انتظارات از۲۰۲۱ برای اقتصاد ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

انتظارات از۲۰۲۱ برای اقتصاد ترکیه

اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ به دلیل همه گیری غیر منتظره ویروس کرونا خسارت قابل توجهی وارد کرده است. این بیماری همه گیر با تأثیر بر همه در سراسر جهان ، تعادل اقتصادی جهان را تغییر داد. ترکیه در طی سالهای اخیر با مشکلات مالی روبرو بود و به دلیل سازگاری سریع دولت و مردم خسارت مهلکی از ویروس کرونا دریافت نکرد. اگرچه این بحران جهانی منجر به کاهش نرخ اشتغال و فعالیتهای اقتصادی شده است ، اما پاسخهای اولیه به این مسئله ارزش آنها را ثابت کرده است. ترکیه بر روی تغییرات مختلف در سیاست های خود متمرکز شده است تا واکنش خود را به طور قابل توجهی در برابر این بیماری همه گیری بهبود بخشد. اقدامات احتیاطی در برابر ویروس کرونا از همان روزهای اول شیوع انجام شد. همانطور که احترام فراوان مردم ترکیه نسبت به تصمیمات دولت با توجه به بیماری همه گیری ، ترکیه نیز توانست با تعداد موارد را کاهش دهد. حتی با آخرین افزایش تعداد موارد قبل از واکسیناسیون ، ترکیه بدون نیاز به قرنطینه اضافی قادر به عملکرد بود. با چنین تغییرات اقتصادی مهمی ، ترکیه انتظارات امیدوار کننده ای را برای سال ۲۰۲۱ دارد. بدون شک ، کشف واکسن کرونا و اجرای آن بهبود اقتصاد را تسریع می کند ، که توسط کارشناسان مختلف بیان شده است.

در حقیقت ، بنیادهایی مانند صندوق بین المللی پول و بانک جهانی اظهار داشته اند که آنها از نظر اقتصادی از سال ۲۰۲۱ انتظار رشد ترکیه را دارند. بر اساس گزارش بانک جهانی ، تولید ناخالص داخلی ترکیه انتظار می رود ۴.۵ درصد رشد کند در سال ۲۰۲۱علی رغم از دست دادن ارزش در برابر دلار آمریکا صندوق بین المللی پول اظهار داشت که آنها انتظار رشد عمومی ۶ درصدی در اقتصاد ترکیه را دارند. صندوق بین المللی پول اظهار داشت: "انتظار می رود تورم تا پایان سال ۲۰۲۱ به میزان متوسطی کاهش یابد ... و کسری حساب جاری انتظار می رود که به ۳.۵٪ از تولید ناخالص داخلی کاهش یابد ، که عمده آن منعکس کننده واردات طلا و بهبود گردشگری است."

حتی با کاهش ارزش لیر در برابر دلار آمریکا ، ترکیه یکی از امیدوار کننده ترین کشورها برای بسیاری از سرمایه گذاران بوده است. انتظار می رود ترکیه با نرخ پایین و امکانات سرمایه گذاری سودآور در زمینه های مختلف ، سرمایه گذاری هایی را به خود جلب کند. همانطور که صندوق بین المللی پول اعلام کرد ، ترکیه به دلیل پایین بودن نرخ ارز ، هدف اصلی سرمایه گذاران خواهد بود. دولت ترکیه از طریق مشوق های دولتی ، حمایت از سرمایه گذاری ، دسترسی آسان به تابعیت و موارد دیگر ، به کارآمدترین روشها برای استقبال از سرمایه گذاران خارجی کار می کند. با سیاستهای درخشان وزارت دارایی و خزانه داری جدید ترکیه ، اقتصاد ترکیه چشم به رشد در سال ۲۰۲۱ دارد. وزیر جدید قبلاً تغییرات مختلفی را در سیاستها وضع کرده است که هدف آنها کاهش نرخ تورم و بیکاری است.

کارشناسان مالی در ترکیه انتظار دارند که در بسیاری از زمینه ها پیشرفت کند ، به ویژه در بخش املاک و مستغلات. به نظر می رسد با تقاضای زیاد و تعداد افرادی که مایل به داشتن املاک در ترکیه هستند ، املاک و مستغلات یکی از زمینه های امیدوار کننده برای سرمایه گذاری است. دولت ترکیه روش های سودآوری برای ایجاد یک تجارت در بسیاری از مناطق فراهم می کند ، و این دلیل خوبی است. تابعیت ترکیه بودن با سیاست های دولت ، شخصی با تابعیت دیگر می تواند با خرید ملکی که حداقل ارزش آن ۲۵۰.۰۰۰ دلار است ، تابعیت ترکیه را بدست آورد. با افزایش تعداد سرمایه گذاران خارجی که مایل به سرمایه گذاری در ترکیه هستند ، تقاضا برای املاک و مستغلات به طور مداوم افزایش می یابد. از سال ۲۰۲۱ انتظار می رود که اقتصاد ترکیه به ویژه در بخش املاک و مستغلات تمایل نشان دهد.

اگر می خواهید به بهترین وجه از سرمایه خود استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام مراحل توسط تیم های حرفه ای قانون گذار با نهایت دقت انجام می شود ، برای سوالات بیشتر با ما تماس بگیرید.


Properties
1
Footer Contact Bar Image