مواردی که هنگام اجاره خانه در ترکیه باید در نظر گرفته شود

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

مواردی که هنگام اجاره خانه در ترکیه باید در نظر گرفته شود

هر روزه ، هزاران نفر در ترکیه به دلایل مختلف در معرض هجوم خانه قرار می گیرند. با افزایش تقاضا برای تغییر خانه ، صاحبان املاک نیز نرخ اجاره خود را افزایش می دهند. موجر باید هنگام اجاره ملک خود به نکات خاصی توجه کند. در اینجا مواردی وجود دارد که باید هنگام اجاره خانه در نظر بگیرید ...

 

• تعیین دقیق خرید اجاره

 

اجاره با در نظر گرفتن افزایش و کاهش نرخ ارز تعیین می شود. ترکیه ، کشوری با تورم زیاد به دلیل افزایش قیمت ها هر ساله مشاهده می شود. به همین دلایل توصیه می شود یک سال قرارداد اجاره امضا کنید. ترکیه در شهرها ، محله ها اجاره می کند و بسته به نوع مسکن متفاوت است. در تعیین ارزش اجاره ، قیمت فروش آپارتمان می تواند بر اساس ۱ در ۱۸۰ یا ۲۲۰ باشد. به عنوان نمونه ای از این حساب ، اجاره یک آپارتمان به مبلغ ۳۵۰.۰۰۰ لیر می تواند به طور متوسط ​​در حدود ۱۷۰۰لیر باشد. با این حال ، اجاره های قبلی می توانند با توجه به وضعیت فعلی و موقعیت مکانی ملک مورد اجاره ، ارزش اجاره را تغییر دهند. با این حال ، در قرارداد اجاره نامه که سال به سال تمدید می شود ، افزایش حداقل ۱۰٪ تعیین شده است.

 

• تعیین ارزش سپرده

 

یکی از مسائلی که هنگام اجاره خانه باید به آن توجه کنید ، دپوزیت است. سپرده؛ مبلغی که مستأجر به عنوان وثیقه خسارت ناشی از شخصی که ممکن است در آینده در ملک رخ دهد به مالک می دهد. طبق قانون تعهدات ترکیه ، بیش از۳ ماه اجاره هیچ دپوزیتی دریافت نمی شود. مثلا؛ اگر قیمت اجاره ماهانه خانه ۱۰۰۰لیر باشد ، بیشترین دپوزیتی که موجر می تواند از مستاجر دریافت کند ۳۰۰۰لیر است.

 

• گرفتن فیش

 

یکی از مواردی که موجر هنگام اجاره املاک خود باید به آن توجه کند ، گرفتن فاکتورها بر روی خودش است. هنگام اجاره ملک ، مستأجر مسئول قبوض برق ، گاز طبیعی و آب است که مهمترین هزینه ها است. صورتحساب انواع خدماتی که مستاجر از آن بهره مند می شود ، باید توسط شخصی که استفاده می کند پرداخت شود. به همین دلیل ، هرکسی که فاکتورها را پرداخت می کند ، باید از طرف او گرفته شود.

 

• بیمه اجاره

 

بیمه اجاره ضرر موجر را بین تاریخ شروع و پایان بیمه نامه در صورتی که موجر قادر به دریافت اجاره از مستاجر و هزینه های قانونی مربوط به آن نباشد ، پوشش می دهد. بیمه اجاره به دلیل سودمند بودن در برخی موارد و همچنین بار مالی اضافی ، اجباری نیست. این مسئله با توجه به ترجیح لان لرد تعیین می شود.

 

• ارائه اظهارنامه مالیات بر اجاره

 

یکی از مواردی که هنگام اجاره خانه باید به آن توجه شود ، مالیات بر اجاره است. طبق ماده ۱۹۳ قانون مالیات بر درآمد ، درآمد حاصل از کالاها و حقوق اجاره ای باید مشمول مالیات شود. درآمد حاصل از این قانون را سرمایه املاک و مستغلات می نامند. مثلا؛ اظهارنامه اجاره ملک اجاره شده از ۱ ژانویه تا ۳۱ دسامبر باید در ۲۵ روز اول مارس پرداخت شود.

 

• کار با یک متخصص املاک و مستغلات

 

هنگام اجاره خانه دو گزینه وجود دارد. مالکان یا فرایندها را با دنبال کردن همه مراحل یا با کار با یک آژانس املاک و مستغلات خارج می کنند. کار با یک آژانس املاک و مستغلات برای تحقق بخشیدن به کارها به روشی حرفه ای تر سودمندتر است. چنین خدماتی برای کمیسیون خاصی ارائه می شود. وظیفه افرادی که در منطقه املاک و مستغلات کار می کنند شناخته شده است تا اطمینان حاصل کند که تمام امور بین موجر و مستاجر به کوتاه ترین و دقیق ترین روش انجام می شود. توصیه می شود از یک کارمند املاک و مستغلات حمایت کنید تا اطمینان حاصل شود که روشهای رسمی لازم به روشی بدون نقص و کنترل انجام می شود.


مواردی که هنگام اجاره خانه در ترکیه باید در نظر گرفته شود image1


• نکات برجسته قرارداد اجاره

 

 یکی از مهمترین نکاتی که هنگام اجاره ملک باید به آن توجه شود ، قرارداد اجاره است. گفته می شود که قرارداد اجاره با وکیل نتایج بهتری خواهد داشت. به این ترتیب ، هر دو طرف از ابتدا در مورد حقوق و حوزه های اختیارات خود اطلاعات کسب می کنند. اجاره معاملات ، نکاتی وجود دارد که باید هنگام امضا در نظر بگیرید.

 

۱. مستأجر باید به شخصی که اجاره نامه را امضا کرده است توجه کند. این قرارداد باید شامل عناصر اصلی مانند نام کامل مستأجر و مالک و نام خانوادگی و شماره شناسنامه موجر باشد. برای اتباع خارجی شماره گذرنامه باید نوشته شود.

 

۲. قرارداد باید با امضای مالک یا نماینده او امضا شود (محضری). نه تنها آخرین صفحه قرارداد اجاره ، بلکه هر صفحه با نام و نام خانوادگی امضا شده است.

 

۳- آدرس کامل ملک مورد اجاره باید در قرارداد گنجانده شود. قید شده است که مشخصات آدرس (طبقه ، آپارتمان ، شماره و غیره) باید نوشته شود.

 

۴- پیش تعیین میزان افزایش سالیانه اجاره ممکن است از اختلافاتی که ممکن است بوجود آید جلوگیری کند. جزئیات دوره ها و مبالغی که این افزایش در آنها انجام می شود از جزئیات مورد نیاز قرارداد محاسبه می شود.

 

۵- مهم است كه حساب بانكي تعيين شود و تاريخ پرداخت اجاره به طور واضح در توافق نامه قيد شود. پرداخت ها باید توسط فرستنده به عنوان اجاره ارسال شود و هزینه های انجام شده در هنگام تحویل توسط مستاجر تسویه شود.

 

۶. قرارداد باید شامل جزئیات میزان سپرده و شرایط بازیابی آن باشد. مناسبتر است که این جزئیات را تا آنجا که ممکن است در قرارداد وارد کنید ، زیرا این بحث برانگیزترین مسئله بین موجر و مستاجر است.

 

اطلاعات بیشتر - اطلاعاتی از قبیل وضعیت کالای اجاره ای در زمان اجاره و وضعیت موجودی موجودی کالا باید در قرارداد گنجانده شود. در مواردی مانند فسخ قرارداد اجاره یا فسخ قرارداد در نتیجه توافق طرفین ، این قرارداد کمک می کند تا سپرده مورد استرداد تعیین شود. جزئیات شرایط مانند نحوه استفاده از کالاها و شرایط نهایی موجودی موجودی کالا مشعل مبلغ برگشتی سپرده است.


Properties
Trem Global Logo
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile