با ارزشترین منطقه ترکیه بشیکتاش است

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

براساس بررسی املاک و مستغلات؛ با ارزشترین منطقه ترکیه بشیکتاش است که در استانبول در قاره اروپا در خط ساحلی بسفر واقع شده است. نام اصلی بشیکتاش که امروزه از آن استفاده می شود، از "بش تاش" آمده است. طبق روایت، دریاسالار مشهور عثمانی بارباروس هایردین پاشا کشتی های خود را به پنج ستون سنگی در ساحل وصل می کرد. گفته می شود این نام به مرور زمان شکل "بشیکتاش" را گرفت. در اینجا آنچه باید درباره بشیکتاش، اولین شهرک ساحلی در بسفر در دوره عثمانی، بدانید را آورده ایم.

تاریخچه بشیکتاش

بعد از فتح استانبول، بشیکتاش به عنوان مکانی برای جذب کاپیتانها شناخته شد. به خصوص کاپیتانی مانند بارباروس هایردین پاشا و کیلیچ علی پاشا هنوز هم در خاطرات مانده اند. بناهایی مانند مساجد، مدرسه‌ها، حمامها و مدارس ساخته شده در بشیکتاش چهره این محله را بعد از قرن 17 تغییر دادند. در حالی که جمعیت منطقه در حال افزایش بود، پر کردن منطقه معروف به خلیج دولماباغچه همزمان با این دوره بود.

کاخ تابستانی برای سلاطین ساخته شده بود که منطقه را در سواحل بشیکتاش پر می کردند و سپس کاخ های تابستانی توسط اعضای این سلسله ساخته شدند. در قرن 18، معروف به دوره لاله ها، جشنواره چراغان به خصوص کاخ ساحلی در بشیکتاش برگزار شد. جشن ها و سرگرمی های شلوغی که اشخاص از قسمت بالایی استانبول در آنجا ملاقات می کردند، نقش مهمی در شیوه زندگی آن دوره ایفا میکرد.

با ارزشترین منطقه ترکیه بشیکتاش است image1 

'' جدید '' در برابر سنتی

بشیکتاش چهره امپراتوری عثمانی را از قرن 19 به غرب تبدیل کرد و به مرکزی تبدیل شد که جنبش های نوسازی در آن برنامه ریزی و مدیریت شد. ارتش مدرن نظامی جدید، که به جای ارتش جنیسار تأسیس شد، که به کلی در شکست جنگ های سلیم سوم نابود گشت. اصلاح طلب دیگر، علاوه بر ماه های تابستان، سلطان محمود دوم ماههای زمستان را در کاخ های بشیکتاش و چراغان و عمارت ییلدیز شروع کرد. بنابراین، بشیکتاش به عنوان مرکز مدیریت جدید ظاهر شد.

در قرن 19، کاخ توپکاپی کاملاً متروک شد و سایر اعضای سلسله و مقامات ایالتی شروع به اسکان در بشیکتاش کردند. با اعلام اصلاحات در سال 1839 تغییرات جدی در معماری رخ داد. مهمترین نمونه های آن کاخ دولماباغچه، کاخ چراغان، کاخ های فریه، کاخ ییلدیز، عمارت ایهلامور، مسجد اورتاکوی، مسجد مجیدیه، مسجد ییلدیز بود. 

دوره جمهوری

سلسله عثمانی با پایان امپراتوری عثمانی و تأسیس جمهوری، کشور را ترک کرد. بدین ترتیب در امتداد ساحل بشیکتاش کاخهای ساحلی و عمارتها تخلیه می شوند. برخی به مؤسسات دولتی داده شدند، برخی به عنوان انبار یا مدرسه فعالیت کردند.

مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار جمهوری جدید، از سال 1927 به عنوان رئیس جمهور در کاخ دولمباغچه زندگی میکردند. او با بسیاری از دولتمردان خارجی مانند پادشاه انگلیس ادوارد هشتم ملاقات کرد. آتاتورک که در دوران بیماری در دولمباغچه بود، در 10 نوامبر 1938 درگذشت. 

با ارزشترین منطقه ترکیه بشیکتاش است image2

مرکز جاذبه های استانبول

امروزه، بشیکتاش بخش قابل توجهی از مراکز مالی و تجاری استانبول را در خود جای داده است. محاسبه شده است که جمعیت این منطقه که شبانه 200 هزار نفر است، در طول روز از 2 میلیون نفر فراتر می رود. بشیکتاش با موقعیتی که در استانبول در دهه 50 داشت، به یک منطقه تجاری اصلی تبدیل شد. لونت، محله ای از خانه های باغ، با مناطق جدیدی که به آن اضافه شده در حال توسعه است (دوم، سوم، چهارم).

به دنبال این، محلات اتیلر و آکاتلار هستند که با خانه های تعاونی شروع کردند و به سرعت تبدیل به ساختمان های آپارتمانی شدند. در این دوره، جایگزین آپارتمان ها ساختمانهای چوبی شدند. در دهه 1970، ساختن پل بسفرکه یک پای آن در اورتاکوی بود، از بسیاری جهات بر بشیکتاش تأثیر گذاشت. تپه های پشت اورتاکوس-روملی، بالمومجو، فولیا-گایرتتپه، محله کولتور و قلعه اورتاکوی- روملی به سرعت برای سکونت باز شدند.

با ارزشترین منطقه ترکیه بشیکتاش است image3 

قلبهای سیاه و سفید دوست داشتنی

منطقه بشیکتاش ترکیه یکی از بزرگترین کلوپ های ورزشی را میزبانی می کند. مسابقات خانگی تیم فوتبال بشیکتاش از سال 1947 ورزشگاه اینونو بازی می کند. میدان کوی ایچی که قرن ها بصورت تجاری فعالیت می کرد، یکی از مکان هایی است که هواداران بشیکتاش قبل و بعد از مسابقه در آن جمع میشوند. در این میدان بنای یادبود عقاب قرار دارد که با یادآوری قهرمانی سوپر لیگ 2003 تیم های فوتبال بشیکتاش در 100امین سالگرد این باشگاه ساخته شد. " بشیکتاش چارشی" نام گروه هواداران، یکی از هواداران تیم حامی تیم است، اما مشهورترین آنها شناخته می شود. گروه " چارشی " نه تنها به فوتبال و تیم خود مربوط می شود، بلکه به خاطر رویکرد خود به دستور کار نیز مشهور است.

با ارزشترین منطقه ترکیه بشیکتاش است image4 

در بشیکتاش کجا برویم؟

بشیکتاش یکی از مناطق رنگارنگ استانبول به حساب می آید. بازار بشیکتاش و میدان بشیکتاش قلب محله نامیده می شود. اورتاکوی که در بشیکتاش قرار دارد با مناطق آرناووتکوی، کوروچشمه و ببک به عنوان با ارزش ترین منطقه بسفر شناخته می شود. شبکه حمل و نقل عمومی (مانند دریا، اتوبوس، مترو، مینی بوس و غیره) در مرکز شهر واقع شده است و حمل و نقل را سهولت می بخشد.

مرکز خرید جواهیر واقع در بشیکتاش و با وسایل حمل و نقل عمومی به راحتی قابل دسترسی است و یکی از پر بازدیدترین مراکز خرید این منطقه است. آکمرکز، کانیون، پروفیلو، متروسیتی و سایر مراکز خرید محبوب نیز برای خوردن و لذت بردن از اوقات فراغت بسیار محبوب هستند. بشیکتاش که یکی از مناطقی است که دارای بالاترین کیفیت زندگی در استانبول است، از نظر زیرساخت های فرهنگی به عنوان مرکز جاذبه شناخته می شود. در مرکز هنرهای نمایشی (PAC) زورلو سنتر که مساحت داخلی آن 50 هزار متر مربع است، کنسرت های موسیقی، رقص، اپرا، پاپ، جاز و موسیقی کلاسیک و رویدادهای مشابه برگزار می شود.

با ارزشترین منطقه ترکیه بشیکتاش است image5

 Properties
1
Footer Contact Bar Image