نسخه ها و داروخانه ها در ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

نسخه ها و داروخانه ها در ترکیه

در ترکیه خدمات بیمارستان و داروخانه به خوبی توسعه یافته اند و همچنان پیشرفت می کنند. مناسب ترین سیستم برای زندگی راحت بیماران ایجاد شده است. بیماران با سهولت دسترسی به داروها فراهم می شوند. خوب ، ممکن است بپرسید سیستم داروخانه چگونه کار می کند؟ در این مقاله ، سیستم تجویز و داروخانه در ترکیه را بررسی کردیم.

سیستم رهگیری و ردیابی دارویی در ترکیه

ترکیه دارای سیستم ردیابی و دارویی است. با استفاده از این سیستم می توان موقعیت محصولات را در فرآیندهای تأمین و توزیع تعیین کرد. به لطف فناوری کد محصول الکترونیکی ، امکان نظارت بر هر حرکت دارو در زنجیره تأمین از تولید یا واردات وجود دارد. بر این اساس ، به لطف کدهای QR چاپ شده روی هر جعبه دارو ، ورود و خروج محصولات گزارش می شود ، مکان ، زمان و وضعیت آخرین محصول ثبت و در یک پایگاه داده بی درنگ ذخیره می شود. پروژه سیستم رهگیری و ردیابی دارویی ، که وزارت بهداشت برای اولین بار اجرا کرده است ، توسط بسیاری از کشورها با علاقه دنبال می شود. تولید شجره نامه داروها برای اطمینان از قابلیت اطمینان دارو و آشکار کردن منابع اصلی تقلب در مواد مخدر بسیار مهم است.

پس از بررسی داده های جمع آوری شده توسط سیستم ، که نقشی اساسی در بهبود ایمنی بیمار دارد ، تخلفات کشف می شود.

انواع و هزینه های محصولات دارویی

۳ نوع محصول در سیستم رهگیری و ردیابی دارویی وجود دارد: داروهای تجویز شده ، داروهای بدون نسخه و محصولات تغذیه ای پزشکی (مکمل های غذایی).

بیمه شدگان در ترکیه برای بهره مندی از داروها در داروخانه ها مجبور به پرداخت هزینه نیستند. با این حال ، برخی از داروها تحت پوشش بیمه نیستند. برای خرید این داروها باید هزینه آن پرداخت شود ، صرف نظر از اینكه بیماران بیمه هستند یا بیمه نیستند. داروهای بدون نسخه مانند مسکن و تب بر نیز از حیطه بیمه نیستند. با این حال ، هزینه این داروها نسبتاً پایین است.

چه کسی می تواند از بیمه سلامت عمومی در ترکیه بهره مند شود؟

خارجی ها همچنین می توانند از سیستم داروخانه در ترکیه بهره مند شوند. بیمه درمانی عمومی و بیمه خصوصی بسیاری از خریدهای داروخانه را پوشش می دهد. دارنده بیمه مجبور نیست هزینه بسیاری از داروها را پرداخت کند. افرادی که هیچ گونه بیمه ای ندارند ، صرف نظر از ملیت خود ، مجبورند هزینه دارو را خودشان بپردازند. بیشتر داروهایی که در داروخانه ها به فروش می رسند برای افرادی که بیمه عمومی درمانی یا بیمه خصوصی دارند رایگان است.

• خارجیانی که اجازه اقامت دریافت کرده اند (داشتن بیمه خصوصی برای دریافت اجازه اقامت ضروری است) ،

• خارجیانی که در کشوری غیر از این کشور بیمه ندارند ،

• اتباع کشورهای خارجی که بیش از یک سال در ترکیه زندگی می کنند و پس از این مدت درخواست خود را داده اند

می تواند از بیمه درمانی عمومی بهره مند شود.

Properties
1
Footer Contact Bar Image