مکان های تاریخی استانبول

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

مکان های تاریخی استانبول

 استانبول، زمانی صابخانه ی دو تا از بزرگترین امپراتوری های جهان، امروزه در دو قاره با جمعیتی بیش از ١٥ میلیون نفر قرار دارد که سالانه میلیون ها نفر از مکان های تاریخی آن بازدید می کنند. استانبول با فراهم آوردن یک فضای زندگی مناسب برای هویت های گوناگون فرهنگی، قومی، مذهبی و سبک های مختلف زندگی در طول تاریخ، به عنوان یک شهر جهانی با جمعیت و اقتصادی در حال سعود در جهان شناخته شده است. نه فقط با زیبایی تاریخی، بلکه با امور مالی، تجارتی و صنعتی و حتی در سال های اخیر، با صنعت سریال سازی در این منطقه, نفوذ خود را در زمینه گردشگری افزایش داده است. جزئیاتی مهم در مورد پایتخت تاریخی دو امپراطوری برای بازدید ...

مرکز استانبول, سلطان احمد

 منطقه سلطان احمد، مرکز استانبول، به دلیل مرکز اداری آن، قلب امپراتوری بیزانس و عثمانی محسوب میشد. مسجد آیاسوفیا و سلطان احمد به عنوان سمبل های نمادین استانبول در نظر گرفته شده اند. بین این دو مکان، مردم محلی روزه می گیرند و گردشگران به پارک سلطان احمد میروند که فعالیت های مختلف در طول ماه رمضان را ببینند. 


موزه آیاسوفیا

مکان های تاریخی استانبول image1

موزه با نمای بیرونی قرمز رنگ، گنبدی بزرگ و موزاییک های بسیار قدیمی از دوره بیزانس، توجه همه را به خود جلب می کند. کلیسایی که در دوره بیزانس به عنوان کلیسا و به عنوان یک مسجد در دوران عثمانی مورد استفاده قرار گرفته است، از سال ١٩٣٤ به موزه تبدیل شد. در بین مکان های تاریخی استانبول، صفی طولانی برای بازدید از پربازدید ترین موزه, پس ازقصر توپکاپی, تشکیل میشود.


مسجد سلطان احمد

مکان های تاریخی استانبول image2

مقابل آیاسوفیا، مسجد سلطان احمد با شش مناره توسط سلطان احمد اول, امپراطور عثمانی ساخته شد تا صدفکار مهمت آقا را به چالش بکشد. از آنجا که بیش از ٢٠ هزار کاشی آیزنیک آبی رنگ در آن وجود دارد، اروپایی ها آن را مسجد آبی نامیده اند.


کلیسای آب انبار

مکان های تاریخی استانبول image3

مخزنی که کارمهندسی بیزانس میباشد، یکی از مکان های فوق العاده و فراموش نشدنی شهر محسوب می شود. از آنجا که جیمز باند "با عشق از روسیه" در سال ١٩٦٣ و "جهنم"، اقتباس شده از کتاب دن براون در سال ٢٠١٦، در اینجا فیلم برداری شدند، این مکان به یکی از مکان هایی تبدیل شده که گردشگران نمیتوانند از بازدید آن بگذرند. 


قصر توپکاپی

مکان های تاریخی استانبول image4

در منطقه سلطان احمد، از ١٤٧٨ تا ١٨٥٣ قصر امپراتوری عثمانی بوده است، از این جهت, هر ساله پر بازدید ترین موزه ترکیه میباشد. در داخل کاخ ساخته شده توسط فاتح سلطان مهمت، الماس اشکی به وزن ٨٦ قیراط وجود دارد. این قصر بر روی تپه ای قرار گرفته که رو به ساحل سارای بورنو است. همچنین قصر دارای حرم هایی است که به عنوان نماد شرقی, موضوع بسیاری از نقاشی ها در غرب بوده است.


میدان اسب

مکان های تاریخی استانبول image5

این محل مسیر مسابقه ای در دوران رومی و بیزانس بود و در دوره عثمانی به عنوان منطقه ورزشی برای اسب ها مورد استفاده قرار گرفت. ستون گرانیتی مصری در منطقه، مارهای در هم پیچیده برنز و چشمه ای که پس از بازدید از شهر در سال ١٨٩٨ توسط امپراتور آلمانی, قیصر ویلهلم دوم برای سلطان عبدالحمید ساخته شد, توجه بسیاری از بازدید کنندگان محلی و خارجی را جلب می کنند.


موزه باستان شناسی

مکان های تاریخی استانبول image6

واقع در قصر توپکاپی، یکی از بزرگترین موزه های جهان است. این موزه که توسط هنرمند و موزه دار, عثمان حمدی, تاسیس شد تا از قاچاق عتیقه های کلاسیک به اروپا جلوگیری کند. این موزه نزدیک به یک میلیون اثر را در سه بنای خود دارد. موزه ای که با تصاویر جنگی حک شده روی سنگ مرمر، تابوت لوسیا و تابوت الکساندر و متن اصلی پیمان کادش، که نخستین قرارداد صلح نوشته شده در جهان در نظر گرفته شده, جلب توجه میکند. کاشی کاری های باغ به بازدید کنندگان خود, یک مجموعه فوق العاده از کاشی های سلجوقی و عثمانی را ارائه می دهد.


آثار دوره صعود

بازار بزرگ

مکان های تاریخی استانبول image7

بازار بزرگ، بلافاصله پس از فتح استانبول توسط فاتح سلطان مهمت در سال ١٤٥٣ساخته شد. این بازار با سقفهای گنبدی و خیابانهای باریک، در میان مکانهای تاریخی استانبول با امکانات خرید گسترده ای در نظر گرفته شده است. بنای ٥٥٠ ساله با بیش از ٤٠٠٠ مغازه که شامل سوغاتی فروشی ها، فرش فروشی ها، مغازه های طلا و چرم است. پیش از این، بازار با گرفتن نور روز از سقف روشن میشد و اکنون برق مورد استفاده قرار می گیرد. 


مسجد سلیمانیه

مکان های تاریخی استانبول image8

یکی از شاهکارهای معمار معروف, سینان است. این مسجد دارای یک گنبد مرکزی بزرگ و چهار مناره، کاروانسرا، بیمارستان، مدرسه و مقبره است که در اواسط قرن شانزدهم به دستور سلطان سلیمان کبیر ساخته شد. این بنا شامل آرامگاه سلطان سلیمان کبیر به همراه خرم سلطان است که به نام روکسلانا در کشور اوکراین شناخته میشد.


از سلیمانیه به شاخ طلایی


مسجد جدید امینونو

مکان های تاریخی استانبول image9

در ساحل شاخ طلایی واقع شده و این مسجد به عنوان مکانی برای صدا کردن کبوترها شناخته میشود. بنایی که کاشی های آبی و فیروزه ای سقف گنبدی آنرا پوشش میدهند, در سال ١٥٩٧ توسط مادر مهمت سوم, والده صفیه سلطان, در محله ی یهودی ها ساخته شد. اما ساخت مسجد به دلیل بحران مالی ناشی از جنگ های طولانی و ناآرامی های داخلی, در سال ١٦٦٣ به پایان رسید.


بازار مصر

مکان های تاریخی استانبول image10

در سال ١٦٦٠ برای تامین مالی مسجد جدید ساخته شد. این بازار L شکل, با فلفل سیاه، گشنیز، حنا و علف خشکی که در آن زمان از مصر آورده میشد, مرکز جاذبه منطقه ای بود. امروزه شما هم هنوز می توانید این محصولات را پیدا کنید حتی اگر علاقه مند به محصولات توریستی باشید. خارج از بازار، بازار دیگری است که مردم محلی از آنجا خرید می کنند. در اینجا شما می توانید بسیاری از محصولات مانند پنیر تازه، توت خشک، از پسته تا چاشنی گردو، از میوه های خشک شده تا ملاس را خریداری کنید.


از شهر قدیم به شهر جدید


پل گالاتا

مکان های تاریخی استانبول image11

برای قرن ها، حمل و نقل توسط قایق های قدیمی از شاخ طلایی شهر قدیم به "جدید" انجام میشد تا زمانی که یک پل برای اتصال مناطق گالاتا و بی اوغلی که عمدتا غیر مسلمان بودند، ساخته شد. در اواسط قرن شانزدهم, هنگامیکه ساختن پل رایج شده بود, ، لئوناردو داوینچی، هنرمند مشهور رنسانس، برای ساخت پل پیشنهاد خود را به سلطان فرستاد. اولین پل در سال ١٨٤٥ تکمیل شد، اما در سال ١٩٩٤، وضعیت فعلی آن به پایان رسید. پل گالاتا که تقریبا ٥٠٠ متر طول دارد، جایی مناسب برای مکان های تاریخی استانبول با ماهیگیران در بالا و کافه رستوران ها در پایین است.


برج گالاتا

مکان های تاریخی استانبول image12

برج ٦٢ متری مخروطی شکل با چشم انداز رو به ساحل, برای کنترل عبور کشتی ها در ساحل, زمانی که منطقه گالاتا در واقع یک مستعمره تجاری مستقل بود, توسط جنوایی ها در سال ١٣٤٨ ساخته شد. برای کسانی که ارتفاع را دوست ندارند، هنگامی که از کاراکوی به تونل که یک کابین زیرزمینی متعلق به قرن ١٩ است سوار می شوید، می توانید به برج گالاتا برسید و به طور مستقیم به خیابان استقلال در تاکسیم بروید.


از تونل به استقلال

خیابان استقلال

مکان های تاریخی استانبول image13

هنگام قدم زدن در خیابان استقلال در تاکسيم, جاییکه مردم را از سراسر جهان جذب خود می کند، روملی خان یکی از زیبا ترین درهای ورودی نوشته شده به زبان عربی را دارد. کمی بعد از آن، مسجد آغا، یک مسجد معمولی عثمانی با یک سقف گنبدی معمولی و مناره استوانه ای شکل است که متعلق به سال ١٥٩٤ میلادی است. در میان مکان های تاریخی، مرکز خرید مدرن دمیرورن که اخیرا ساخته شده، توجه بازدید کنندگان جوان را به خود جلب می کند.


پاساژ گل

مکان های تاریخی استانبول image14

خیابان استقلال تاکسیم در میان مکان های تاریخی استانبول در نظر گرفته شده و یکی از ساختمان هایی است که نباید قبل از پاساژ گل دیده شود. این مکان خانه ی تئاتر نائوم و اپرای ایتالیایی بود که در قرن نوزدهم بخشی از فرهنگ پر جنب و جوش منطقه بود. پس از آتش بزرگ پرا در سال ١٨٧٠، ساختمان خاکستر شد اما بانکداری یونانی-ترک به نام زاگرس خریستاکی, زمین را خریداری و بازسازی کرد. در دهه ١٩٤٠، گل فروشان در اینجا کار می کردند و به همین دلیل است که همه ی استانبولی ها آنرا به عنوان پاساژ گل می شناسند.


استانبول میزبان بسیاری از بازدیدکنندگان از کلیساهای بیزانس تا مساجد عثمانی، نایت کلاب ها، گالری های هنری، کافه ها و رستوران های ماهی در ساحل است.

در ترکیه، هر کس که املاک و مستغلات را به ارزش حداقل ٢٥٠,٠٠٠ دلار خریداری کند، میتواند از استانبول، به عنوان پایتخت دو امپراتوری جهان, و شهروندی ترکیه لذت ببرد.

استانبول با ارزش ترین شهر ترکیه از لحاظ سرمایه گذاری های املاک و مستغلات میباشد که گزینه های ممتازی دارد. برای گرفتن شهروندی با خرید املاک و مستغلات در استانبول، می توانید به طرح های بسیار جذاب Trem Global نگاهی بیاندازید و در زمینه مسائلی نظیر پروسه گرفتن شهروندی، حمایت حرفه ای داشته باشید.


Properties
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Green, Litecoin accepted.
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile