راهنمای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در استانبول: آتاشهیر

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

راهنمای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در استانبول: آتاشهیر

آتاشهیر منطقه ای واقع در سمت آناتولی استانبول است. در سال ۲۰۰۸، یکی از ۳۹ منطقه استانبول شد. این منطقه دارای ۱۷ محله است.

تاریخ

بقایای متعلق به دوران سنگ در محله ایچرنکوی یافت می شود که در حال حاضر به منطقه آتاشهیر متصل است. اولین سکونتگاه در این منطقه در قرن ۱۴ ایجاد شد. زمینی که منطقه آتاشهیر در آن واقع شده بود مساحتی بالغ بر ۶۵۰۰ دهک را تحت عنوان مزرعه کارامان در سال ۱۹۱۲ تحت پوشش قرار داد. با جاده های ارتباطی پل فاتح سلطان محمت ، که در سال ۱۹۸۸ افتتاح شد ، با عبور از منطقه آتاشهیر-کوزیاتاگی امروز ، این منطقه تبدیل به یک منطقه مسکونی معتبر و هم یک مرکز تجاری ترجیحی در سمت آناتولی شده است.

حمل و نقل

در آتاشهیر ، که نزدیک مرکز شهر است ، امکانات حمل و نقل به تدریج در حال افزایش است. از مناطق مرکزی مانند کادیکوی و اوسکودار می توانید به راحتی به آتاشهیر برسید. از مناطق مختلف طرف آناتولی و اروپا امکان حمل و نقل به منطقه وجود دارد.

اگرچه آتاشهیر منطقه ای با خط ساحلی نیست ، اما در نزدیکی اسکله های کادیکوی ، اوسکودار و بستانجی واقع شده است. اسکله کشتی کادیکوی ۱۲ کیلومتر از مرکز آتاشهیر فاصله دارد و با ماشین به طور متوسط ​​۱۵-۲۰ دقیقه طول می کشد. بین اسکله کشتی اسکودار و مرکز آتاشهیر ۲۴ کیلومتر و بین اسکله کشتی بوستانچی و مرکز آتاشهیر ۶ کیلومتر فاصله است. نزدیک ترین اسکله کشتی به آتاشهیر ، اسکله کشتی بوستانچی است. با استفاده از خدمات کشتی از امینونو، کاراکوی و ینی کاپی می توانید به اسکله بستانچی برسید. پس از پیاده شدن در اسکله کشتی بستانچی ، می توانید با استفاده از اتصال مترو کادیکوی -تاوشان تپه یا خط مینی بوس آتا شهیر -بستانچی به آتا شهیر بروید.

اگر از مناطق کادیکوی ، آجی بادم ، آلتونیزاده ، برهانیه و بیلربی در سمت آناتولی یا سمت اروپایی می روید، می توانید با استفاده از اتصال متروبوس به آتاشهیر نیز برسید. هیچ گزینه حمل و نقل مستقیمی با متروبوس به آتاشهیر وجود ندارد. با این حال ، پس از پیاده شدن در ایستگاه متروبوس اوزونچاییر ، می توانید از اتوبوس ها و مینی بوس هایی که به آتاشهیر می روند استفاده کنید.


راهنمای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در استانبول: آتاشهیر image1


زندگی اجتماعی و فرهنگی

آتاشهیر ، یکی از مناطق رو به افزایش طرف آناتولی ، منطقه ای با امکانات اجتماعی فراوان است. تعداد مراکز خرید در این منطقه نسبتاً زیاد است. این ناحیه میزبان مکانهای هنری ، فرهنگی و تفریحی بسیاری است. همچنین ، این منطقه دارای سینماها و رستوران های بی شماری است.

بسیاری از اقامتگاه ها در داخل سیته های آتاشهیر واقع شده اند. سیته ها مزایای زیادی به همراه دارد. زمین های بازی بسیار ، معاشرت در باغ های سیته ها و مناطق امن برای کودکان را ارائه می دهد. همچنین ، آتاشهیر یکی از امن ترین مناطق استانبول است.

ساختار جمعیتی

پس از زلزله مارمارا در سال ۱۹۹۹، برخی از افراد در گروه درآمد متوسط ​​و بالایی که در بغداد جادسی و اطراف آنها زندگی می کنند شروع به ترجیح پروژه های جدید مسکونی در منطقه کزیاتاقی-آتاشهیر کردند ، زیرا تصور می کردند که آنها در ساختمان های ناامن زندگی می کنند. پس از این دوره ، جمعیت منطقه به تدریج افزایش یافت. امروز آتاشهیر ۴۲۲هزار و ۵۹۴ نفر جمعیت دارد.

قیمت ملک

آتاشهیر منطقه ای است که تعداد پروژه های مسکونی و جمعیت آن در حال افزایش است. تمایل مردم برای انتقال به منطقه ای که در سال های اخیر به یک مرکز تجاری تبدیل شده است ، در حال افزایش است. به ویژه در بخش غربی منطقه ، شرکت های ساختمانی بسیاری از پروژه های مسکن و اداری را انجام می دهند. بسیاری از استانبولی ها بر این باورند آتاشهیر که در سالهای اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است یکی از قابل زندگی ترین مناطق است. این گزینه عالی برای کسانی است که مایل به خرید خانه یا سرمایه گذاری هستند. قیمت متوسط ​​هر مترمربع مسکن در منطقه آتاشهیر ۵.۳۶۱ لیراست و زمان بازگشت آن ۲۰ سال است. قیمت متوسط ​​یک خانه ‍۱۰۰ متر مربعی برای فروش در منطقه آتاشهیر بین ۴۰۲.۰۷۷ لیر و ۶۷۰.۱۰۰ لیراست. میانگین منطقه ۲.۱۹۵ لیر برای ۱۰۰ متر مربع آپارتمان اجاره ای است.


Properties
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Green, Litecoin accepted.
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile