مراحل راه اندازی مشاور املاک در ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

مراحل راه اندازی مشاور املاک در ترکیه

ترکیه بازارملک پر رونقی دارد و سرمایه گذاران بین المللی شرکت های مختلفی را در این کشور تأسیس می کنند. انواع مختلفی از شرکت ها ممکن است در بخش املاک شکل بگیرند، از شرکت های ساخت ساختمانی گرفته تا ایجاد مناطق عظیم برای مراکز خرده فروشی یا هتل ها.

 اگر می خواهید به عنوان مشاور املاک در ترکیه کار کنید، باید استانداردهای خاصی را برای دریافت مجوز قانونی خود مهیا کنید. برخلاف ایالات متحده، این معیارها تحت تأثیر ایالت یا استانی که در آن ساکن هستید یا می خواهید کار کنید، نمی باشد.

برنامه صلاحیت و شایستگی

در سال 2018، ترکیه یک برنامه جدید جهت تعیین صلاحیت و توانایی شغلی در بخش املاک را در سطح ملی راه اندازی کرد تا با کمک این برنامه، معیارهای صدور مجوز و روند استانداردسازی را برای آژانس های املاک یکپارچه کند. با استناد به همیم برنامه، شخص متقاضی پس از دریافت گواهینامه صلاحیت حرفه ای مشاور املاک (Mesleki Yeterlilik Belgesi - MYK)  از نظر قانونی مجاز به راه اندازی شرکت مشاور املاک در هر نقطه از کشور خواهد بود.

فعالیت های اصلی یک شرکت مشاور املاک در ترکیه

فعالیت اصلی شرکت هایی که در ترکیه خدمات ملکی ارائه می‌کنند، آسان سازی فرآیند خرید فروش ملک و ارائه مشاوره در زمینه بهترین انتخاب و پروسه کلی خرید ملک است. این خدمات نیازی به مجوز ندارند. شرکت های ترکیه ای همچنین می توانند در عملیات ساختمانی نیز شرکت کنند. با این حال، چندین تأییدیه، از جمله مجوز ساخت و ساز از طرف شهرداری، باید قبل از شروع کار گرفته شود.

مدارک مورد نیاز

برای اینکه بتوانید در آزمون MYK املاک شرکت کنید و قبول شوید، باید مدارک زیر را جمع آوری کنید:

فرم درخواست

فتوکپی شناسنامه/گذرنامه شما (اگر به زبان ترکی نیست به ترجمه نیاز دارید)

دو قطعه عکس بیومتریک

ارائه یک تعهد نامه (taahhütname) لازم است.

مدرک تحصیلی دبیرستان یا دانشگاه که باید محضری باشد.

دفتر مشاور املاک خود را باز کنید

بازار فعال و پر متقاضی این بخش سبب نیاز به نیروی متخصص و جذب افراد به این بخش شده است، بنابراین شرکت های مشاور املاک یک مکان عالی برای شروع و کسب تجربه کاری برای شما خواهد بود. همچنین تسلط به بیش از یک زبان خارجی برای کار کردن در این زمینه بسیار مفید است. در صورت موافقت کارفرما و بیمه کردن شما می توانید مجوز کار ترکیه را نیز دریافت کنید.

 

Properties
1
Footer Contact Bar Image