقه می گذرانند. اگرچه وقتی می گوییم اژه فصل تابستان به ذهن خطور می کند ، این منطقه همچنین جدا از دریاها با مکان های تاریخی و زیبایی های طبیعی خودنمایی می کند.


Properties
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Green, Litecoin accepted.
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile