بهترین نوع وام برای سرمایه گذاری ملکی چیست؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

هم در زندگی کاری حرفه ای و هم در زندگی شخصی می توانید از بانک ها و سازمان های مختلف، وام سرمایه گذاری دریافت کنید. روش‌های مختلفی برای ارزیابی وام‌هایی که در بلندمدت یا کوتاه‌مدت برای تأمین مالی سرمایه‌گذاری‌های شما گرفته شده‌اند، وجود دارد. شما می توانید بر اساس ظرفیت مالی، نوع و ارزش سرمایه گذاری خود یا بر اساس بخشی که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید، نوع وامی که مناسب شما باشد را انتخاب کنید. بنابراین، بهترین انواع وام برای سرمایه گذاری در املاک کدام اند؟

انواع وام جهت سرمایه گذاری املاکی

شما می توانید در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کنید تا درآمد جانبی داشته باشید، چه خرید زمین، ساخت و فروش ملک، یا اجاره ملکی که خریداری می کنید. بهترین وام های سرمایه گذاری برای ملک عبارتند از:

وام های متعارف بانکی

وام های پول سخت

وام های خصوصی

وام مسکن

وام های متعارف بانکی

اگر خانه خود را دارید یا آن را با اعتبار خریده اید، با این روش آشنا هستید. در تأمین مالی متعارف، مبلغ پیش پرداخت معمولاً 20 درصد قیمت خرید است. در برخی موارد، وام دهنده ممکن است بخواهد 30 درصد کارمزد را به عنوان پیش پرداخت دریافت کند. وام های متعارف بانکی می تواند بر میزان اعتباری که فرد در امتیاز اعتبار و سابقه اعتبار در دوره گذشته دریافت می کند تأثیر بگذارد. بانک ها همچنین می توانند درآمد و دارایی های شما را بررسی کنند تا مطمئن شوند که شما قادر به پرداخت بدهی خود باشید.

وام های پول سخت

برخلاف اعتبار متعارف، یک وام کوتاه مدت است. اگرچه نرخ بهره بالاتر از سایر انواع وام است، اما سرمایه گذاران املاک و مستغلات آنها را ترجیح می دهند زیرا به تایید سریع تر و روند کمتری نیاز دارند. وام های پول سخت نه بر اساس شهرت اعتباری وام گیرنده، بلکه بر اساس ارزش دارایی نشان داده شده به عنوان وثیقه، به متقاضی تعلق می گیرد. شرایط این نوع وام با مذاکره بین وام دهنده و وام گیرنده تعیین می شود. در صورت عدم پرداخت وام، وام دهنده می تواند سود تعیین شده در قرار داد را از وام گیرنده طلب کند.

وام های پول خصوصی

وام های پول خصوصی وام های بین فردی هستند. سرمایه گذار معمولاً وام را یا از خانواده یا دوستان اطرافش دریافت می کند. این گزینه برای افرادی که نمی توانند از بانک وام بگیرند می تواند انتخاب خوبی باشد. اگر خویشاوندی ندارید که بتواند به شما پول قرض دهد، می توانید با صاحبان املاک محلی که وام می دهند تماس بگیرید.

وام مسکن

همانطور که از نامش پیداست، وقتی صاحب خانه می خواهد وام بگیرد و در املاک سرمایه گذاری کند، می تواند تا 80 درصد ارزش خانه فعلی اش وام بگیرد. وام مسکن اغلب برای تعمیر خانه یا سایر هزینه ها مانند آموزش استفاده می شود. اغلب از آن به عنوان رهن دوم یاد می شود زیرا در برابر ارزش ملک گیرنده وام تضمین شده است.

Properties
1
Footer Contact Bar Image