چگونه می توان شهروندی ترکیه را دریافت نمود؟ مزایای کسب تابعیت ترکیه چیست ؟

چگونه می توان شهروندی ترکیه را دریافت نمود؟ مزایای کسب تابعیت ترکیه چیست ؟

چگونه می توان شهروندی ترکیه را دریافت نمود؟ مزایای کسب تابعیت ترکیه چیست ؟

برای کسب شهروندی ترکیه 6 را مختلف وجود دارد: در میان آنها ساده ترین و سریع ترین راه ممکن برای اخذ تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک میباشد (اموال غیر منقول) ، و این قانون فقط تنها شامل افرادی میباشد که از تاریخ 19.09.2018 میلادی در یک نرخ مصوب شده دولت ترکیه تصمیم به خرید ملک کرده اند. (منبع خبر روزنامه رسمی کشور ترکیه )

به همین سبب اخذ پاسپورت جمهوری ترکیه نسبت به چند دهه های اخیر بسیار آسان میباشد و با حداقل سرمایه $ 250.000 دلار آمریکا تمامی اتباع خارجی می توانند از این قانون بهرمند شوند. نا گفته نماند ترکیه از لحاظ سرمایه گذاری املاک و مستغلات نه تنها گزینه های سودآور و ارزشمندی را در پیش خواهد داشت، در عین حال برای اتباع خارجی که مایل به کسب شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک میباشند سهولت را در فرآیند این کار ارائه نموده است، تا فرد خارجی بتواند با آسانی پاسپورت ترکیه را کسب بنماید .... و در آخر توجه شما را در مورد جزئیات و شرایط اخذ شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری املاک و مستغلات جلب می نماییم.

روند درخواست شهروندی ترکیه

تمام اتباع خارجی با حداقل سرمایه خود به ارزش 250.000 دلارآمریکا در ترکیه میتوانند با خرید خانه ویا محل کارویا زمین خالی یا تجاری وبا دیگر اقدام غیر منقول قادر به ثبت و انتقال سند مالکیت در دفاتر اسناد رسمی و در اداره کل اسناد می توانند مراحل ثبت نام برای اخذ شهروند ترکیه را اجرا نمایند. پس از درخواست شما در اداره کل ثبت زمین و کاداستر، مراحل ارزشیابی برای ملکی که شما خریداری نموده اید شروع و بررسی خواهد شد که آیا ملک خریداری شده شما قیمت اصلی آن به ارزش 250.000 دلار آمریکا میباشد و یا خیر !؟ در صورت تایید ارزش واقعی ملک شما به میزان 250.000 دلار آمریکا در عرض 3 الی 7 روز کاری نامه تائیدیه برایتان صادر خواهد شد، وبا دریافت این برگه شما میتوانید در مرحله اول برای اخذ اقامت توریستی ترکیه اقدام نمایید. پس از تصویب درخواست شهروندی و اجازه اقامت شما، در اداره کل امور جمعیت و شهروندی برای تابعیت (شهروندی) ترکیه باید اقدام کنید . پس از این مرحله، ادامه مراحل اداری از طریق دفاتر اداری اطلاعات شهری در استانبول و آنکارا انجام خواهد شد و کل روند در طی 30 روز کاری به پایان خواهد رسید. علاوه بر این، شرکت ترم گلوبال / TremGlobal با مشاورین و وکلای حقوقی خود مشتریان خود را در هر مرحله از پروسه اقامت و درخواست شهروندی پشیتیبانی می نماید.


چند نکته قابل ذکر که در هنگام درخواست شهروندی ترکیه باید به آنها توجه کنید :

·      هر کس می تواند شهروند ترکیه با خرید املاک با حداقل 250.000 دلار بدون هیچ گونه محدودیت در کشور، خریداری کند.

·      این قانون اخذ تابعیت تنها فقط شامل خرید خانه نمیباشد شما می توانید به غیر ازخرید مسکن با خرید انواع مختلفی از ملک ها ازجمله دفاتر، مغازه ها و زمین و... برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام نمایید.

·      این قانون فقط شامل یک ملک با یک سند مالکیت نمیباشد، یعنی شما با خرید چندین ملک که در مجموع به ارزش کلی حداقل 250.000 دلار آمریکا باشد می توانید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید.

·      روند درخواست شما برای شهروندی ترکیه از تاریخ شروع تا دریافت برگه تاییدیه حدودا 30 روز زمان خواهد برد، همچنین اجازه اقامت موقت در ترکیه برای شخص خریدار واعضای خانواده آن داده خواهد شد.

·      با استفاده از این قانون شخص خریدار،همسر و فرزندان زیر 18 سال آن میتوانند برای کسب شهروندی ترکیه اقدام نماییند. برای فرزندان بالای 18 سال، اگرفرد معلول ویا ناتوانی فیزیکی و نیازی به مراقبت مستمر نداشته باشد، این قانون آنها را دربر نمیگیرد.


·      در قانون ترکیه به دلیل اجباری بودن خدمت سربازی برای فرزندان زیر18 سال، وقتی زمان خدمت سربازی فرا رسید باید به خدمت سربازی در ترکیه بروند، کسانی هم که بیش از 22 سال سن داشته باشند و بنا به دلایلی خاصی قادربه انجام خدمات سربازی نباشند باید دلایل خود را برای توجیه به اداره کل امور جمعیت و ومدیریت کل شهروندی ترکیه گزارش کنند. علاوه بر این،همچنین کسانی که 2 تابعیتی هستند یعنی 2 پاسپورت دارند اگر در یکی از کشورها، خدمت سربازی خود را را انجام داده باشند دیگر نیازی به انجام خدمت سربازی نیست و می توانند با در دست داشتن کارت پایان خدمت کشور ثالث توجیه خوبی برای اثبات عدم نیاز به انجام دوباره خدمت سربازی داشته باشند.

·      جمهوری ترکیه، به دلیل پذیرفتن افرادی که تابعیت دوگانه و یا چندگانه دارند هیچ گونه محدودیتی برای اخذ نمودن تابعیت ترکیه اعلام ننموده است. با این حال، اتباع خارجی باید دقت کنند که برخی از کشورها مانند عربستان سعودی و چین ممکن است تابعیت دوگانه را نپذیرند و آنها مجبور باشند که برای اخذ تابعیت ترکیه ، ترک تابعیت نمایند.

·      کسانی که بتوانند از طریق خرید ملک حق شهروندی ترکیه را کسب نمایند، بایستی حداقل به مدت سه سال ملک خود را نفروشن به معنای درست بایستی سرمایه آنها به مدت سه سال در ترکیه حفظ شود.

·      خرید ملک قبل از تاریخ 18.09.2018 میلادی شامل قانون اخذ شهروندی ترکیه نمیشود، حتی اگرمیزان سرمایه گذاری شما بیش از $250.000 دلار آمریکا باشد.

·      تا زمانی که فرد خارجی هیچگونه تهدیدی برای امنیت ملی کشور ترکیه ایجاد نکند، از طریق خرید ملک (املاک و مستغلات) میتواند شهروندی ترکیه را کسب کند که معمولا درموارد فوق درخواست ها مورد تایید واقع میشود.

·      اگر به نحوی قادر به انجام درخواست تابعیت ترکیه نمیباشید ویا حتی امکان حضورتان در این کشوربرای به نتیجه رساندن پرونده میسر نمیباشد، حال در زمان درخواست ویا پس از درخواست، حتی در اواسط مراحل اداری پرونده مربوط به اخذ تابعیت (شهروندی) ترکیه را میتوانید به صورت رسمی به وکلای حقوقی و رسمی شرکت ترم گلوبال بسپارید، تا با وکالت شما ، وکلای ما از طرف شما پرونده مذکوره را به حرکت درآرند.

·      برای کسب شهروندی ترکیه با خرید ملک (املاک و مستغلات) هیچ نیازی به شرکت درآزمون زبان ترکی استانبولی و عملیاتی مشابه آن وجود ندارد.


مزایای کسب شهروندی ترکیه ؟ مزایای داشتن پاسپورت ترکیه ؟

یکی از نقاط مهم ارتباطی و اتصالی کامل بین دو قاره اروپا و آسیا شهر استانبول در کشورترکیه میباشد،در عین حال کسانی که از طریق خرید ملک تابعیت ترکیه را به آسانی کسب میکنن از مزایای جالب آن نیز میتوانند بهرمند شوند به عنوان مثال، همسر و فرزندان زیر 18 سال شما، بدون هیچ گونه انتظاری می توانند بلافاصله شهروندی ترکیه را اخذ نمایند. با این حال، در بسیاری از کشورها، فردی که تابعیت کشوری را اخذ نماید بایستی همسر و فرزندان آنها حداقل 3 الی 5 سال برای اخذ اقامت وتابعیت درخواست کرده و صبر کنند اما خوشبختانه این شرایط در قانون کسب تابعیت ترکیه موجود نمیباشد.

خوشبختانه شما در زمان درخواست کسب شهروندی ترکیه وهمچنین پس از پس اخذ آن هیچ نیازی و اجباری به حضورتان و زندگی درترکیه نمیباشد. لازم به ذکر است که: در بسیاری از کشورها اگر فرد سرمایه گذار بخواهد در کشوری از طریق خرید ملک تابعیت آن کشور را کسب بنماید بایستی بنا به قانون مصوب شده آن کشور بخش خاصی از سال را در آن کشور سپری کند. اما این وضعیت در ترکیه صدق نمیکند و بسیار آساده میتوان در کمترین زمان ممکن تابعیت کشور ترکیه را کسب نمود. علاوه بر این، شما با پاسپورت ترکیه میتوانید به 102 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. بعلاوه ترکیه در آینده نزدیک عضو اتحادیه اروپا خواهد شد به این دلیل امکان سفر بدون ویزا شما به کشورهای اتحادیه اروپا (کشورهای عضو شینگن) میسر میباشد.


راه های کسب شهروندی ترکیه

راه های مختلفی برای کسب شهروندی ترکیه وجود دارد. برخی از آنها از طریق خرید ملک (معاملات ملکی املاک و مستغلات) در یک دوره بسیار کوتاه مدت بسیار سریع و آسوده امکان پذیر است و در برخی موارد بایستی فرد خارجی حداقل به مدت 5 سال در ترکیه زندگی کند.

کسب شهروندی ترکیه از طریق تولد: اگر فرزندی در خاک ترکیه از یک مادر و یک پدری که تابعیت ترک دارد متولد شود، میتواند تابعیت ترکیه را کسب کند.

شهروندی از طریق مقامات و مسئولین رده بالا: کسانی که حداقل به مدت 5 سال بدون وقفه در ترکیه اقامت داشته باشند می توانند برای شهروندی ترکیه را بنا به تصمیمات مقامات و وزارات کشوریاخذ نمایند.

دریافت شهروندی ترکیه از طریق ازدواج: کسانی که با یک شهروند ترکیه ازدواج می کنند، می توانند پس از حداقل 3 سال ازدواج، برای شهروندی ترکیه اقدام کنند. شرایط به این گونه میباشد که : بایستی وحدت و تحکیم خانواده حفظ شود، ازدواج بصورت کاملا واقعی بوده و تهدیدی برای خانواده، همسر و فرزندان نباشد وحتی هیچگونه خطری برای امنیتی ملی ایجاد نکند.

کسب مجدد تابعیت ترکیه : کسانی که بنا به دلایل خاص سیاسی، اجتماعی و .... تابعیت خود را ابطال نموده و یا از دست داده باشند در صورت استرداد پرونده، اگر مشکلی در پرونده آنها مشاهده نشود می توانند تابعیت یا شهروندی خود را دوباره بدست بیاورند.

دریافت شهروندی ترکیه از طریق سیستم فیروزه ای: ترکیه به افراد عادی و مهاجرانی که دارای مهارت و یا ویژگی خاصی درعلم، فن آوری، تکنولوژی، فرهنگ، اقتصاد، ورزش و مانند اینها دارند توجه زیادی می کند برای درخواست نوع دیگری ازحق شهروندی که تقریبا تمام حقوق یک فرد عادی را خواهد داشت، اقدام کنند.

دریافت شهروندی ترکیه با ایجاد محل کسب و کار: در ترکیه با ایجاد کسب و کار حداقل به مدت 5 سال بدون وقفه می توانید برای اخذ تابعیت ترکیه اقدام کنید، در صورتی که 5 شهروند ترک را همراه با بیمه کاری استخدام نمایید میتوانید برای خود اجازه کار قانونی، ویزای کار و بیمه کاری دریافت کنید، اگر 5 سال بدون وقفه ویزای کار و بیمه کاری داشته باشید میتوانید شهروندی ترکیه را به راحتی از دولت ترکیه دریافت کنید.

دریافت شهروندی ترکیه از طریق سرمایه گذاری: نه تنها با خرید اخرید ملک در ترکیه با حاقل سرمایه 250.000 دلارآمریکا میتوانید تابعیت ترکیه را کسب کنید در نوعی دیگر با حداقل سرمایه گذاری 500.000 دلار آمریکا نیزمی توانید به روشی مشابه حق شهروندی ترکیه را اخذ نمایید.

در میان تمام گزینه های پیشنهادی بهترین راه و راحت ترین روش برای اخذ تابعیت ترکیه خرید ملک و یا اموال غیر منقول به ارزش 250.000 دلار آمریکا میباشد که شما در یک زمان کوتاه پاسپورت ترکیه را دریافت خواهید نمود.

برای دریافت برگه تاییده از طرف دولت ترکیه مبنا بر اینکه شما آیا میتوانید از قانون اخذ تابعیت ترکیه استفاده کنید، شرکت ترم گلوبال در میان دفاتر پشتیبانی واخذ تابعیت و اقامت به صورت حرفه ای برای سرعت بخشیدن به روند تصویب تائیدیه از سازمان ها و نهاد های دولتی توسط وکلای حقوقی ، رسمی و مورد تایید خود در تمامی مراحل از جمله اجازه اقامت، اخذ تابعیت و... شما را در این امر یاری خواهد نمود.


  • پروژه های تضمین شده منطقه ای
  • مشاوره حقوقی و سرمایه گذاری
  • راه حل های سرمایه گذاری شخصی
  • کیفیت بالای خدمات پس از فروش
  • بسته های ویژه برای سرمایه گذاران
  • گذرنامه ترکیه در مدت 3 ماه
1