قانون وراثت ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

قانون وراثت ترکیه

وراثت به معنای دارایی دریافت شده از متعهدی است که یا با اراده یا از طریق قوانین ایالتی تضمین می شود. این همان چیزی است که فرد با مرگ یکی از اقوام دریافت می کند. قانون وراثت یک برنامه دولتی است که به توزیع ارث شخص در صورت مرگ می پردازد. این روند تقسیم و توزیع املاک یک شخص توسط قوانین دولت محافظت و تعیین می شود. با توجه به تغییر سیاست های دولت ترکیه در مورد مسئله وراثت ، این موضوع همیشه موضوع متغیراست و باید توسط مشاوران حرفه ای حقوق با نهایت دقت مدیریت شود.

جانشینان وراثت توسط قانون

اگر شخصی خود وصیت نکرده باشد ، مطابق قوانین ارث ، املاک و سایبانهای مختلف آنها بین اقوامشان توزیع می شود. این افراد که چنین مالکیتی را به ارث می برند ، "وارث" نامیده می شوند. دسته های مختلفی از وراث وجود دارد که در چنین مواردی تعیین می شوند. اولین وارث چنین شخصی فرزندان خودشان هستند (هم فرزندان نامشروع و هم فرزندخواندگان از حقوق یکسانی برخوردارند) و همسر آنها. اگر شخص متوفی فاقد فرزندی یا همسر باشد ، والدین وی به عنوان وارث محفوظ در نظر گرفته می شوند. در مورد فقدان وارث نیز خواهر و برادر آن شخص به عنوان وارث سایبان خود محسوب می شوند. آخرین کسانی که طبق قانون توارث ترکیه ، اموال و سایبان های شخص متوفی را به ارث می برند ، پدربزرگ و مادربزرگ و فرزندان آنها هستند. اگر فرد متوفی فاقد وارث موجود باشد ، تمام دارایی ، پول و سایبان های مختلف وی در معرض دولت ترکیه قرار می گیرد.

روند اراده

شخصی که از توانایی ذهنی کاملی برخوردار است و پانزده سال سن دارد ، طبق دامنه قانون قادر به اجرای وصیت نامه است. وصیت نامه طبق قانون ارث ترکیه دو نوع متفاوت دارد.

وصیت نامه رسمی

این امر توسط مقامات دولتی مانند قاضی دادگاه یا سردفتر اسناد رسمی توسط توصیف و ادعای موصی تهیه و پردازش می شود. با تأیید دو شاهد و مقام دولتی ، این نوع اراده قابل لغو نیست. این نوع وصیت نامه امن ترین وصیت نامه است اما مستلزم هزینه های مختلف اسناد رسمی است و همچنین فاقد رازداری است که وصیت نامه دست نویس ارائه می دهد.

وصیت نامه دست نویس

همانطور که از نام آن پیداست ، این سندی است که به طور کامل توسط موصی رونویسی می شود. این نوع وصیت نامه نیاز به امضا ، محل تهیه و تاریخ دارد که همه توسط موصی نوشته شده است. فراهم آوردن رازداری اساسی و سهولت در تهیه ، اراده دست نویس را می توان به دلایل مختلف از جمله درگیری افراد دیگر یا نداشتن ثبات ذهنی رد کرد.

وراثت اموال در بین وارثان

تقسیم و توزیع املاک متعلق به شخص متوفی در صورت وجود بیش از یک وارث تعیین شده ، می تواند اختلافات زیادی را در پی داشته باشد. قبل از تقسیم اموال ، یکپارچگی آن را دارایی مشترک همه وراث می دانند. همه آنها موظفند در صورت نیاز به درخواست وضعیت ملک ، با هم تصمیم بگیرند. اگر قبل از مرگ شخص وصیت نامه ای داده نشود ، وارث برای تعیین وراث واجد شرایط و سهام آنها باید به دادگاه صلح مراجعه کند.

مالیات بر ارث

در چنین اتفاقی هر شهروندان ترکیه موظف به پرداخت مالیات بر ارث است. اما اگر شخصی از طریق ارث مال بدست آورد و در ترکیه اقامت نداشته باشد ، دیگر مجبور به پرداخت آن نیست. اگر شخص خارجی در مرزهای ترکیه زندگی کند و در ترکیه املاک به ارث برسد ، طبق قانون مجبور به پرداخت این مالیات خواهد بود. خارجیانی که با یک شهروند ترکیه ازدواج کرده اند و ارث می گیرند مشمول این مالیات می شوند. خارجیانی که در ترکیه زندگی می کنند اما با شهروندان ترکیه ازدواج نکرده اند مشمول قانون ارث ترکیه نیستند ، بلکه تحت قوانین کشور مبدا آنها هستند.

موضوع تقسیم ، توزیع و تعیین وراثت مسئله مهمی است که باید توسط متخصصانی که در این زمینه کار می کنند رسیدگی کنند. ما در اینجا در ترم گلوبال ، با تمام وجود مشاوره و كمك می كنیم. اگر می خواهید از پس چنین مشکلاتی برآیید ، در تماس با ما دریغ نکنید. اگر می خواهید از املاک موروثی خود بهترین بهره را ببرید ، ما می توانیم به شما کمک کنیم.


Properties
1
Footer Contact Bar Image