سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در ترکیه چه مقدار سودآور است؟

سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات  در ترکیه چه مقدار سودآور است؟

سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در ترکیه چه مقدار سودآور است؟


بازار املاک و مستغلات در ترکیه هر ساله دو برابر افزایش قیمت پیدا می کند. همچنین سرمایه گذاری های انجام شده در بخش رو به رشد املاک و مستغلات در ترکیه، بازدهی سودآور را برای سرمایه گذاران فراهم می نماید. بر اساس تحقیقات انجام شده، املاک و مستغلات یکی از سودآور ترین ابزار سرمایه گذاری در ترکیه با 150٪ درصد می باشد. همچنین املاک و مستغلات در ترکیه به عنوان تنها ابزار سرمایه گذاری که همیشه سودآوری را به ارمغان می آورد، توجه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند.
سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات را چطور باید انتخاب نمود؟


سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات دارند، اولین چیزی که باید در مورد آن تصمیم بگیرد، نوع پروژه است. شهر و سال ساخت پروژه ای که خانه یا دفتر مورد نظر شما در آن قرار دارد یکی از عوامل بسیار مهم است.

در زمان سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات، پیش بردن پروژه های جدید به شما امکان می دهد که با قیمت مناسب تر صاحب خانه شوید. هنگام خرید یک خانه، قیمتی که شما برای خانه ی در حال ساخت خواهید پرداخت ()% کمتر از قیمتی است که پس از تکمیل شدن آن می پردازید. با خرید یک ملک نو ساخت، شما احساس آرامش خواهید نمود چراکه شما اولین صاحبخانه و اولین کسی خواهید بود که در آن زندگی می کنید. اگرچه احتمال پیدا کردن کسی که به شما مشاوره بدهد و هم اکنون ساکن آن پروژه باشد تا بتواند به شما در مورد جزییات پروژه اطلاعات دقیق و کامل دهد، کمتر است. زمانی که شما ملکی را از پروژه ی آماده شده خریداری می کنید تمام چیزها به آسانی به شما سپرده خواهد شد اما قیمتی که خواهید پرداخت ()% گرانتر خواهد بود. از آنجایی که در پروژه های آماده، ساکنین و افرادی هستند که از قبل در مورد پروژه اطلاعات دارند، شانس بیشتری برای مشورت کردن و کسب اطلاعات دقیق خواهید داشت.


آیا موقعیت مکانی پروژه ها هنگام سرمایه گذاری در بخش املاک، حائز اهمیت می باشد؟


موقعیت پروژه ای که قرار است در آن سرمایه گذاری کنید، اهمیت بسیار زیادی در بازدهی مالی سرمایه گذاری شما دارد. معمولا ارزش دارایی خریداری شده شما افزایش می یابد. دلیل این افزایش ممکن است مربوط به شبکه حمل و نقل نزدیک ملک، نزدیکی مراکز خرید، مدارس و بیمارستان ها باشد. همچنین، ساختمان های تازه تاسیس شده در نزدیکی ملک سرمایه گذاری شده (پل، فرودگاه، کانال، مرکز) ممکن است ارزش اموال را افزایش دهد.
اگر اموال خریداری شده در شهر باشد، به دلیل مقادیر املاک و مستغلات که از پیشتر تعیین شده اند، انتظار می رود نرخ متوسط ​​افزایش ملک ٪ () باشد. به همان اندازه که از مرکز شهر دورتر شوید، سرمایه گذاری در شهرستان های در حال توسعه، نرخ بهره ی بیشتری را برای سرمایه گذاران ارائه می دهد. توسعه زیرساخت ها و افزایش فرصت های اجتماعی نیز به افزوده شدن ارزش ملک کمک می کند. در حالی که ارزش ملک خریداری شده در شهرستان های در حال توسعه٪ () در دو سال اول افزایش می یابد، این نرخ در سال های آینده می تواند تا٪ () افزایش یابد.


چه زمانی باید در بخش املاک و مستغلات سرمایه گذاری نمود؟


سرمایه گذاری املاک و مستغلات سودآور ترین نوع سرمایه گذاری در ترکیه می باشد بنابراین در هر فصل انجام می شود، با این حال انتخاب فصل خاصی برای آن بسیار منطقی تر است. مزایای فصلی و قیمت املاک و مستغلات نیز بسیار مهم هستند. زمان مناسب برای سرمایه گذاری در ترکیه با توجه به نوع سرمایه گذاری متفاوت است. در حالی که بهار بهترین زمان سرمایه گذاری برای خانه ها می باشد، زمستان بهترین زمان سرمایه گذاری برای دفاتر و فروشگاه ها است. اگر سرمایه گذاری در قسمت خانه های تابستانی درشهرستان هایی مانند بدروم یا آنتالیا باشد، فصل تابستان و اگر سرمایه گذاری در مالکیت خصوصی با قیمت بالا باشد، پاییز بهترین فصل برای آن است. بازار املاک و مستغلات ترکیه بیشترین فروش خود را در فصل بهار انجام می دهد، زیرا نرخ عرضه و تقاضا با توجه به فصل متفاوت است.


در کدام شهرها باید در قسمت املاک و مستغلات سرمایه گذاری کرد؟


برای به حداکثر رساندن سود سرمایه گذاری، شما باید با توجه به نوع سرمایه گذاری و انتخاب شهر خود سرمایه گذاری کنید. شهرهای استانبول، ترابزون و آنتالیا بیشتر توسط سرمایه گذاران خارجی ترجیح داده می شوند. استانبول، بورسا، آنتالیا و بودروم شهرهایی هستند که بیشترین میزان سرمایه گذاری را در سال های گذشته داشته اند. اگر می خواهید از املاک خود در چهار فصل بهترین استفاده را ببرید، منطقی است که استانبول را انتخاب کنید که در بازار املاک با نرخ٪ () پیشگام می باشد یا آنکارا با نرخ٪ (). اگر می خواهید از املاک خود به عنوان یک خانه تابستانی استفاده کنید، می توانید شهرهای تعطیلاتی مانند آنتالیا یا بدروم را انتخاب کنید. اگر می خواهید یک سرمایه گذاری قوی انجام دهید، می توانید آن را در شهر بورسا، قلب صنعت جستجو کنید.

