Trem Global Logo

راهنمای سرمایه گذاری

راهنمای خرید و سرمایه گذاری املاک و مستغلات در ترکیه

ترکیه با توجه به پیشرفت چشمگیر با اقتصاد در حال توسعه خود در سال های اخیر، سرمایه گذاری در بخش های ساخت و ساز و املاک، در حال تبدیل شدن به مرکز جذب سرمایه گذاران نهادی و فردی است. در این فرآیند، این کشور فرصت‌های قابل توجهی را به سرمایه‌گذاران خارجی ارائه می‌دهد که برای اتخاذ تصمیمات سرمایه‌گذاری موفق نیاز به تسلط بر پویایی‌های محلی دارند. ما به‌عنوان تیم ترم گلوبال، به‌منظور پشتیبانی از سرمایه‌گذاران در مسائل مربوط به تملک و سرمایه‌گذاری املاک، که به شدت به عوامل داخلی و خارجی وابسته هستند و مشکلات منحصربه‌فردی دارند، با کارکنان مجرب و تحت سلطه‌ی خود، از نزدیک پیشرفت‌ها را دنبال می‌کنیم. به منظور پاسخگویی به نیازهای مشتریان خود در ترکیه و کمک به آنها برای دستیابی به نتایج موفقیت آمیز در تصمیم گیری های سرمایه گذاری، راهنمای خرید و سرمایه گذاری املاک در ترکیه را به سرمایه گذاران ارائه می دهیم، جایی که ما دانش خاص بخش را ارائه می دهیم. اطلاعات این راهنما عمومی است، نه مشاوره اجتماعی، مالیاتی یا حقوقی.

وراثت اور منتقلی ٹیکس

مالیات بر ارث یکی از انواع اصلی مالیات بر ثروت است که "مالیات بر ارث" و "سهام ارث" از دو طریق جداگانه اعمال می شود. در فرایند وراثت، مالیات میراث باقیمانده به طور یکجا قبل از تقسیم وراث مشخص می شود. در روش اشتراک سهم، به جای اینکه به عنوان یک کل مالیات داده شود، مالیات میراث به طور جداگانه برای هر وارث مشخص می شود.

مالیات وراثت و انتقال، موضوع مالیات بر کالاهایی است که متعلق به شهروندان جمهوری ترکیه و کالاهایی است که از طریق وراثت یا به هر دلیلی در ترکیه واقع شده و بدون هرگونه تأثیر فوری از شخص به شخص دیگر منتقل می شود. به عبارت دیگر، برای اینکه ارث در معرض مالیات قرار بگیرد، یا ملک باید در داخل مرزهای ترکیه باشد یا شخصی که این ملک را به ارث برده یا منتقل کرده است، باید تبعه جمهوری ترکیه باشد.

مودی مالیاتی به اشخاصی گفته می شود که از طریق وراثت یا بدون تأخیر اموال را بدست می آورند، به افرادی که تحت عنوان شهروندان ترکیه ای املاکی را در مرزهای ترکیه  و در خارج از کشور تملک می کنند و خارجی هایی که محل اقامت آنها در ترکیه است.

تعهد از زمان ابراز اظهارنامه شروع می شود. اما در مواردی که اظهارنامه ضروری نباشد و برای کالاهایی که در اظهارنامه قبلی آورده نشده است، از تاریخ تعیین شده توسط دولت شروع می شود. پرونده انحلال از تاریخ تکمیل مراحل انحلال توسط دادگاه آغاز می شود.


وضع مالیات بر وراثت و مالیات انتقال

در مالیات بر ارث و انتقال، اظهارنامه به عنوان مبنای معتبر پذیرفته می شود. كسانی كه كالاهایی را از طریق وراثت یا بدون انجام معامله ای كسب می كنند، باید كالاهایی را كه تملک می كنند با اظهارنامه به اداره درآمد گزارش كنند. اظهارنامه را می توان به طور جداگانه برای هر مودی مالیاتی یا به طور مشترک صادر کرد. اگرچه اظهارنامه اصلی ترین روش است، اما در بعضی موارد، کسر مالیات انجام می شود. یعنی اگر مبلغ جوایز پرداخت شده توسط اشخاص حقیقی و حقوقی در نتیجه بازی های شانس و مسابقات بیش از مبلغ مقرر در قانون باشد، 10٪ مبالغی که بیش از مبلغ ذکر شده در قانون انجام می شود، بعنوان مالیات کسر می شود.

