بهشت پنهان استانبول Polonezköy

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

بهشت پنهان استانبول ؛ Polonezköy
Polonezkoy

، واقع در نزدیکی بیکوز ، یکی از محبوب ترین شهرهای جهانگردی استانبول با فرهنگ و آب و هوا در میان جنگل های سرسبز است. Polonezköy زندگی خود را به عنوان یک اردوگاه استعماری توسط روستاییان لهستانی آغاز کرد و امروز به عنوان یک پارک طبیعت ادامه دارد. Polonezkoy از نظر میزبانی نقوش فرهنگی و سبک زندگی خاص لهستان و ترک ها از اهمیت برخوردار است. تاریخ لهستان و روابط عثمانی و لهستان نقش مهمی در تأسیس روستا دارد. در قرن هجدهم ، لهستان به عنوان یک کشور کاتولیک اروپایی ، یک کشور بافر در برابر گسترش روسیه تزاری بود. امپراتوری عثمانی اشغال لهستان توسط روسیه دلیل جنگ محسوب می شد. عثمانی ها نتوانستند از تقسیم لهستان در نتیجه جنگ جلوگیری کنند ، اما آن را نپذیرفتند.

 

سفیر لهستان کجاست؟

 

در مراسم رسمی که در کاخ برگزار می شود ، یک صندلی خالی برای سفیر لهستان گذاشته می شود و سلطان در هر زمان از مراسم استقبال از سفیر ، درخواست می کند. "سفیر لهستان کجاست؟" و وزیر بزرگ به این سوال پاسخ داد که "سفیر لهستان به دلیل موانع قابل توجهی هنوز نیامده است." این داستان به ما نشان می دهد که عثمانی ها هرگز تجزیه لهستان را قبول نکردند. با وجود تسلط روسیه ، مردم لهستان قیام های مختلفی را آغاز می کنند و سرکوب می شوند. برخی از رهبرانی که در قیام ها شکست خوردند به امپراتوری عثمانی پناه بردند. در سال ۱۸۴۲، سیاستمدار لهستانی ، آدام چارتوریسکی ، زمین را خریداری کرد تا بتواند به مردم لهستان که می خواستند مهاجرت کنند ، پناهگاهی بدهد. روستایی که در اینجا تاسیس شده است "Adampol" ، به معنی دهکده آدم نامیده می شود. این اولین دهکده لهستانی است که در خارج از مرزهای کشور لهستان تاسیس شده و لهستان را اشغال کرده است.

 

آدامپول Polonezkoy می شود

 

در قرن نوزدهم جمعیت این روستا بیش از ۱۵۰ نفر بود. مشخص است که در دوره ای که جمعیت روستا بیش از این بود ، به ۲۲۰رسید. در سال ۱۹۰۸، پولونزکوی از نظر حقوق و وظایف با سایر روستاهای ترکیه به موقعیتی برابر رسید. پس از استقلال در سال ۱۹۱۸، لهستان بخشی از مهاجران لهستانی در ترکیه است که به کشور خود بازگشتند. تمام ۲۰۰ لهستانی ساکن آن زمان در پولونزکوی زندگی می کنند. پس از تأسیس جمهوری ، آدامپول رسماً نام Polonezkoy را به خود گرفت. متعاقباً در سال ۱۹۳۸ این روستا به مهاجران لهستانی تابعیت جمهوری ترکیه داده شد. امروزه مشخص شده است که ۹۰ تا ۱۰۰ دهقان لهستانی وجود دارد.


بهشت پنهان استانبول  Polonezköy image1


ویژگی های Polonezkoy

 

در منطقه نزدیک Polonezkoy ، آب و هوای نوع ترکیبی از آب و هوای مدیترانه و دریای سیاه است. از آنجا که این منطقه دارای ساختار فلات است ، تابستان ها به اندازه مدیترانه گرم نیستند و زمستان ها به اندازه دریای سیاه بارانی نیست. Polonezköy به مدت طولانی با حضور زندگی به عنوان یک منطقه شکار دیده می شود و سفرهای روزانه از استانبول به این منطقه وجود دارد. همچنین ایستگاه تولید قرقاول و کبک و ایستگاه تولید قلم گوزن در پارک طبیعت وجود دارد. Polonezkoy به دلیل پوشش گیاهی غنی ، زیستگاه بسیاری از حیوانات وحشی است. به ویژه در سال 1960 ، دهکده با افتتاح راهی که روستا را به منطقه بیکوز متصل می کرد ، طغیان کرد. در ابتدا این دهکده از خانه هایی تشکیل شده بود که به سبک جداگانه با باغ یک یا دو طبقه با اصالت لهستانی ساخته شده بود. افراد ثروتمند در استانبول نیز به این منطقه علاقه نشان می دادند و کسانی که از این روستا زمین می خریدند ویلاهای لوکس و مجتمع ساختند.

 

جهانگردی

 

ورودی و خروجی افراد به عنوان یک بازدید کننده از روستا ، عمدتا در تابستان از یک هزار تا پنج هزار بار در روز است. Polonezkoy ، روستایی که به شهر نزدیک است اما زندگی در یک روستا را فراهم می کند به دور از هویت روستا ، مطلوبیت آن را افزایش می دهد. میهمانان مشهور این روستا می توان به پیانویست مجارستانی ، فرانتز لیست ، نویسنده فرانسوی گوستاو فلوبر ، نویسنده چک ، کارل دروز اشاره کرد. مشهور است که مصطفی کمال آتاتورک از Polonezkoy دیدن کرده و در آنجا اقامت داشته است. به یاد این دیدار یک خانه آتاتورک وجود دارد. الگوی استقرار سنتی در منطقه حفظ شده است. برای بازدید کنندگان ، یک موزه در فضای باز ، خانه فرهنگی ، خانه یادبود Zofia Ryzy ، نمایشگاه نقاشی و مجسمه سازی وجود دارد. با پوشش گیاهی طبیعی ، حیات وحش ، خانه های سنتی ، مسیرهای دوچرخه سواری ، استخرها ، هوای تازه ، توجه گردشگران و مسافر روز را به خود جلب می کند. Polonezkoy یک ساعت با شهر فاصله دارد و به عنوان مکانی برای لحظات آرام و به دور از هیاهوی شهر خودنمایی می کند. به ویژه در ماه های مه ، ژوئن و ژانویه ، این منطقه زیباترین دوره های خود را تجربه می کند و کسانی که می خواهند استراحت کنند و از فضای سبز و طبیعت لذت ببرند ترجیح می دهند

 

در Polonezkoy چه باید کرد؟

 

• موزه فضای باز ، که از مجسمه های ساختمانی چوبی تشکیل شده است ، در خیابان جمهوریت ، درست روبروی خانه فرهنگ واقع شده است.

 

• برای شرکت در همایش ها ، سمینارها و کنفرانس ها توسط شرکت ها ، موسسات و سازمان های داخلی و خارجی ترجیح داده می شود.

 

• Klone Country Polonezkoy ، هتل Adampol ، هتل Assos Park به عنوان مراکز اصلی اقامتی در نظر گرفته می شوند. همچنین امکانات گردشگری. همچنین هاستل و باغ چای وجود دارد.

 

• پولونزکوی از محبوب ترین مکانهای صبحانه امروزی است. صبحانه با ماست سنتی ، پنیر و چربی های ویژه در آخر هفته به خصوص در اینجا ترجیح داده می شود.


Properties
1
Footer Contact Bar Image