چگونه بازده ملک سرمایه گذاری شده را محاسبه کنیم؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

هیچ کس نمی داند که سرمایه گذاری در املاک چه درآمدی برای سرمایه گذار به ارمغان می آورد. املاک، امن ترین ابزار سرمایه گذاری، اولین انتخاب بسیاری از سرمایه گذاران هستند. به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری که هرگز ارزش خود را از دست نمی دهد، املاک و مستغلات بسته به عوامل مختلف نرخ های بازده متفاوتی را برای سرمایه گذار فراهم می کند. مقدار این بازگشت به نوع خاصیت نیز بستگی دارد. اگر می خواهید با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات به آینده ای موفق قدم بگذارید، مطمئناً در مورد درآمدی که از ملک خود به دست خواهید آورد فکر می کنید. بنابراین، اجازه دهید نحوه محاسبه بازده املاک سرمایه گذاری شده را توضیح دهیم.

خریداران ملک با هدف سرمایه گذاری این ملک را یا برای فروش آن پس از مدتی یا برای اجاره دادن آن می خرند. اگر می خواهید ملکی را برای مقاصد سرمایه گذاری بخرید و اجاره دهید، تصمیم بسیار خوبی گرفته اید. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و کسب درآمد از اجاره برای سودهای کلان بسیار مهم است.

بازگشت سرمایه یا به اختصار ROI، نشان می دهد که چه مقدار بازده از آن سرمایه گذاری به عنوان درصدی از هزینه سرمایه گذاری به دست می آید.

اگر ملک خود را با پول نقد خریداری کرده اید و می خواهید بازده سرمایه گذاری را محاسبه کنید، باید سود خالص یا بازده سرمایه گذاری را بر هزینه اصلی تقسیم کنید.

اگر وام مسکن دارید، باید پیش پرداخت و وام مسکن در نظر گرفته شود.

اقلام و هزینه های معمولی مانند هزینه های تعمیر و نگهداری نیز از عواملی هستند که بر بازگشت سرمایه تاثیر می گذارند.

برای اینکه بفهمید ملکی که می خواهید اجاره کنید برای شما سود به همراه دارد یا خیر، باید درآمد نقدی و درآمد اجاره را محاسبه کرد. با تقسیم درآمد سالانه اجاره خانه بر قیمت فروش می توانید به نتیجه برسید.

با گفتن همه اینها، بیایید این را یادآوری کنیم. ملکی که اجاره می کنید ممکن است در هر ماه از سال پر نباشد. گاهی املاک چندین ماه از سال خالی می مانند. علاوه بر این، نباید هزینه های اضافی که ممکن است برای ملک شما ایجاد شود را فراموش کنید. اگر همه این عوامل را در نظر بگیرید، محاسبات دقیق تری انجام خواهید داد.

Properties
1
Footer Contact Bar Image