زمان اظهارنامه برای انتقال وراث: اگر مرگ در ترکیه اتفاق افتاد و مالیات دهندگان نیز از قبل در ترکیه بوده اند، ظرف چهار ماه پس از تاریخ فوت و در صورتی که مالیات دهندگان در یک کشور خارجی بوده اند، ظرف شش ماه پس از تاریخ فوت فرصت داده می شود. اگر مرگ در یک کشور خارجی رخ داده باشد و مالیات دهندگان در ترکیه بوده اند، ظرف شش ماه پس از تاریخ فوت فرصت داده می شود.

در مسابقات و قرعه کشی ها و بازی های شانس که توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی برگزار می شود، لازم است تا عصر روز بیستم ماه بعد از روز مسابقه و قرعه کشی، اظهارنامه ارائه دهید. در عمل، ارزشهای اقتصادی عناصر اکتسابی مبنای وضع مالیات است. برای تعیین این مقادیر، ارزش گذاری انجام می شود. ارزیابی های فوق با ارسال اظهارنامه به اداره امور مالیاتی مربوطه در دوره قانونی انجام می شود.

تعرفه مالیاتی، که براساس مبنای ارزش تنظیم شده است، مضاعف است. این تعرفه با توجه به نزدیکی شخص تملک کننده کالا و ارزش کالاهای به دست آمده متفاوت است. با افزایش ارزش، نرخ اعمال شده در ماتریس افزایش می یابد، در حالی که نرخ مالیات به دلیل خویشاوندی بین هر دو طرف کاهش می یابد. علاوه بر این، تمایز بین تملک از طریق وراثت و سایر روشهای تملک بدون تأخیر انجام می شود. تعرفه مالیاتی تنظیم شده به شرح زیر است:

نرخ مالیات

مبنا

هدایا و کمک های مالی

انتقال از طریق وراثت

10

1

برای مقادیر کمتر از 290000 لیره ترکیه

15

3

برای مقادیر تا 700000 لیره ترکیه

20

5

برای مقادیر تا 1500000 لیره ترکیه

25

7

برای مقادیر تا 2700000 لیره ترکیه

30

10

برای مقادیر بیش از 5190000 لیره ترکیهدر صورت کمک های مالی به شخص (به جز فرزندخواندگی)، مادر، پدر، همسر و فرزندان، نرخ مالیات به عنوان نیمی از نرخ های تعیین شده برای نقل و انتقالات غیر فوری در تعرفه تعیین می شود.

 این مالیات ظرف مدت 15 روز از تاریخ اظهار مالیات توسط اداره امور مالیاتی به مودی ابلاغ می شود. این فرآیند اولین ارزیابی نامیده می شود. پس از اولین فرآیند ارزیابی، اشتباهات ارزشیابی احتمالی مودی مالیاتی توسط دولت شناسایی و اصلاح می شود، بنابراین ارزیابی نهایی انجام می شود. اگر بین این دو ارزیابی اختلاف وجود داشته باشد و ارزیابی دولت بیش از مودی مالیاتی باشد، مالیات حاصل از این اختلاف به اضافه نیمی از ضرر مالیاتی دریافت می شود.

مالیاتهای حاصل از ارزیابی انجام شده براساس قانون توسط مالیات دهندگان در دو قسط برابر در سه سال و هر سال در ماه های مه و نوامبر پرداخت می شود. مالیاتهایی که از جوایزی که به دلیل قرعه‌کشی و مسابقات برگزار شده توسط اشخاص حقیقی و حقوقی کسر می شود، در زمان ابلاغ پرداخت می شود.


اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین سرمایه گذاری را انتخاب کنید

پاسخ سریع
Phone
1
Footer Contact Bar Image