نحوه اجاره ماشین در ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

نحوه اجاره ماشین در ترکیه

اجاره ماشین در ترکیه نسبتاً آسان است. با این وجود نکات جزئی وجود دارد که هر خارجی که مایل به اجاره اتومبیل در ترکیه است باید از آنها آگاه باشد. هنگامی که به این نکات توجه شود ، هر فردی به راحتی از مزایای اجاره اتومبیل بهره مند می شود. با داشتن تعداد بیشماری شرکت اجاره ماشین که در حال حاضر در ترکیه فعالیت می کنند ، هر یک از ساکنان و بازدیدکنندگان می توانند به راحتی به این روند دسترسی داشته باشند. هر ساله بسیاری از خارجیانی که برای تجارت یا گردشگری به ترکیه سفر می کنند برای تأمین نیازهای حمل و نقل خود به اجاره اتومبیل متوسل می شوند. این تقاضا که به طور مداوم در حال افزایش در این زمینه است ، منجر به کشش های دولتی و همچنین افزایش تعداد شرکت ها می شود. فقط چیزهای کوچکی وجود دارد که یک خارجی نباید قبل از اجاره ماشین فراموش کند.

شرایط اجاره اتومبیل در ترکیه

قبل از اینکه به موضوع بپردازیم ، ابتدا می خواهیم اصلی ترین شرایط اجاره ماشین در ترکیه را برای شما معرفی کنیم.

سن

در شرایط بیمه ، سن مورد نیاز برای اجاره هر کلاس خودرو در ترکیه متفاوت است. اگر می خواهید یک ماشین کلاس اقتصادی اجاره کنید ، باید حداقل ۲۱ سال داشته باشید. اگر به دنبال اجاره اتومبیل کلاس متوسط ​​یا بالاتر هستید ، باید بیش از ۲۵ سال داشته باشید. سن لازم برای اجاره اتومبیل در کلاس لوکس حداقل ۲۸ سال تعیین می شود. با این حال ، محدوده سنی برای اجاره ماشین ممکن است از آژانس به آژانس دیگری متفاوت باشد.

گواهینامه رانندگی

برای اجاره وسایل نقلیه اقتصادی ، متوسط ​​یا کلاس بالاتر ، رانندگان باید حداقل به مدت دو سال گواهینامه رانندگی خود را داشته باشند. برای اتومبیل های لوکس یا بزرگتر ، سه سال است.

راننده کمکی

بیش از یک راننده می تواند از هر ماشین اجاره ای استفاده کند. این رانندگان اضافی باید در جریان روند اجاره به آنها اطلاع داده شوند و باید در قرارداد اجاره با راننده اصلی رعایت شوند. با استفاده از این روش ، این رانندگان نیز بیمه می شوند. درایورهای اضافی باید همان شرایط رانندگان اصلی را داشته باشند.

محدوده کیلومتر

اکثر آژانس های اجاره اتومبیل با بسته بندی های متنوعی که به شما ارائه می دهند ، کیلومتر محدود استفاده می کنند. اگر بیش از این محدودیت ها باشید ، از هر کیلومتر هزینه اضافی دریافت می شود. برخی بسته ها نیز خط مشی نامحدودی را ارائه می دهند که در آن محدودیت کیلومتر وجود ندارد.

پرداخت

در صورت تمایل به اجاره اتومبیل در ترکیه پرداخت پول نقد امکان پذیر نیست. آژانس ها از شما می خواهند از طریق بانک یا کارت اعتباری پرداخت کنید. علاوه بر این ، آژانس ها برای اطمینان از پرداخت حوادث آینده مانند جریمه های رانندگی ، سوخت کافی یا حوادث خارج از بیمه ، هزینه ای را از حساب شما استخراج می کنند. با این وجود ، در صورت عدم بروز مشکلی در طی مراحل ، این هزینه به شما بازگردانده می شود.

شرایط بیمه

بیمه اتومبیلهای اجاره ای معمولاً در طی مراحل انجام می شود و نیازی به توجه بیشتر نیست ، اما شرایطی وجود دارد که ممکن است بیمه خود را گم کنید. این شرایط به عنوان مصرف الکل و مواد مخدر هنگام رانندگی ، بیش از حد مجاز سرعت ، استفاده از ماشین توسط افرادی که در قرارداد ذکر نشده اند ، استفاده از ماشین در خارج از مناطق ترکیه دنبال می شود. اگر مشتری بخشی از یک حادثه رانندگی است ، باید گزارش پلیس از این حادثه را در مدت ۴۸ ساعت با آژانس در میان بگذارید تا از بیمه او مطمئن شوید.

تحویل و بازگشت

اتومبیل اجاره ای فقط باید در محلی که در قرارداد ذکر شده است دریافت شود و باید به همان آدرس مشخص شده در قرارداد برگردانده شود. در هنگام بازگشت وسیله نقلیه ، نگرانی های زمانی ممکن است از آژانس به آژانس دیگری متفاوت باشد ، اما بیش از یک ساعت بیشتر تحمل می شود ، در حالی که ممکن است برای هر ساعت بیش از زمان ذکر شده در قرارداد ، هزینه های اضافی پرداخت شود.

سوخت

مشتریان باید هنگام دریافت سوخت خود به میزان سوخت خودرو توجه کنند زیرا وسایل نقلیه باید با همان سطح سوخت برگردانده شوند. اگر خودرو مقداری سوخت از دست بدهد ، ممکن است هزینه های اضافی از مشتری دریافت شود.

پرداخت عوارض

عوارض بزرگراه ها در ترکیه از طریق سیستم های خودکار با اختصارهایی مانند HGS و OGS قابل استفاده است. مشتریان در طول سواری خود در این جاده ها هزینه روانی پرداخت نخواهند کرد. با این حال ، آژانس آنها با پرداخت این هزینه ها از آنها هزینه می گیرد.

روند لغو

روند لغو ممکن است در هر آژانس متفاوت باشد. با این حال ، اگر در همان روز یا روز قبل از شروع روند اجاره انصراف دهید ، ممکن است بتوانید هزینه پرداختی خود را پس بگیرید.

روند اجاره اتومبیل برای خارجی ها در ترکیه

خارجی ها می توانند به مدت ۶ ماه از گواهینامه رانندگی خود در ترکیه استفاده کنند. اگر آنها قصد دارند بیش از شش ماه اقامت داشته باشند ، برای ورود به ترافیک باید مجوز رانندگی ترکیه را درخواست کنند. حتی اگر بسیاری از آژانس ها مجوزها را در سراسر دنیا می پذیرند ، آنها فقط مجوزها را به انگلیسی تأیید می کنند. قبل از اجاره اتومبیل حتماً سیاست های هر آژانس را بخوانید.

اگر هر معیار توسط راننده برآورده شود ، اجاره اتومبیل نسبتاً آسان است. فقط با گذرنامه و گواهینامه رانندگی به آژانس نزدیک شوید. همچنین ، بازدید کنندگان خارجی حتی ممکن است به منظور دریافت وسایل نقلیه خود در لحظه ای که در ترکیه فرود می آیند ، درخواست خود را به صورت آنلاین انجام دهند.


Properties
1
Footer Contact Bar Image