چگونه یک خارجی در ترکیه بازنشسته می شود؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

چگونه یک خارجی در ترکیه بازنشسته می شود؟

ترکیه با داشتن امکانات شغلی بی حد و مرز و کیفیت زندگی ، برای کسانی که مایل به کار در خارج از کشور هستند ، یکی از نقاط مرکزی خارجی است. و بازنشستگی پایان چنین سفری برای همه است. بنابراین ، این مواردی است که شما باید قبل از بازنشستگی در ترکیه بدانید.

شرایط بازنشستگی در ترکیه

قید شده است که همه در قانون اساسی ترکیه حق امنیت اجتماعی دارند. تأمین اجتماعی برای خارجیانی که در ترکیه نیز زندگی می کنند ارائه می شود. طبق قانون بیمه های اجتماعی و بیمه سلامت عمومی شماره ۵۵۱۰ ، خارجی ها از طریق توافق نامه های موجود در کشور مبدا خود بیمه می شوند حتی اگر روزهای مورد نیاز خود را در ترکیه انجام ندهند. اگر پرداخت بازنشستگی در کشور مبدا انجام شده باشد و سن لازم نیز رعایت شود ، هر خارجی حق بازنشستگی در ترکیه را دارد.

مدارکی که برای کار در ترکیه نیاز دارید

ترکیه سالانه مرزهای خود را برای تعداد زیادی از کارگران خارجی باز می کند. ترکیه با ارزش سرمایه گذاری و کارگاه های صنعتی خود نویدبخش آینده ای روشن برای کارگران است. برای گرفتن مجوز کار در ترکیه ، به برخی از مدارک نیاز دارید. از شغل به شغل دیگر متفاوت است ، اما اسناد کلی وجود دارد که باید توسط متقاضی ارائه شود. فتوکپی گذرنامه با مهر ، عکس بیومتریک ، شماره مرجع و اثبات اجازه اقامت از جمله این موارد است.

موافقت نامه های بین المللی تأمین اجتماعی

توافق نامه های مختلف بین المللی تأمین اجتماعی بین چندین کشور بسته شده است. این توافق نامه ها با توجه به محتوای قرارداد حقوق ویژه ای برای هر خارجی فراهم می کند. کشورهایی که توافق نامه فعال دارند ذکر شده است: انگلیس ، آلمان ، هلند ، بلژیک ، اتریش ، سوئیس ، فرانسه ، دانمارک ، لیبی ، سوئد ، نروژ ، قبرس شمالی ، کانادا ، مقدونیه ، آلبانی ، آذربایجان ، گرجستان ، رومانی ، بوسنی و هرزگوین ، چک جمهوری ، لوکزامبورگ ، کرواسی ، ایتالیا ، جمهوری کره ، مونته نگرو ، تونس ، مجارستان و مولداوی.

توافقنامه های مربوط به ایران ، لهستان ، مغولستان و قرقیزستان در انتظار پذیرش در آینده نزدیک است. حتی اگر اختلافات کمی بین توافق نامه ها وجود داشته باشد ، حقوق اصلی برای همه این کشورها مشترک است. در کشورهایی که توافق نامه تأمین اجتماعی دارند ، روزهای بازنشستگی به طور کلی در نظر گرفته می شوند تا برای بازنشستگی نیازی به کار اضافی در ترکیه نداشته باشند. شهروندان کشورهایی که توافق نامه زندگی در ترکیه را امضا کرده اند ، در صورت داشتن شرایط ، می توانند از بیمه درمانی ، پوشش بیکاری و بسیاری موارد دیگر استفاده کنند.

چگونه یک خارجی در ترکیه بازنشسته می شود؟

نسبتاً ساده و همان شهروندان ترکیه است. سن لازم برای بازنشستگی زنان ۵۸ سال و برای مردان ۶۰ سال است. اگر کسی وابسته کار می کند ، باید ۷۲۰۰ روز کار با حقوق خود را انجام دهد و اگر خود اشتغالی دارد یا در دولت کار می کند ، ۹۰۰۰ روز کار پرداخت شده را برای بازنشستگی باید انجام دهد.

مزایای بازنشستگی در ترکیه

یکی از بهترین جنبه های بازنشستگی در ترکیه کمک هزینه قطع خدمات و مراقبت های بهداشتی رایگان است. با مدت زمانی که کار کرده اید ، حق بازنشستگی در زمان بازنشستگی خود را دارید. علاوه بر این ، هر فرد بازنشسته حق دسترسی به خدمات بهداشتی درمانی رایگان را دارد. مراقبت های بهداشتی رایگان ترکیه داروهای تجویز شده را با قیمت بسیار پایین و دسترسی رایگان به قرارهای بالینی فراهم می کند.

Properties
1
Footer Contact Bar Image