سمبل نیویورک: مجسمه آزادی

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

سمبل نیویورک: مجسمه آزادی

مجسمه آزادی ، با شکوه و عظمت در آسمان نیویورک بالا می رود ، مردم را با معنای تاریخی و زیبایی و جذاب مجذوب خود می کند. این مجسمه در ۲۸ اکتبر ۱۸۸۶ با یک مراسم دیدنی در جزیره آزادی در نیویورک رونمایی شد.

مشخصات مجسمه آزادی

این مجسمه ، ساخته شده از مس ، توسط فرانسه برای صدمین سالگرد تاسیس خود به ایالات متحده اهدا شد. در دست راست بلند شده ی او ، مجسمه مشعلی را نشان می دهد که نشان دهنده مسیر آزادی است. در دست چپ خود ، او یک تخته سنگ را که تاریخ اعلامیه استقلال (۴ ژوئیه ۱۷۷۶) است ، به دست می گیرد. ۷ انتهای نوک تاج روی سر نماد ۷ قاره یا ۷ دریا است. ارتفاع مجسمه ۴۶ متر است ، و پایه آن ۹۳ متر است. بازدید کنندگان می توانند از داخل مجسمه از یک نردبان ۱۶۸ پله ای تا مشعل بالا بروند. ارتفاع دست راست مجسمه که مشعلی را در دست دارد ۱۳ متر است و ۱۵ نفر می توانند در راهرو اطراف مشعل راه بروند. عرض سر مجسمه ۲ متر و ارتفاع آن با تاج آن ۵ متر است.

تاریخچه مجسمه آزادی

این مجسمه از ایزابل اوژنی بویر ، بیوه ایزاک سینگر ، بنیانگذار چرخ خیاطی سینگر ، الگو گرفته است. در ابتدا قرار بود که مجسمه آزادی در ورودی بندر سعید در کانال سوئز در دهه ۱۸۶۰ نصب شود ، همانطور که در پیمان امضا شده توسط سعید پاشا ، خدیو مصر تحت امپراتوری عثمانی برای ساخت کانال سوئز ، لازم بود. . از آنجا که اسماعیل پاشا فکر می کرد مجسمه ای به این ابعاد برای یک کشور مسلمان اصلاً مناسب نیست ، به لسپس ، که پروژه کانال را انجام داده ، گفت که این مجسمه آزادی را نیاورید. سپس مجسمه به انباری در پاریس منتقل شد. بیست سال بعد ، در سال ۱۸۸۵ ، هنگامی که دولت فرانسه می خواست یک مجسمه بزرگ به عنوان نشانه ای از روابط خوب آنها با ایالات متحده آمریکا بسازد ، به سراغ همان مجسمه ساز فردریک آگوست بارتهولدی رفتند. مجسمه را از انبار بیرون آوردند. مجسمه ساز بارتهولدی و گوستاو ایفل (مهندس برج ایفل) با هم همکاری کردند تا با تغییراتی مجسمه را بازسازی کرده و در جزیره آزادی در ساحل نیویورک قرار دهند.

بارتهولدی این مجسمه را آزادی ای دانست که جهان را روشن می کند. آمریکایی ها نام آن را تغییر دادند به طوری که به مجسمه آزادی معروف شد. وقتی مجسمه برای اولین بار ساخته شد ، رنگ آن تیره بود. با گذشت زمان ، در نتیجه اکسیداسیون صفحات مسی ، تغییر کرده و سبز شد. برای رسیدن به تاج مجسمه باید ۳۵۴ پله را بالا بروید. آسانسوری وجود ندارد اما ارزش آن را دارد که از این پله ها بالا بروید تا زیبایی این سازه با شکوه را از نزدیک مشاهده کنید.

Properties
Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Green, Litecoin accepted.
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile