آیا خرید ملک برای اجاره دادن هنوز ارزشش دارد؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

خرید ملک خرید جهت اجاره دارای پتانسیل افزایش درآمد و همچنین افزایش ارزش است، اما تغییرات مالیاتی اخیر به شدت جذابیت آن را کاهش داده است. سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، به خصوص املاکی که می خواهید به جای زندگی در آن اجاره دهید، خطرات و موانع خاص خود را دارد که باید قبل از اقدام از آنها آگاه باشید.

ما به این موضوع نگاه می‌کنیم که آیا سرمایه‌گذاری جهت خرید ملک و اجاره دادن آن همچنان ایده خوبی است یا خیر؟

پروسه خرید تا اجاره دادن ملک چگونه است؟

وقتی برای اجاره دادن ملکی را می خرید، سرمیه شما به عنوان اجاره بها به شما بر می گردد. این پرداخت‌ها باید بیشتر از هزینه نگهداری باشد، اگر تمامی نگات لازم در هنگام خرید ملک را در نظر گرفته باشید، احتمال بازده و سود دهی بیشتر می شود.

قبل از اینکه خانه را برای اولین بار اجاره دهید، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه بازسازی و بهبود داشته باشید.

درآمد اجاره شما مشمول مالیات بر درآمد خواهد بود. هزینه های مجاز، مانند سایر هزینه های خوداشتغالی، از درآمد مشمول مالیات شما کسر می شود. تعمیر و نگهداری، بیمه، حق الزحمه نماینده، و هرگونه قبض آب و برقی که برای ملک پرداخت می کنید، همه هزینه ها هستند.

مزایا و معایب

درآمد اجاره از یک ملک خرید به اجاره ممکن است مکمل سایر انواع درآمد باشد و سرمایه گذاری در ملک باید در طول زمان افزایش یابد. برای سرمایه گذاری باید وام بگیرید مگر اینکه بدون وام مسکن خرید کنید. وقتی نرخ بهره پایین است و بازار اجاره قوی است، بازدهی می تواند بالاتر باشد - اما همیشه این امکان وجود دارد که همه چیز تغییر کند. پیش بینی اینکه بازار املاک در آینده چه خواهد کرد، مانند سایر سرمایه گذاری ها دشوار است.

شما به عنوان صاحبخانه تعهدات زیادی در قبال مستاجران خود دارید که ممکن است زمان بر و پرهزینه باشد. برخلاف دارایی‌های نقدشونده بیشتر مانند سهام و اوراق قرضه، در صورت نیاز نمی‌توانید به سرعت به پول خود دسترسی پیدا کنید. این امکان وجود دارد که فروش منجر به تعهدات مالیاتی شود. مالیات بر عایدی سرمایه برای خانه‌های اجاره‌ای اعمال می‌شود که ممکن است به هر درآمدی تقسیم شود.

گزینه های دیگر چیست؟

مالکان معمولاً هدف اصلاحات مالیاتی هستند و ممکن است بخواهید بسته به موقعیت خود در مورد انتخاب های مختلف تحقیق کنید. به عنوان بخشی از یک سبد سرمایه گذاری متنوع، چندین دارایی مالیاتی کارآمد می توانند درآمد ایجاد کنند. اگر قصد سرمایه گذاری در سال 2022 را دارید، باید در جریان تحولات بازار باشید و رویکرد خود را بر این اساس تنظیم کنید.

با تخصص خود در این زمینه، به عنوان Trem Global، می‌توانیم به شما کمک کنیم گزینه‌های سرمایه‌گذاری را پیدا کنید که اهداف و اولویت‌های سرمایه‌گذاری شما را منعکس می‌کند.

Properties
1
Footer Contact Bar Image