 

در سال 2018 ارزش اموال خریداری شده در استانبول در 5 سال اول به 250 درصد افزایش یافته است. شهرستان ها با کوتاه ترین دوره بازخرید در استانبول، که شهر های محبوب ترکیه اند و همیشه افزایش قیمت داشته اند اسنیورت و بیلیکدوزو هستند. برج بزرگ آریس با ارتفاع 162 متر، یکی از پروژه های مورد پسند سرمایه گذاری در اسنیورت است. پروژه آکوا کاواکلی در بیلیکدوزو نیز توجه سرمایه گذاران خارجی را با نرخ سود بالا به خود جلب می کند.

 

میانگین نرخ ارز در طی 4 سال گذشته در بورسا 86٪ تخمین زده شده است. بسیار منطقی است که در بازار املاک و مستغلات بورسا سرمایه گذاری کنید که با توجه به تحولات شهری، افزایش ارز دارد. نیلوفر و عثمان قاضی شهرستان هایی هستند که بیشترین میزان تقاضا را دارند. Paradise Lookout ،Güzelkum Uniue Villas  و Blue Gem Bursa پروژه های شهر های در حال توسعه هستند که جدا از اینکه بسیار سودآور می باشند توسط سرمایه گذاران به خوبی مورد استقبال قرار گرفته اند.

 

یکی از نقاط تعطیلاتی در ترکیه، آنتالیا می باشد که حداقل در دوره 4 ساله در بازار املاک و مستغلات 65 درصد افزایش نرخ را نشان می دهد. شهرهای آنتالیا با کوتاه ترین دوره های بازخرید، که املاک و مستغلات آن افزایش نرخ 25- 12٪ را نشان می دهد لارا، کنییالتی و کپز هستند. آنتالیا، یکی از شهرهایی است که سرمایه گذاران خارجی بیشترین میزان سرمایه گذاری را در آن انجام می دهند و با آب و هوا و گزینه های تعطیلاتی اش جدا از تحولات شهری، هنوز هم توجه سرمایه گذاران را به خود جلب می کند.

 

بدروم، شهري است که وقتی کسی به یاد تعطیلات در ترکیه می افتد نخستین گزینه ایست که به ذهن ها خطور می کند ، در 5 سال گذشته 74.8 درصد افزایش ارزش نرخ داشته است. یالیکاواک، گموشلک و بیتز در بدروم بیشترین میزان سرمایه گذاری را دارند. علاوه بر سرمایه گذاری سودآور، بدروم سرمایه گذاران را با نقاط تعطیلاتی بهشت گونه اش متحیر می کند و افت ارزش قیمت در املاک و مستغلات را در سال های زیادی نداشته است. در زمان سرمایه گذاری در بدروم، اولین پروژه هایی که به ذهن می آیند زفت یالیکاوک و زفت گولکوی هستند.

 

مدیر کل و بنیانگذار شرکت ترم گلوبال: محمد تورون نظرات خود را در مورد آینده ی بازار املاک و مستغلات در ترکیه برای سال 2019 به اشتراک می گذارد؛

 

بازار املاک و مستغلات ترکیه در سال 2019 با پروژه های جدید، توجه سرمایه گذاران محلی و خارجی را به میزان قابل توجه ای به خود جلب کرده است. در بازار املاک و مستغلات، نرخ ارزش پروژه های جدید در چند سال آینده حدود 50 درصد افزایش یافته و پس از آن هر ساله به مقدار مشخصی افزوده می شود. در حالی که دوره بازخرید به طور متوسط ​​برای پروژه های جدید 10 سال است، برای پروژه های آماده از 15 سال شروع می شود. با در آمدهایی به مانند اجاره در طول سال که از طریق سرمایه گذاری فراهم می شود، بازخرید را نیز می توان به عنوان دوره «بازگشت پول» خلاصه کرد. سرمایه گذارانی که در پروژه های جدید سرمایه گذاری می کنند، وقتی پروژه ها برای سکونت آماده شدند درآمد منفعلانه ای را از طریق فرصت های اجاره ای کسب می کنند. سرمایه گذار از هر دو سرمایه گذاری که انجام داده است استفاده خواهد نمود، هم از طریق افزایش ارزش سرمایه گذاریی که انجام داده است و هم از طریق درآمد منفعلی که از اجاره به دست می آورد. مثلا؛ شما یک آپارتمان 250.000 دلاری را با سرمایه گذاری در یک پروژه جدید خریداری نمود اید. پس از یک سال زمانی که پروژه کامل می شود، آن را در حدود 375.000 دلار - 400.000 دلار ارزش گذاری می کنند. در حالی که نرخ اجاره آپارتمان 250.000 دلاری به طور متوسط در حدود 1.500 دلار است، نرخ اجاره آپارتمان 400.000 دلاری به طور متوسط در حدود 2.500 $ می باشد. با سرمایه گذاری در بخش مسکن، شما سرمایه اولیه خود را به طور متوسط ​​در مدت 10 سال بدست خواهید آورد.


  • راه حل های سرمایه گذاری شخصی
  • کیفیت بالای خدمات پس از فروش
  • بسته های ویژه برای سرمایه گذاران
  • گذرنامه ترکیه در مدت 3 ماه
1