امکانات خاص استانبول برای خانواده‌ها

امکانات خاص استانبول برای خانواده‌ها

استانبول که با سواحل، باغات، فرهنگ و امکانات تفریحی خود گردشگران را محو خود ساخته‌، مکان‌های مناسبی برای خانواده‌های فرزند دار ایجاد کرده است. این امکاناتی که هم در طول هفته و هم در پایان هفته برای خانواده‌ها فراهم می‌گردد، توجه خاصی را معطوف خود ساخته است. پارک‌های تفریحی آن، جزء زیباترین پارک‌های تفریحی است که برای هر سنی امکانات خاصی ایجاد نموده است. برخی از پارک‌های آبی شهر استانبول که برای خانواده‌ها و فرزندان آنها مناسب هستند در ذیل شرح داده شده‌اند.

پارک تفریحی ویالند

ویالند یکی از مراکز تفریحی بسیار زیبا در استانبول است که به عنوان شرقصه کودکان شناخته شده است. در داخل آن برای هر گروه سنی امکانات تفریحی مختلفی مانند سینما، سالن بولینگ، مراکز خرید و فروش همچنین رستوران وجود دارد که اوقات خوشی برای خانواده‌ها و کودکانشان فراهم می‌کند. این پارک تفریحی ترن هوایی نفس‌گیری به طور 110 کیلومتر، باب اسفنجی، جستجوگران کوچک، معدنچی‌های کوچک، کاخ متحرک، ماجراهای دورا و دیگو، واکینگ‌ها و ندیر دیوانه و بسیاری تفریحات دیگر را شامل می‌شود.

موزه رحمی کوچ

این موزه با کمک‌های یک تاجر به نام رحمی کوچ در سال 1994 (1373) در سواحل شمالی خلیج، در زمین‌هایی دو نبش ساخته شده است، و موضوع اصلی این موزه تاریخ صنعت و ارتباطات می‌باشد و از جمله مکان‌های مهم استانبول است. این موزه که اهمیت فرهنگی دارد، در قسمت ریاضیات این بخش بسته‌های تجربی و تعاملی رنگی برای کودکان قرار داده شده است. علیرغم آنکه پایه و اساس موزه آثار واقعی، علمی و مکانیکی تشکیل می‌دهد لیکن بخش بزرگی از این موزه از کلکسیون شخصی رحمی کوچ تامین شده است. مراجعه کنندگان در طبقه اول موزه، ماشین‌آلات زمینی و دریایی، همچنین موتورهای بخار که در گذشته استفاده می‌نمودند را می‌توانند مشاهده نمایند. در کنار این موارد، رحمی کوچ مدل‌های سیستم خورشیدی، تلسکوپ و دوربین‌های مختلفی که به قرن نوزدهم تعلیق دارد را تعبیه نموده است.

آکواریوم استانبول

این آکواریوم در مرکز تجاری آکوا فلوریا در محله فلوریا شنلی کوی قرار دارد. مراجعه کنندگان می‌توانند موجودات دریایی را در این آکواریوم ملاحظه نمایند. این آکواریوم به همان اندازه که آموزشی است، در عین حال یک مرکز تفریحی شاد است و مخاطب آن تمام گروه‌های سنی است. در آکواریوم ماهی دلقک، پنگوئن‌های گنتو، سفره ماهی، خاویار روس، و بسیاری موجودات دریایی دیگری قابل مشاهده است. حتی می‌تواند کنار کوسه‌ها رفته و به آنها غذا دهید.

اسنو پارک

در نزدیکی اسن‌ یورت و در خادم‌ کوی و در داخل یک مجتمع گردشگری- تفریحی قرار دارد. سالن برف‌ بازی این مجتمع تفریحی همان اندازه که برای کودکان زیباست، برای بزرگسالان نیز مفرح است. این مکان به اندازه‌ای که لذت شال و کلاه را به شما نشان می‌دهد که می‌تواند گفت در تمام طول سال 50 سانت برف دارد و سالنی عالی برای ورزش‌های زمستانی است.

آکواریوم ویاسی

آکواریومی است که در بخش آناتولی استانبول در شهرستان توزلا قرار گرفته است. در این آکواریوم بیش از 12000 گونه موجودات دریایی زندگی می‌کنند که به خوبی می‌توانید زندگی موجودات دریایی در این آکواریوم ملاحظه نمایید. بزرگترین تونل دریایی استانبول است، همچنین امکاناتی فراهم شده است که بتوانید کوسه‌ها را از نزدیک ببینید. مراجعه کنندگان در هر سنی که باشند، می‌توانند از امکانات آن لذت ببرند. در این آکواریوم ‌فرهنگ‌های لوناپارک ترکیه رعایت شده است.

