افزایش تمایل سرمایه گذاران در "املاک و مستغلات تجاری" در ترکیه

افزایش تمایل سرمایه گذاران در

املاک و مستغلات تجاری به عنوان سرمایه گذاری در نتیجه فعالیتهای نشان داده شده در آن در نظر گرفته می شود. کارخانه ها، انبارها، بازارها، مراکز خرید و دفاتر نمونه هایی از املاک تجاری است. به طور معمول، می توان زمین خرید اما آنها به عنوان املاک تجاری طبقه بندی نمی شوند.

این واقعیت که املاک و مستغلات تجاری واجد شرایط دارای بازده مبتنی بر ارز خارجی هستند و از لحاظ بازده ریسک-بازگشت متعادل هستند، موضوع سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تجاری اخیراً روندی افزایشی داشته است.

می توان گفت که علاقه سرمایه گذاران خارجی و داخلی به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات روز به روز افزایش می یابدو قابل توجه ترین سرمایه گذاری زمین تجاری، هتل پنج ستاره است و از ویژگی های توریستی برای فروش املاک و مستغلات شناخته شده است. تنوع گسترده ای از سرمایه گذاری ها و بازده بالا از دلایلی است که باعث می شود ستاره املاک تجاری بدرخشد. به ویژه قابل توجه است که سرمایه گذاران خارجی که به دنبال توسعه پروژه هستند املاک تجاری را دنبال می کنند.

ترکیه در بین کشورهایی که بیشترین تقاضا را در بین سرمایه گذاری تجاری در املاک و مستغلات نشان می دهد، در رده اول قرار دارد. شهرهای استانبول، آنکارا و ازمیر خواستار بیشتری دارند. با این حال، در مناطق مدیترانه ای مانند آنتالیا، مولا، جایی که قلب توریسم می تپد، نیز از نظر املاک تجاری شهر های محبوبی هستند. املاک خریداری شده یا اجاره ای ثبت شده در شرکت دارای فاکتور و 18٪ مالیات بر ارزش افزوده است. علاوه بر این، افرادی که می خواهند با خرید یک فروشگاه جدید، خرید محل کار و فروش کارمزد اقدام به سرمایه گذاری تجاری کنند، باید هزینه ای اضافی برای سند بپردازند و این هزینه برای خدمات عنوان سند پرداخت می شود. این قیمت توسط خریدار و فروشنده به طور جداگانه پرداخت می شود و هزینه های سند بیش از 4٪ محاسبه می شود.

به عنوان مثال، در سرمایه گذاری در معاملات املاک و مستغلات 200000 لیر، در نتیجه محاسبات، خریدار مبلغ 8000 لیر را دریافت می کند که 4000 لیر توسط خریدار و 4000 لیر توسط فروشنده پرداخت میشود. سرمایه گذاری املاک و مستغلات تجاری، که به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری سودآورتر در مقایسه با مسکن شناخته می شود، پیش بینی می شود با ضمانت اجاره بالا و همانطور که برای فعالیت های تجاری انجام می شود بازگردد. هزینه های تعمیر و نگهداری کمتر در مقایسه با سرمایه گذاری های مسکونی نیز از جمله عواملی است که بر ترجیحات تأثیر می گذارد. اظهار شده است که سرمایه گذاری های تجاری بازده سالانه 6-7٪ مبنای ارز خارجی را به خود اختصاص می دهد.

برخی از معیارها هنگام سرمایه گذاری در املاک و مستغلات تجاری باید در نظر گرفته شوند. اینها هستند؛

•  در حالی که سرمایه گذاری در معاملات املاک و مستغلات انجام می شود، مناطقی که انتخاب می شوند باید دارای جمعیتی بسیار

زیاد، ترافیک زیاد و امکانات حمل و نقل بهتر باشند.

• در هنگام انتخاب یک مکان، مهم است که درآمد اجاره ملک در منطقه بالا باشد.

• علاوه بر موضوعات مهمی مانند درآمد و اجاره، این واقعیت که املاک و مستغلات برای سرمایه گذاری به عنوان محل کار طراحی شده اند و مجوزهای لازم به دست آمده از جمله عواملی است که باعث می شود مشتری در خرید و اجاره نیز سهولت پیدا کند.

سرمایه گذاری های انجام شده با در نظر گرفتن این معیارها از نظر برآورده کردن انتظارات از اهمیت بالایی برخوردار است. سند های مربوط به املاک و مستغلات تجاری واجد شرایط به عنوان دلیل اصلی افزایش سریع سرمایه گذاری و بازده متعادل تر مشاهده می شود. با خرید یک ملک واحد با املاک تجاری مانند مراکز خرید، مراکز لجستیکی و ساختمان های اداری می توان میلیون ها سرمایه گذاری کرد. این وضعیت باعث می شود سرمایه گذاری های نهادی قابل توجهی معنی دار شوند، این فرصت های جذاب را برای سرمایه گذاران که به دنبال تنوع سرمایه گذاری هستند ایجاد می کند. پیش بینی می شود که افزایش سرمایه گذاران واجد شرایط و نهادی باعث افزایش روند سرمایه گذاری تحلیلی و افزایش تقاضا برای املاک و مستغلات بدون مشکل از نظر قانون شود. 

مقامات تأکید می كنند كه ترفندهای سرمایه گذاری در املاك و مستغلات باید در نظر گرفته شود. برخی از این نکات در ذیل آمده اند؛

  • نکته ای که باید در نظر بگیرید ساختار خاصیت به راحتی قابل شناسایی است. املاک و مستغلات تجاری محدود به مدل ساخت و ساز نیستند و به چند مالکیت منتقل نمی شوند، برای سرمایه گذار نهادی مهم تلقی می شود.

  • تعریف کیفیت سرمایه گذاری نهادی باید در نظر گرفته شود. به عبارت دیگر، برای داشتن کیفیت لازم در املاک و مستغلات تحت فرایند سرمایه گذاری تحلیلی، بازرسی های قانونی، فنی، تجاری و مالیاتی باید قبل از انجام سرمایه گذاری انجام شود.

  • مناسب بودن املاک و مستغلات از نظر حقوقی و قانونی و در دسترس بودن اسناد مربوطه به عنوان یک مسئله مهم تلقی می شود.

  • تحقیقات دقیق تجاری در بازار املاک و مستغلات به منظور تعیین عملکرد و روندهای موجود در بازار برای سرمایه گذاری در املاک انجام می شود و این یکی از ترفندهای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات محسوب می شود.

بازاریابی املاک و مستغلات تجاری

می توان در معاملات فروش و معاملات کذب املاک و مستغلات که به عنوان محل کار استفاده می شود، شرایط متغیری را تجربه کرد. به همین دلیل، همکاری با تیمی از متخصصان در این زمینه، از مزیت سرمایه گذار است. املاک و مستغلات تجاری که یکی از بالاترین سرمایه گذاری ها با بازده است، باید در زمان مناسب و با انتخاب های مناسب انجام شود که این امر بر اهمیت بازده سرمایه گذاری متمرکز است.

بازاریابی املاک و مستغلات تجاری بسیاری از فرآیندهای را شامل می شود که شامل اینها هستند؛

• مطالعات ارزیابی برای اطمینان از قیمت گذاری دقیق

• تهیه برنامه بازاریابی

• انجام کار بروشور حرفه ای

• بخش های هدف را برای استفاده در برنامه ریزی مشخص کنید

• آماده سازی ارائه های حرفه ای.

 سرمایه گذاران محلی و خارجی که می خواهند سرمایه گذاری های تجاری را در ترکیه انجام دهند، روند دستیابی به حمایت از یک معتبر و مدیریت آنها می تواند از طریق شرکت مشاوره با مراحل قانونی مطابقت داشته باشد. Trem Global با بیش از 30 سال تجربه و خدمات مشاوره حرفه ای با 11 زبان مختلف، خوشحال است که با سرمایه گذاران جهانی همکاری می کند تا دقیق ترین سرمایه گذاری ها را انجام دهد.


  • پروژه های تضمین شده منطقه ای
  • مشاوره حقوقی و سرمایه گذاری
  • راه حل های سرمایه گذاری شخصی
  • کیفیت بالای خدمات پس از فروش
  • بسته های ویژه برای سرمایه گذاران
  • گذرنامه ترکیه در مدت 3 ماه
1