Istanbul

Fatih – راهنمای منطقه

Fatih؛ با در نظر گرفتن آن به عنوان میراث تاریخی استانبول، این منطقه از لحاظ ارزش گردشگری، بافت فرهنگی و ساختار اجتماعی، بسیار برجسته شناخته می شود. به پاس موقعیت مرکزی این منطقه، دسترسی به هر گونه خطوط حمل و نقل نظیر مترو و متروباس مهیاست. این منطقه همچنین مرکز موسسات آموزشی مهم نظیر دانشگاه Istanbul  نیز می باشد. Fatih یک مرکز مهم در جذب افراد به ویژه دانشجویان محسوب می شود. ریشه ی میراث فرهنگی این منطقه بسیار قدمت دارد و امکان فرهنگی تاریخی بزرگی نظیر Blue Mosque، Hagia Sophia Museum، Topkapi Palace در این منطقه قرار دارند. شبه جزیره باستانی؛ مخصوصا برای افرادی که قصد دارند در این منطقه استقرار یابند، Ottoman،  Byzantine و معماری Roman این منطقه را به مکانی تبدیل کرده است که می توانید حضور در فضایی بی نظیر را در آن تجربه کنید. 


Taksim - 20 دقیقه

Besiktas - 21 دقیقه

 38 -Kadıkoy دقیقه

Sisli - 22 دقیقه

Bakırkoy -  15 دقیقه

Levent  28 دقیقه

Sarıyer  32 دقیقه

فرودگاه جدید - 34 دقیقه

جاذبه های گردشگی Fatih

Fatih به عنوان شبه جزیره باستانی نیز شناخته می شود. این منطقه با محیط و فضای فرهنگی خود توانسته گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب کند. Fatih مرکز جذب توریست های بیشماری است، بخصوص آن هایی که می خواهند در ترکیه سرمایه گذاری ملک و مستغلات انجام دهند.

  Grand Bazaar (بازار بزرگ)

بازار بزرگ از لحاظ اقتصادی به دلیل در برداشتن صنف های جواهرات، گیاهان دارویی و فروشگاه های فروش سوغات ترکیه، بسیار مهم است. بازار بزرگ بین مسجد Nuruosmaniye و Şehzade واقع شده است. بازار بزرگ که قدمت آن به دهه 1460 برمی گردد. نماد مهمی از وحدیت فرهنگی اجتماعی نه تنها در Fatih بلکه در کل استانبول می باشد. Grand Bazaar با انرژی کهن خود در قلب Peninsula و با ادویه ها و صنعتگران معروفش به استقبال مهمانان گرامی اش می رود.

موزه کاخ Topkapı

موزه کاخ Topkapı مرکز حکومتی امپراطوری عثمانی بود که در آن زمان بر سه قاره حکومت داشت و به مدت 600 سال نیز این امپراطوری ادامه داشت. این موزه از جمله مهمترین سازه های منطقه محسوب می شود و خانه ای برای آثار مهمی از هنر آن دوره، مخصوصا اثار اسلامی ترکیه می باشد. کاخ Topkapı همه روزه میزبان هزاران گردشگر می باشد. در کاخ Topkapı، که از جمله سازه های تاریخی مهم Fatih می باشد، می توانید آثار معناداری از گذشته تاریخی منطقه را پیدا کنید.

موزه باستان شناسی استانبول

 موزه باستان شناسی استانبول یکی از بهترین نمونه های موجود به سبک معماری نئو-کلاسیک می باشد. این موزه به موازات پارک Gülhane در Fatih قرار گرفته است. در داخل این موزه شاهده آثار بسیاری هستیم که متعلق به تمدن ها باستانی Anatolian هستند و شاهکارهایی همچون Sarcophagus of Alexander و Sarcophagus of Weeping Women در آنجا به چشم می خورد. رویدادهای هنری و فرهنگی متعددی نظیر انواع نمایشگاه ها که برای زندگی فرهنگی Fatih حائز اهمیت است، در این موزه برگزار می شود.

 


حمل و نقل

 متروباس

متروباس بدون شک مهمترین گزینه در حمل و نقل عمومی استانبول می باشد. متروباس استانبول بر روی خطی فعالیت می کند که شلوغ ترین مناطق شهر را تحت پوشش خود قرار داده است. بیش از 2 میلیون نفر روزانه از این خط استفاده می کنند، که طول آن در مجموعه از 40 کیلومتر نیز تجاوز می کند. از آنجایی که این خط در بزرگراه D-100  ساخته شده است، هیچ خط متروباس مستقیمی به Fatih وجود ندارد. با این وجود، می توانید به راحتی از هر نقطه ای در منطقه ی Fatih با متروباس سفر کنید.

مترو و تراموا

خطوط مترو و تراموا از گزینه های حمل و نقل در استانبول می باشند. Fatih در تقاطع خط مترو با تراموا قرار گرفته است. بخصوص ایستگاه متروی Yenikapı ، که محل تقاطع M2 می باشد و در خط Marmaray و Taksim و Yenikapı - Kirazlı M1B تعریف شده است، یکی از مهمترین نقاط حمل و نقل استراتژیک در Fatih می باشد. به طور کلی، خطوط تراموا مترو که در مرزهای Fatih قرار دارند به شرح ذیل می باشند:

● M1A Yenikapı - Atatürk Airport Subway Line

● M1B Yenikapı - Kirazlı Subway Line

● M2 Yenikapı - Haciosman Subway Line

● Marmaraya Kazlıcesme - Ayrılık Fountain Subway Line

Fatih در یک بلوار و شاهراه مهم واقع شده است. این منطقه در مسیر خطوط اتوبوس رانی بسیار زیادی است. خصوصاً به دلیل وجود جاده هایی که به بزرگراه D-100 متصل می شوند و همچنین به داشتن تونل Eurasia، این منطقه به عنوان پلی بین مناطق استراتژیک عمل می کند. اما خطوطی که از مسیر Faith عبور می کنند در ادامه ذکر شده اند:سرگرمی و زندگی اجتماعی

وقتی که سبک زندگی ساکنین منطقه را در نظر می گیرید، مفهوم واقعی زندگی اجتماعی و پویا را درخواهید یافت. علاوه بر مراکز خرید که در منطقه بسیار فعال عمل می کنند، فعالیت هایی نظیر سالن های تئاتر و کنسرت ها توجه بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. مرکز خرید Historia که در سال 2008 در خیابان Vatan این منطقه ساخته شد، یکی از موردتوجه ترین مراکز منطقه محسوب می شود. علاوه بر این گزینه های سرگرمی Fatih در ادامه به آنها پرداخته شده است.

 شب گردی

شب گردی با کلوب های شبانه ی منطقه نظیر Aksaray همیشه پویا و سرزنده است. Fatih که مرکز مکان های مخصوص بازدیدکنندگان است، دارای گزینه های متعددی جهت شب گردی می باشد.

سینما و تئاتر

مرکز خرید Historia خانه ی بزرگترین سینمای منطقه می باشد. این مرکز دارای 8 سالن سینماست. به همین صورت، تئاتر Istanbul City که تاریخچه آن به دوره ی امپراطوری عثمانی باز می گردد، مورد توجه مردم منطقه به دلیل برگزاری رویدادهای هنری و فرهنگی در آن قرار گرفته است. استیج Reşat Nuri، دیگر سالن تئاتر منطقه است که می توان در آن اجرای بازیگرهای مشهور سینما و تئاتر را مشاهده کرد.

خرید

همانطور که گفته شد، مرکز ایده آل برای خرید، مرکز خرید Historia در Fatih می باشد. مرکز خرید Historia مرکز ده ها فروشگاه مختلف با برنده های لباس بسیار متنوع است و آپشن های زیادی را در اختیار مغازه داران قرار می دهد. علاوه بر حضور مراکز خرید بزرگ، خیابانگردی در Fatih بسیار متداول است. آن هایی که علاقه مندند از یک خرید یکپارچه در کنار فضای شهری لذت ببرند، می توانند فروشگاه خیابانی این منطقه را انتخاب کنند.

 


رستوران ها وهتل ها

هتل های مناسب و واجد شرایط بسیاری برای افرادی که قصد اقامت در Fatih را دارند، وجود دارد و به همین ترتیب، رستوران های منطقه ارائه دهنده طیف وسیعی از غذاهای Bulkan و Anatolian می باشند.

هتل های Fatih

با توجه به شرایط تاریخی منطقه و ارزش قائل شدن برای مردم منطقه، هتل های ذیل را می توان معرفی کرد:

 ● Asmalı Hotel - Little Hagia Sophia

● The Constantine Hotel - Gulhane

● Dara Hotel - Little Hagia Sophia

● Kadırga Antik Hotel - Emin Sinan Mah.

● Santa Sophia Hotel – Cemberlitas

کافه ها و رستوران ها

  • کافه ها و رستوران های که می توانید در آنها ظرفیت غذهای ترکی را بسنجید، شامل غذاهای ذیل میباشند:
  • غذاهاس مدیترانه ای و شرقی
  • الهام گرفته از غداهای دریای سیاه
  • فرهنگ قلیان
  • فرهنگ آشپزی عثمانی
  • غذاهای خاورمیانه86V EYÜPSULTAN - VEZNECİLER

87 TOPKAPI / EDİRNEKAPI - TAKSİM

336E SULTANÇİFTLİĞİ - EMİNÖNÜ

32 CEVATPAŞA - EMİNÖNÜ

39Y YEŞİLPINAR - VEZNECİLER

36KE KARADENİZ MAHALLESİ - EMİNÖNÜ

39B İMAR BLOKLARI - VEZNECİLER

86V EYÜPSULTAN - VEZNECİLER

28T TOPKAPI - BEŞİKTAŞ

93 ZEYTİNBURNU - EMİNÖNÜ

33E ESENLER METRO - YENİKAPI

97A BASIN SİTESİ - EMİNÖNÜ

82 YENİBOSNA METRO - EMİNÖNÜ

89K K.S.SÜLEYMAN HASTANESİ / İNÖNÜ MAHALLESİ - AKSARAY

336Y CEBECİ - YENİKAPI MARMARAY

73 YENİBOSNA METRO- TAKSİM

31 YENİBOSNA KUYUMCUKENT – YENİKAPI

اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین سرمایه گذاری را انتخاب کنید

پاسخ سریع
Phone
1
Footer Contact Bar Image