Istanbul

Nisantasi

Nişantaşı، یکی از محبوبترین و موردعلاقه ترین مناطق استانبول است، و جز اولین اماکنی است که وقتی صحبت از هنر مد و خرید لوازم لوکس می شود، به ذهن هر کسی خطور می کند. حتی افرادی که هرگز استانبول نیامده اند، نیز حداقل به لطف سریال طنز Avrupa Yakasi،  با این منطقه آشنا هستند. این محله، دارای تاریخچه ای است که تغییرات چهره ی شهر را در خود در بر دارد.

ابتدا در سال 1791، سلطان سلیم سوم، اولین سنگ هدف را در مکانی که امروزه به نام مسجد Tesvikiye شناخته می شود، را بنا نهاد. بعدها، در طول سلطنت سلطان عبدالمجید، این منطقه در دست بازسازی قرار گرفت و مسجد Teşvikiye و ایستگاه پلیس Harbiye ساخته شد. نام Tesvikiye به این هدف گذاشته شد که مردم را به سکونت در این منطقه تشویق کند ( کلمه Tesvikiye در زبان ترکی عثمانی به معنای تشویق است). پس از آنکه سلسله عثمانی از کاخ Topkapi خارج شدند و به قصر Dolmabahce و سپس به قصر Yildiz نقل مکان کردند، Nisantasi مورد توجه مقامات عالی رتبه و اعضای سلسه حکومتی قرار گرفت. مکانی که امروزه با نام Akaretler شناخته می شود، مکانی است که در آنجا خانه هایی جهت اسکان مهمانان قصر ساخته شده بود. این منطقه در دهه ی 1920 به عنوان Konaklar شناخته می شد، که در دوره های بعد شاهد رشد سریع ساختمان های بلند و آپارتمان ها به موازات توسعه شهری بودیم. در طول این فرآیند، تلاش شده تا از معماری ویژه این منطقه حفظ شود.

پس نام این محله زیبا از ریشه در چه چیزی دارد؟ در دوران باستان، پادشاهان اغلب به شکار می رفتند. در طول شکار یا در مسابقات مخصوص پرتاب نیزه، «سنگ هدف» یاد شده، در فواصل مشخص و یا در مکان هایی که پادشاهان در آنجا اقدام به پرتاب نیزه می کردند، قرار داده می شدند. گفته می شود که مسابقات پرتاب نیزه در Okmeydanı برگزار می شده است. 


10 - Taksim- ده دقیقه

 Besiktas – 15 دقیقه

Kadıköy - 25 دقیقه

Bakırköy - 30 دقیقه

Levent  - 20 دقیقه-

Sariyer – 30 دقیقه

فرودگاه جدید – 40 دقیقه

 

مراکز جذب NISANTASI

City’s Nisantasi

City's، که یکی از محبوبترین مراکز خرید در ترکیه و اروپاست، همواره یکی از نقاط محبوب برای علاقه مندان به دنیای مد و خرید است که در خیابان Tesvikiye در قلب استانبول واقع شده است.

فروشگاه های بوتیکی

Nisantasi دارای بزرگترین فروشگاه ها و همچنین بوتیک های کوچک است. برخی از آن ها کالاهای ارزان قیمت می فروشند و برخی دیگر فروشگاه های مستقلی هستند که طراحان این حرفه آن ها را راه اندازی کرده اند. Nisantasi که به همراه Cihangir مناطق اختصاصی طراحان در استانبول می باشند، همواره با خیابان های رنگی رنگی شان، توریست های داخلی و خارجی را به سمت خود جذب کرده اند. به خصوص فروشگاه های واقع در خیابان های Rumeli Abdi İpekci و Tesvikiye که از جذابیت بالایی برخوردار هستند. با نمایشگاه هایی که هر ماهه برگزار می شود، بازدید نکردن از این نمایشگاه ها که توسط هنرمندان مشهور خارجی و برجسته معاصر ترکیه به نمایش گذاشته می شود، تقریبا غیر ممکن است.

پارک Macka Democracy

 پارک Macka Democracy، در محله ی Kadırgalar Valley در استانبول واقع شده است، که منطقه وسعی شامل مناطق Dolmabahçe، Maçka، Nişantaşı و Harbiye را تحت پوشش خود قرار داده است. بر اساس اطلاعات موجود، این پارک در اواسط قرن 19 ساخته شده است. در بین درختان، کلبه های کوچکی قرار داشته و اسب سواری بسیار متداول بوده و مردم برای گذراندن اوقات فراغت خود به این منطقه می آمدند. قایق هایی نیز جهت قایق سواری بر روی رودخانه این پارک نیز قرار دارد.

بخش های این پارک عبارتند از :

دو پارک با تجهیزات ورزشی مختلف

دو زمین بازی کودکان

دو کافه و رستوران

جزیره مصنوعی

در مجموع دارای 9 استخر مصنوعی می باشد.


با حمل و نقل عمومی به راحتی می توانید به پارک Macka بروید.

30A - Beşiktaş - Mecidiyekoy

26B - Gayrettepe - Eminonu

26A - Fulya Neighborhood - Eminonu

26 - Dikilitas- Eminonu

43 - Taksim – Dikilitas

در این پارک می توانید گونه های مختلف درختان را مشاهده کنید که از آن جمله می توان به درخت زیرفون، شاه بلوط، ممرز، سپیدار، چنار، شمشاد، اقاقیا، بلوط، گردو، توسکا اشاره کرد. پارک Macka، که از نظر پوشش گیاهی بسیار غنی است، به مکانی مناسب برای عکاسان آماتور جهت گرفتن عکس های حرفه ای تبدیل شده است. در هر فصلی می توانید عکس های بی نظیری بگیرید. بعضی اوقات می توانید از سایه های سبز پارک عکس برداری کنید و در پاییز نیز می توانید لحظه های برگ ریزان را شکار کنید. در زمستان، هنگامی که پارک همچون پارچه ای یک دست سفید می شود، نیز دیدنی است. ساختمان های مهم نظیر هتل Hilton، مرکز همایش Lutfi Kirdar، سالن کنسرت Cemal Resit Rey، پردیس ITU Macka، تئاتر سرباز Cemil Topuzlu نیز در این مکان واقع شده است.

رستوران ها و هتل ها

رستوران ها

Nisantasi با غذاهی اصیل، کافه ها و رستوران هایش پیشتاز سایر اماکن است. البته، مکان های بسیاری در Nişantaşı وجود دارد که به رستوران ها و کافه های شبانه اش، بسیار معروف هستند، که می توانید با لباس های ساده و شیک می توانید در آن جا خوش بگذارنید.

غذاهای ایتالیایی

غذاهای فرانسوی

غذاهای مدیترانه ای و شرقی

غذاهای خاورمیانه ای

هتل ها

هتل های لوکس این منطقه عبارتند از:

هتل St. Regis

هتل Stay Nisantasi

سوئیت Tzl

Nish Ppalas


اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین سرمایه گذاری را انتخاب کنید

پاسخ سریع
Phone
1
Footer Contact Bar Image