پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده آمریکا

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

پرجمعیت ترین شهر ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا از ۵۰ ایالت تشکیل شده است. این کشور پس از چین و هند سومین کشور پرجمعیت در جهان است. سرشماری ایالات متحده آمریکا هر ده سال یکبار توسط اداره سرشماری ایالات متحده ، یک سازمان دولتی انجام می شود.

بر اساس داده های سرشماری سالانه میلیاردها دلار از بودجه فدرال برای بیمارستان ها ، آتش نشانی ، مدارس ، جاده ها و سایر منابع اختصاص می یابد. نتایج سرشماری تعداد نمایندگان ایالت ها در کنگره را تعیین می کند و در ترسیم مرز حوزه های انتخابیه تعیین کننده است.

امروز جمعیت ایالات متحده آمریکا ۳۲۸.۲ میلیون نفر است. تقریباً ۴، ۳۰٪ از جمعیت جهان در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند. کالیفرنیا از نظر مساحت پرجمعیت ترین و سومین ایالت بزرگ ایالات متحده است. با این حال ، پرجمعیت ترین شهر نیویورک است که در ایالت نیویورک واقع شده است. شهر نیویورک که کلانشهرهای متنوع قومی است ، تقریباً ۸.۵ میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر یک شهر مهاجر پذیر است. در نیویورک تقریباً به ۱۷۰ زبان صحبت می شود و از هر سه نفر یک نفر در کشوری غیر از ایالات متحده آمریکا متولد می شود.

شهر نیویورک مرکز منطقه شهری نیویورک است. این شهر مرکز مالی ، فرهنگی ، حمل و نقل و تولید کشور است. بیش از ۴۰٪ از جمعیت نیویورک کاتولیک ، ۳۰٪ پروتستان ، ۵٪ یهودی ، ۳.۵ ٪ مسلمان و ۱٪ بودایی هستند در حالی که ۱۳٪ به هیچ مذهبی تعلق ندارند.

این شهر در یکی از بزرگترین بندرهای طبیعی جهان ساخته شده است. از ۵ بخش تشکیل شده است. این ۵ بخش - برانکس ، بروکلین ، منهتن ، کوئینز و جزیره استاتن - در سال ۱۸۹۸در یک شهر ادغام شدند.

وال استریت ، جایی که قلب جهان مالی می تپد ، در منطقه منهتن نیویورک واقع شده است. بورس نیویورک ، مجسمه آزادی ، خیابان برادوی در این شهر هستند. علاوه بر این ، فرودگاه بین المللی جان اف کندی ، یکی از فرودگاه هایی که بیشترین میزان مسافر را در سطح جهان حمل می کند ، نیز در شهر نیویورک است. علاوه بر اینها ، این شهر دارای ارزشمندترین مجموعه های هنری در جهان مانند موزه هنر متروپولیتن ، موزه هنرهای مدرن ، موزه گوگنهایم است. نیویورک تایمز ، یکی از روزنامه های شهر نیویورک ، یکی از معتبرترین روزنامه ها در جهان است. دفتر مرکزی ABC ، ​​CBS و NBC ، سه کانال مهم تلویزیونی ایالات متحده ، در نیویورک قرار دارند.

اگرچه در نیویورک بیشترین زبان صحبت شده انگلیسی است، مناطقی در خارج از محدوده وجود دارد که ۲۵٪ از مردم انگلیسی را به عنوان یک زبان جایگزین صحبت می کنند و یا انگلیسی محدود یا فاقد انگلیسی هستند. طیف گسترده ای از درآمد در بین ساکنان شهر نیویورک وجود دارد. افراد زیادی از زمینه های مختلف ساختار رنگارنگ این شهر را ایجاد می کنند.

Properties
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Green, Litecoin accepted.
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile