نحوه راه اندازی کسب و کار در اسپانیا برای خارجی ها

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

نحوه راه اندازی کسب و کار در اسپانیا برای خارجی ها

اسپانیا با چهاردهمین اقتصاد بزرگ، فرصتی است که برای شروع یک کسب و کار نباید از دست داد. اسپانیا، دومین کشور بزرگ اروپای غربی، کشوری بسیار توسعه یافته و به طور پیوسته در حال رشد است. امتیاز سهولت انجام کسب و کار، آن را به عنوان سومین کشور جذاب اروپا برای ایجاد یک تجارت قرار می دهد. شهرهایی با زیرساخت‌های ایده‌آل، استعدادهای جهانی و اکوسیستم کارآفرینی، مانند بارسلونا یا مادرید، بهترین گزینه برای تعیین مکان شروع هستند.

با این حال، اگر به این فکر می کنید که چگونه یک کسب و کار راه اندازی کنید، ما مشکلات موجود در سر شما را حل کرده و شما را قدم به قدم راهنمایی می کنیم.

ویزا

همه می توانند در اسپانیا کسب و کار راه اندازی کنند، اما بسته به کشور مبدأ شما می تواند پیچیده تر شود. اگر از یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید، این روش برای شما آسان است. NIE (شماره شناسایی مالیاتی) و گواهی ثبت اتحادیه اروپا را دریافت کنید، سپس به بخش قانون اساسی بروید. آسان است. با این حال، اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، ابتدا باید ویزای خود را برای ایجاد کسب و کار خود در این کشور دریافت کنید.

ویزای کار دو شکل مختلف دارد: ویزای کارآفرینی، ویزای خوداشتغالی.

-ویزای کارآفرین: این نوع ویزا مستلزم کسب و کارهایی است که ایده های نوآورانه و فناوری های جدید ارائه دهند. الزامات این ویزا ممکن است آنطور که فکر می کنید آسان نباشد. اگرچه روند درخواست سریع است و شما می توانید پاسخ دقیق خود را در عرض ۲۰تا ۳۰ روز دریافت کنید، اما گرفتن اقامت کاری دشواری است. با این حال، به خاطر داشته باشید که شما به یک طرح کاملاً دقیق نیاز دارید و ثابت کنید که آنچه را که برای رشد شرکت خود لازم است دارید.

-ویزای خوداشتغالی: این نوع ویزا به شما اجازه می دهد تا مشاغلی مانند کافه، رستوران، سوپرمارکت را باز کنید. اینها مشاغلی هستند که قبلاً وجود داشته اند، بنابراین اسپانیا فقط به شما اجازه می دهد تا با ویزای کار خوداشتغالی کسب و کار خود را افتتاح کنید. نیازی نیست که کسب و کار شما نوآورانه یا تکنولوژیک باشد، با این وجود، هر شرکتی یک شرکت قوی نیست. علاوه بر این، اگر ایده کسب و کار خوبی نداشته باشید، نمی توانید یک کسب و کار تشکیل دهید.

نوع کسب و کار

اقدام در انتخاب نوع کسب و کار بسیار مهم است. هنگام انتخاب نوع کسب و کار باید به دقت فکر کنید. در اسپانیا انواع مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید.

تاجر انحصاری

اگر تصمیم دارید به عنوان یک تاجر انحصاری فعالیت کنید، ملزم به پرداخت مالیات بر درآمد (IRPF) خواهید بود. از آنجایی که فعالیت‌های شما توسط رژیم مالیات بر درآمد تنظیم می‌شود، ممکن است این ساختار قانونی برای شما مالیات گزافی را به همراه داشته باشد و اگر درآمد سالانه شما بالاتر از ۵۰.۰۰۰ تا ۶۰.۰۰۰ یورو باشد، این اتفاق می‌افتد.

تاجر انحصاری و افراد با شغل آزاد

بسیاری از اوقات، معامله‌ گران انحصاری و افراد با شغل آزاد با یکدیگر اشتباه می‌شوند. بله، autónomos همچنین دارای مجوز کار به عنوان کارمندان خوداشتغال است. با این حال، این بدان معنا نیست که شرکتی که راه‌اندازی کردید یک شرکت مستقل است.

autonómo هم فریلنسر و هم مدیر شرکت است. از طرف دیگر، یک فریلنسر یا خوداشتغال، لزوماً اداره شرکت را بر عهده ندارد. 

شرکت با مسئولیت محدود

این رایج ترین شکل کسب و کار به دلیل مزایای بسیاری است. نه تنها ثبت نام ساده و کارآمد است، بلکه فرآیند قانون اساسی تنها به ۳۰۰۰ یورو به عنوان حداقل سرمایه گذاری نیاز دارد. اگر مطمئن هستید که بیش از ۶۰.۰۰۰ یورو به دست می آورید، تشکیل مستقیم یک شرکت عاقلانه تر از اینکه یک کارمند خوداشتغال باشید خواهد بود.

یکی از مزایای اصلی آن این است که مسئولیت شما محدود به میزان سرمایهی سرمایه گذاری شده است. به عنوان مثال، فرض کنید شما ۳۰۰۰ یورو سرمایه گذاری کرده اید. یعنی این حداکثر مبلغی است که در صورت بدهکاری می توان از شما مطالبه کرد. در این شرایط، شما ملزم به پرداخت مالیات بر شرکت (impuesto de Sociedades) به جای مالیات بر درآمد هستید. مالیات شرکت برابر با ۲۵ % از سود شما است. همچنین ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده الزامی است.

سهام شرکت

شرکت سهامی یا "Sociedad anónima" نوعی تجارت است که برای شرکت های بزرگی است که با سهام معامله می کنند. برای قانون اساسی آن، شما ملزم به پرداخت ۶۰.۰۰۰ یورو هستید. همچنین، شما می توانید تامین مالی خارجی دریافت کنید زیرا سهام شرکت را می توان در بازار سهام خریداری کرد. 

وقتی این مراحل را کامل کردید، باید مراحل بعدی را انجام دهید:

دریافت شماره NIE شما

تصمیم گیری در مورد نام شرکت

دریافت شماره CIF یا شناسه مالیاتی

افتتاح حساب بانکی برای شرکت شما

ایجاد سهامداران و ایجاد توافقنامه سهامداران

دفاتر اسناد رسمی و امضای سند عمومی

ثبت شرکت در سازمان مالیاتی

ثبت شرکت در تامین اجتماعی


Properties
1
Footer Contact Bar Image