دری باز به تاریخ: دروازه فاماگوستا

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

دری باز به تاریخ: دروازه فاماگوستا

یکی از مهم ترین مکان های باستانی در قبرس، دروازه فاماگوستا در پایتخت شهر نیکوزیا قرار دارد و مهم ترین دروازه دیوارهای ونیزی اطراف شهر است.

این دروازه زمانی در جاده منتهی به مهم ترین قسمت قبرس در فاماگوستا باز می شد و به همین دلیل امروزه به آن دروازه فاماگوستا می گویند. قلعه نیکوزیا در ابتدا دارای ۳ دروازه بود. علاوه بر دروازه فاماگوستا یا دروازه جولیانا، دروازه پافوس و دروازه گیرنه نیز وجود دارد.

این دروازه در ابتدا به افتخار جولیو ساورگنانو، مهندس طراح و ساخت دیوارهای ونیزی در قرن شانزدهم، «پورتا جولیانا» نام گرفت. در طول سال ها، این دروازه بیشتر به نام Famagusta Porta (دروازه) شناخته شد.

دروازه فاماگوستا دارای یک نمای چشمگیر و یک گذرگاه قوسی با یک اتاق گنبدی به قطر ۱۰.۹۷ متر در داخل است. در دو طرف گذرگاه اتاق های مستطیل شکل برای نگهبانان تعبیه شده است.

بخشی از میراث فرهنگی اروپا

دروازه فاماگوستا که توسط ونیزی ها در سال ۱۵۶۷ ساخته شد و در سال ۱۸۲۱ توسط عثمانی ها بازسازی شد، یکی از مهم ترین مراکز فرهنگی شهرداری نیکوزیا است. در سال ۱۹۸۰ شهرداری نیکوزیا تصمیم گرفت از این فضای به یاد ماندنی برای مقاصد فرهنگی با احترام به جایگاه و شخصیت بنای یادبود استفاده کند. افتتاح رسمی مرکز فرهنگی دروازه فاماگوستا در ۱۸ ژوئن ۱۹۸۱ برگزار شد. پس از مرمت دروازه فاماگوستا با دو تالار بزرگ و گذرگاه آن، به مرکز فرهنگی نیکوزیا تبدیل شد و از آن زمان به هسته مرکزی فرهنگ تبدیل شد. زندگی شهر احیا و ادغام مجدد محوطه تاریخی دروازه فاماگوستا توسط فدراسیون بین المللی انجمن های حفاظت از میراث فرهنگی اروپا با مدال افتخار "اروپا نوسترا" تجلیل شد.


Properties
1
Footer Contact Bar Image