مکان های تاریخی در ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?


مکان های تاریخی در ترکیه

مکان های تاریخی و دیدنی های استانبول

از آنجایی که استانبول پایتخت و مرکز حکومت امپراتوری دوران بیزانس و عثمانی بود، بسیاری از سازه های قدیمی آن امروزه جایگاه ارزشمند در عرصه گردشگری دارد وسالانه تعداد زیادی از این جاذبه ها بازدید می کنند. به عنوان یکی از شناخته شده ترین این جاذبه ها، منطقه سلطان احمد که بخشی از فهرست میراث جهانی یونسکو است دارای آثار و بناهای تاریخی قابل توجهی مانند ایاصوفیه است که در ابتدا کلیسا و بعدا به مسجد تغییر کاربری داده شد.

از دیگر بناهای هویتمند استانبول که دارای ارزش تاریخی هستند می توان به مسجد آبی اشاره کرد که قدمت آن به سال 1616 میلادی برمی‌گردد و به دلیل وجود شش مناره‌اش شهرت دارد. این مسجد یکی از تنها دو مسجد ساخته شده به این سبک در ترکیه است. این بنا در سال 1453 میلادی در اطراف خیابان کاخ توپکاپی-که اولین اقامتگاه سلسله عثمانی پس از فتح قسطنطنیه است-قرار دارد. در اطراف این مسجد برخی مشهور ترین جاذبه های گردشگری استانبول همچون موزه باستان شناسی استانبول، بازار بزرگ، برج گالاتا، ومسجد سلیمانیه (بزرگترین مسجد ترکیه) قرار دارند. . قدم زدن در این محله یکی از بهترین تور های بازدید ترکیه محسوب می شود.

ویرانه های شهر باستانی افسوس و جاذبه های اطراف اش

شهر باستانی افسوس در وب سایت های معرفی ترکیه، شاهد میلیون ها بازدید کننده در سال است باید در لیست همه افراد هنگام بازدید از ترکیه قرار گیرد. قدمت بیشتر مکان‌های بازسازی شده به زمانی برمی‌گردد که شهر تحت کنترل رومیان بود و مسیحیت دین حاکم منطقه شده بود. کاوش در عمارت های رومی پلکانی ساکنان ثروتمند، کتابخانه سلسوس (سومین کتابخانه بزرگ جهان باستان) ، تئاتر بزرگ (جایی که شورشیان آرتمیس در سنت پل با هم متحد شدند) تجربه ای فراموش نشدنی است.

گوبکلی تپه : نقطه عطفی در تاریخ دست ساخته های بشریت

گوبکلی تپه یک مکان باستان شناسی نوسنگی در جنوب شرقی آناتولی(ترکیه) در نزدیکی شهر شانلی اورفا است. این محوطه دارای مجموعه ای از سازه های مدور عظیم است که توسط ستون های سنگی غول پیکر مربوط به دوره نوسنگی در بین سال های ۸۰۰۰ تا ۹۵۰۰ قبل از میلاد استوار شده است.

اگر اکتشافات اولیه درست باشد، گوبکلی تپه، قدیمی ترین سازه دست ساز بشر است که قدمت آن به دوره نوسنگی و هزاران سال قدیمی تر از استون هنج برمی گردد.

صومعه سوملا در قرن چهاردهم

این صومعه که به عنوان مادر مریم یا مریم باکره نیز شناخته می شود، از صخره ها در یک منطقه جنگلی در دامنه کوه کاراداغ، 300 متر (984 فوت) بالاتر از دره آلتیندره، در نزدیکی شهر ماکا ساخته شده است. موقعیت کوهستانی صومعه، چسبیده به صخره ای شیب دار در میان درختان سرسبز با صدای بلند جویبارهای در دل کوهستان، منظره ای بی نظیر را پدید آورده است.

آفرودیسیاس: شهر خلاقیت

مدرسه مجسمه سازی آفرودیسیاس در دوره امپراتوری روم،حدود قرن پنجم ساخته شد. افرادی که به دنبال رشد خلاقیت خود هستند مسافت های طولانی را طی می کنند تا از بهترین استادان این شهر بیاموزند. فیلسوفان و نقاشان مشهور رومی در آفرودیسیاس که زمانی به عنوان «شهر مجسمه‌ها» شناخته می‌شد گرد هم می آمدند تا شاهکارهای جاودانه خلق کنند. بازدیدکنندگان می توانند خرابه های حفاری شده و همچنین موزه را که یکی از بهترین موزه های ترکیه محسوب می شود، دیدن کنند.

تئاتر بزرگ آسپندوس

آسپندوس ترکیه به خاطر بقایای رومی خیره کننده و تئاتر معروف آسپندوس، که در دوران قدیم کلان شهر باستانی پامفیلیا بود، شناخته شده است. هر ساله هزاران مسافر از این مکان که در جنوب ترکیه امروزی واقع شده است دیدن می کنند تا بهترین بقایای تاریخی رومی ترکیه را ببینند. این بنای تاریخی در حاشیه رودخانه اوریمدون قرار دارد که توسط دو تپه پر از ساخت و سازهای زیبای رومی احاطه شده است.

بازدیدکنندگان می توانند از بنای آسپندوس، هم به صورت شخصی و هم با کمک تورهای راهنما بازدید کنند،همچنین همه قسمت های این بنا با پای پیاده قابل دسترسی هستند. به علاوه سایت هایی با اطلاعات و توضیحات جالبی در مورد قلعه های رومی و نفوذ در منطقه ترکیه موجود است که میتوان از آن ها اطلاع کسب کرد.

قلعه بدروم و موزه باستان شناسی زیر آب

قلعه بدروم که با نام قلعه سنت پیتر نیز شناخته می شود، توسط شوالیه های سنت جان در سال 1406میلادی ساخته شد و به عنوان یک بندر و زندان دفاعی بود تا اینکه در دهه 1960 به انبار تجهیزات غواصی تبدیل گردید. اکنون این مکان بیشتر یک منظره نمادین است، خانه موزه زیر آب الوبرون که کشتی های غرق شده باستانی عصر برنز را به نمایش می گذارد، از محبوب ترین جاذبه های این منطقه است.


Properties
1
Footer Contact Bar Image