موزه شکلات پلیت

این موزه در منطقه اسن‌ یورت استانبول و در تاسیسات شکلات پلیت قرار دارد که بوی شکلات آن محو کننده است. مجسمه‌ قهرمانان داستان‌ها، موجودات افسانه‌ای وشخصیت‌های تاریخی و همچنین دیر سازه‌هایی که از شکلات ساخته شده‌اند، خیره کننده هستند. چشمه شکلاتی که در موزه شکلات پلیت وجود دارد، دیگر جاذبه‌ای است که هر مراجعه کننده‌ای را به خود جذب می‌کند.

پارک تفریحی مویی پارک

مویی پارک بزرگترین پارک تفریحی سرپوشیده در ترکیه و اروپا است که در مرکز تجاری استانبول قرار گرفته است. چرخ و فلک‌های غول پیکر، ماشین‌های پر سرعت، بازی‌های آدرنالین، هتل و تونل وحشت و جُنگ‌های زنده که در مویی پارک اجرا می‌شود ساعات خوشی برای کلیه مراجعه کنندگان ایجاد می‌کند. این مجتمع از دو طبقه تشکیل شده است، طبقه اول مختص افراد ده سال به بالا و طبقه بالا مخصوص افراد چهار الی 10 سال است.

پارک گیاه‌شناسی نزاهات گوک ییغیت

بوتانیک پارک از دیگر جاذبه‌هایی است که برای خانواده‌ها در استانبول ایجاد شده است، مانند یک بهشت در آتاشهیر ساخته شده است. این پارک با باغ‌های گیاه‌شناسی، محوطه‌های مخصوص پیک نیک، پارک و تفریحات مختص کودکان مراجعه‌کنندگان خود را جادو می‌کند. پارک گیاه‌شناسی نزاهات گوک ییغیت پارکی بزرگی است که مانند آن در هیچ قاره‌ای یافت نمی‌شود.

پارک مینیاتورک

در این پارک که در استانبول منطقه بیگ‌اوغلو واقع شده است حدود 120 ماکت از تاریخ و جغرافیای ترکیه و سرزمین عثمانی قرار داده شده است. در این موزه که یک تور تا دور ترکیه را برای مراجعه کنندگان فراهم می‌کند، ماکت قصر‌های توپ‌کاپی، ایاصوفیا، فرودگاه آتاتورک و پل شهدای اون ‌بش تمموز، شهدای چاناککاله، برج ساعت ازمیر، پل موستار، منزل شخصی آتاتورک، قلعه اجیاد و موارد مشابه آن ساخته شده است و فرصت مناسبی برای مراجعه کنندگان ایجاد می‌کنند که تمام آنها را در یک محل ببینند.

پارک دایناسور ژوراسیک‌لند

ژوراسیک لند پارک دایناسوری است که در کشور ترکیه ساخته شده و همانند آن در قاره اروپا وجود ندارد، این پارک در مرکز تجاری بوروم واقع در محله بایرام‌پاشا استانبول و در بافت مسکونی و زمینی به ساحت 10 هکتار قرار گرفته است. این پارک که مورد استقبال خانواده‌ها و کودکانشان است برای هر سنی از مراجعه‌کنندگان لحظات شیرینی را فراهم می‌کند. قدیمی‌ترین موجودات زمین که قدمت آنها به بیش از پنج میلیون سال می‌رسد در فوروم استانبول منتظر بازدید کنندگان خود هستند.

کیدزانیا

در زمینی به مساحت 10 هکتار ساخته شده مخاطب این پارک فقط کودکان هستند، این پارک با این هدف که کودکان بتوانند شغل مورد پسند خود را تجربه کنند راه اندازی شده است. هدف از فعالیت‌های این پارک توسعه تمایل به فعالیت‌های گروهی در کودکان و همچنین ایجاد شرایطی که کودکان بتوانند مشاغل مورد علاقه خود را تجربه کنند می‌باشد. کیدزانیا پارک تاسیسات برای نشان دادن و تجربه مشاغلی مانند بازیگری تئاتر، بانک، بیمارستان، آتش‌نشانی، پلیس و نیروی انتظامی، پلیس مخفی و هوانوردی را در بردارد.

موزه بازیگری

این موزه خاطره آلیس در سرزمین عجایب را زنده می‌کند و در یک قصر تاریخی قرار گرفته است. در این موزه عروسک‌های بسیاری وجود دارد و این عروسک‌ها به دوران باستان تا به امروز تعلق دارند و از کلکسیون‌دارها، عتیقه‌فروشی‌ها و حراج‌ها خریداری و تامین شده اند. این موزه با کارگاه‌های مفرحی برای‌ کودکان، در شهر کادیکوی و در سمت گوزتپه قرار گرفته است. 


  • راه حل های سرمایه گذاری شخصی
  • کیفیت بالای خدمات پس از فروش
  • بسته های ویژه برای سرمایه گذاران
  • گذرنامه ترکیه در مدت 3 ماه
1