بزرگترین فستیوال خیابانی در آمریکای شمالی: Caribana

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

بزرگترین فستیوال خیابانی در آمریکای شمالی: Caribana

به عنوان بخشی از جشن های صدمین سال کانادا ، جامعه کارائیب در تورنتو ، انتاریو ، برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ میزبان این کارناوال با نام Caribana بود. از آن زمان به بعد تبدیل به یک جشنواره مهم تابستانی شده است و سالانه تقریباً دو میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می کند. کارناوال کارائیب تورنتو از سال ۲۰۱۵ نام رسمی جشنواره بوده است ، با این حال بسیاری از مردم هنوز از آن به عنوان Caribana یاد می کنند.

تاریخچه مختصر کارایبانا

همانطور که قبلاً گفتیم ، جشنواره CARIBANA در سال ۱۹۶۷ در پاسخ به دعوت دولت انتاریو برای شرکت در جشن تولد ۱۰۰ سالگی کانادا تاسیس شد. یک هیئت متخصصان تشکیل شد و CARIBANA با کمک گروهی متعهد از داوطلبان ، با حمایت جامعه متولد شد.

جشنواره CARIBANA ، که توسط داوطلبان جامعه سازماندهی شد ، در ابتدا هیچ گونه بودجه ای از دولت دریافت نکرد. استان در سالهای بعد مبلغ اندکی کمک کرد ، اما برای برپایی جشنواره کافی نبود. داوطلبان باید این مبلغ را از جیب خود پرداخت می کردند. بسیاری از مردم برای اطمینان از امکان برگزاری جشنواره وام گرفتند.

نکات برجسته جشنواره

Caribana به طور سنتی در ماه جولای برگزار می شود ، با مجموعه ای از جشنواره ها تا آخر هفته رژه بزرگ ، که هر هفته تعطیلات آخر هفته مدنی کانادا است. مراسم رسمی راه اندازی ، کارناوال خردسال (همچنین به عنوان کاردیال کیدی ، رژه برای کودکان) ، ضیافت سالانه ، مسابقه پادشاه و ملکه ، نمایش تابه فولادی پانوراما/پان آلایو و رویدادهای مختلف در اطراف تورنتو از جمله نکات برجسته آن است.

Caribana بیش از یک جشنواره را نمایندگی می کند

 مایکل لا رز ، فعال فرهنگی و سیاسی و رئیس موسسه جورج پادمور ، نوشت: "کارناوال جایی است که آفریقا و اروپا در سیستم برده های کارائیب گرد هم آمدند تا جشنواره جدیدی را برای جهان ایجاد کنند." در اواخر دهه ۱۷۰۰ ، برده داران فرانسوی در ترینیداد همزمان با شروع روزه داری و فصل برداشت نیشکر ، مهمانی های رژه ای را برگزار کردند. در حالی که آنها جشن های بزرگ خود را برگزار می کردند ، برده های آفریقایی آنها این فرصت را پیدا کردند که برای تمسخر و تقلید از اربابان خود ، ماسک و لباس بپوشند. این رسم ادامه پیدا کرد و در نهایت به کارناوال ترینیداد تبدیل شد.

Properties
1
Footer Contact Bar Image