مراکز تجاری حیاتی ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

مراکز تجاری حیاتی ترکیه

تجارت ستون فقرات کشور ترکیه است. زمانی که کشور در جهت پیشرفت خود گام بردارد، رفاه ملی خود به خود افزایش می یابد. می توان گفت تجارت، شامل معامله ای است که چه در مقیاس کوچک بین افراد یا در مقیاس بزرگ و در سطوح بین المللی انجام می شود. تجارت بین المللی از اصلی ترین ارکان توسعه یک کشور محسوب می شود و کشور های که دارای مراکز فعال در این زمینه باشد، رشد و توسعه آتی تضمین شده ی را برای شهروندان خود به ارمغان خواهند آورد.

در کشور ترکیه گردشگری و کشاورزی از اصلی ترین مراکز تجاری و تشکیل دهنده بخش مهمی از درآمد و اقتصاد این کشور است. ترکیه به خاطر زیبایی های طبیعی و زیربنای مناسبی که در زمینه فراهم ساخته، همچون بهشتی شناخته شده است. به همین دلیل ، هم در مفهوم تجاری و هم در مفهوم گردشگری جایگاه مهمی دارد.

ارزش کلان شهر در تجارت چیست؟

وقتی نام ترکیه برده می شود، هر کس ابتدا از شهر استانبول سخن به میان آورده و این شهر را به عنوان مرکز اصلی تجارت ترکیه می دانند. اما چرا استانبول؟ از آنجا که استانبول یک مکان ملاقات در سطح بین المللی است ساختار لازم برای تبدیل شدن به یک کلان شهر تجاری در سطحبین المللی را دارد. علاوه بر این، فرآیند عرضه و تقاضا بالا برای محصولات و خدمات در این کلان شهرها همیشه جایگاه مهمی در ارتقا بعد تجاری آن داشته و دارد. دیگر شهر های ترکیه نیز همچون ازمیر و آنکارا، مانند استانبول شناخته شده هستند. به خصوص در زمان برگذاری نمایشگاه ها و رویدادهای خاص، این شهر ها میزبان گردشگران زیادی هستند و تجارت را به دیگ جوشان تبدیل می کنند. این شهرها که در حوزه تجارت خارجی از اهمیت حیاتی برخوردار هستند، با توجه به موقعیت مرکزی خود، می توانند به عنوان توزیع کنندگان اصلی در زمینه تجارت داخلی نیز به شمار آیند.

مراکز تجاری هدفمند

وقتی در یک جامعه تغییر در گرایش مصرف تحت نظر گرفته شود، گویا معدن طلایی برای کشور مبدا ایجاد شده باشد. این وضعیت به طور کلی در ترکیه به همین منوال رشد یافته است به اینگونه که شهرها با در نظر گیری مناطقی که مصرف و تولید بیشتر است، طرح توزیع محصولات و خدمات را به صورت هوشمندانه و هدفمند در نظر گرفته اند.

مراکز تجاری در بخش کشاورزی

از آنجایی که ترکیه یک کشور بر پایه در کشاورزی است، تجارت در زمینه کشاورزی بسیار گسترده است. در حالی که کشت گلخانه ای و میوه و سبزیجات در منطقه مدیترانه رایج است، چای، تنباکو و فندق در منطقه دریای سیاه و صنعت زیتون و روغن در منطقه دریای اژه توسعه یافته است. پنبه نیز در آناتولی مرکزی کشت غالب بوده و تجارت در این منطقه بر محصولات مشتق از پنبه متمرکز است.

مراکز تجاری در بخش گردشگری

سهم گردشگری در تجارت چه در بازار داخلی و چه در بازار خارجی ترکیه بسیار موثر است. در حالی که ترابزون با پوشش گیاهی بهشتی خود یک مکان مرکزی برای گردشگری کوهستانی است، مارماریس و بدروم از جمله مراکزی هستند که در به لطف دریا شفاف و آب نامی برای خود دست و پا کرده اند.

Properties
1
Footer Contact Bar Image