نمودار رشد قیمت مسکن در ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

نمودار رشد قیمت مسکن در ترکیه

شتاب بازار مسکن باعث شد ترکیه در صدر نمودار رشد قیمت در جهان قرار گیرد.

با تشکر از انگیزه های مالی جهانی که به دنبال بحران بهداشتی مرتبط با بیماری همه گیری وارد صحنه شدند ، فروش املاک و مستغلات با رشد فزاینده ای روبرو شدند که منجر به افزایش قیمت مسکن شد.

براساس یک گزارش جهانی ، قیمت مسکن در ماه مارس به طور متوسط ​​7.3 درصد افزایش داشته است و آن را سریعترین رشد در 15 سال گذشته قرار داده است. ترکیه در ماه مارس با رشد 32 درصدی رتبه بندی رشد قیمت مسکن را به خود اختصاص داده است و پس از آن نیوزیلند (22.1٪) و لوکزامبورگ (16،6٪) قرار دارند.

ترکیه با رشد سالانه 32 درصدی قیمت بین سه ماهه اول سال 2020 و سه ماهه اول سال 2021 در بالای شاخص قرار گرفت. پس از آن نیوزیلند در مکان دوم و لوکزامبورگ در رتبه سوم قرار گرفت.

براساس این گزارش ، انتظار می رود با اقدام دولت ها رشد قیمت مسکن کند شود. اقدامات مالی قرار است در اواخر سال جاری در تعدادی از بازارها به پایان برسد ، احتمالاً خریدار سر و صدای کمتری خواهد داشت. در حالی که تهدید انواع جدید این امکان را دارد که فشار رو به پایین بیشتری بر رشد قیمت وارد کند.

روند افزایشی قیمت مسکن ترکیه در ماه مارس نیز ادامه یافت. طبق گزارش بانک مرکزی جمهوری ترکیه (CBRT) ، افزایش سالانه 31،98٪ ثبت شده است ، بنابراین به بالاترین افزایش سالانه از سال 2011 تبدیل شده است.

در مقایسه با ماه قبل ، افزایش قیمت مسکن 2،35٪ ثبت شد ، در حالی که افزایش شاخص قیمت مسکن 13،6٪ ثبت شده است.

براساس آمار شهری، مهمترین افزایش در ازمیر ثبت شد. براساس گزارش های بخشی ، قیمت مسکن در ازمیر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 33.9 درصد افزایش یافته است. بعد از ازمیر آنکارا (30،3٪) و استانبول (28،9٪) قرار گرفتند.

طبق داده ها ، متوسط ​​قیمت مترمربع 4.150.5 TL در حالیکه در استانبول 6،447 TL ، در ازمیر 5،026 TL و در آنکارا 3،084 TL ثبت شده است.

Properties
1
Footer Contact Bar Image