Istanbul

SİSLİ

استانبول یکی از سکونتگاه های ترکیه با 4/18 درصد از جمعیت آن، حدود 15 میلیون و 67 هزار و 724 نفر، به پرجمعیت ترین منطقه استانی تبدیل شده است. جمعیت Şişli'، طبق آمار و ارقام منتشر شده از موسسه آمار ترکیه 274 هزار و 289 نفر بوده است. از این جمعیت 133500 نفر مرد و 140789 نفر زن هستند. Şişli' یکی از 39 منطقه ی واقع در بخش اروپایی استانبول می باشد. منطقه Şişli'  که دارای 25 محله است در شرق به Beşiktaş، در شمال و غرب به Kağıthane  و در جنوب به Beyoğlu  منتهی می شود. که به عنوان یکی از پولدارترین مناطق استانبول با هتل های لوکس و مراکز خرید شناخته می شود. موزه های تاثیربرانگیر، کلیساها و مساجد در این منطقه یافت می شود تا فرهنگ ترکی را نشان دهد. سفر در Şişli'، فرصتی فوق العاده برای تجربه ی زندگی واقعی ترکیه امروزی است. منطقه Şişli' استانبول قرن 21 را به نمایش می گذارد و حتی مرکز کاری و مالی ترکیه نیز محسوب نمی شود. اگرچه تصور می شود که کسانی که در منطقه ی Şişli' زندگی می کنند در نقاط مختلف استانبول به فعالیت مشغول هستند، Şişli' از نظر ارزش افزوده در استانبول دارای سهام بالایی است. تاریخچه ی Şişli' با ورود امپراطوری عثمانی آغاز می شود که یکی از نقاط عطف و مهم در تاثیر گرفتن استانبول از غرب و توسعه ی تاریخی آن است که از زمان تاسیس تا کنون بی وقفه ادامه حیات داشته است.

 سیر تحول تاریخی Şişli' به طور نزدیکی با تکامل تاریخی Beyoğlu پیوند خورده است. همانطور که Beyoğlu به یک سکونتگاه اروپایی تبدیل شد، Şişli' که به عنوان یک محدوده ی طبیعی گسترش یافته بود، دارای مشخصات مشابهی بوده و تحت تاثیر ورود امپراطوری عثمانی شکل گرفت و گسترش یافت و در فرآیند غربی شدن وارد شد.

منطقه ی Şişli'، که یکی از آخرین سکونتگاه های استانبول است، به ویژه در نیمه ی دوم قرن بیستم وارد روند رشد فوق العاده ای شد. در مدت زمان بسیار کوتاهی به یکی از سکونتگاه های قدیمی استانبول بدل شد.

 پادگانهای نظامی بزرگ، که ساختار شهر استانبول را درگرگون کرد و در پیشرفت چشمگیر Şişli' که برای اولین بار در قرن 18 ساخته شد، سهم به سزایی داشت.


مراکز جاذب Şişli

Şişli' به عنوان یکی از مراکز اصلی فرهنگی استانبول، دارای فعالیت های متعدد فرهنگی و هنری است. مهمترین موسسات این منطقه شامل تئاتر روباز Harbiye ، سالن کنسرت Cemal Reşit Rey ، مرکز نمایشگاه ها و همایش های Lütfi Kırdar است.

جدا از این موارد، استیج Harbiye Muhsin Ertuğrul، تئاتر Gönül Ülkü-Gazenfer Özcan، تئاتر Kenter، تئاتر Harbiye Pocket، مرکز فرهنگی Profilo، تئاتر استودیو، Tiyatrokare و خانه ی هنر Efe، از جمله سالنهای نمایش و تئاتر دیگر این منطقه محسوب می شوند.

در طول امپراطوری عثمانی، سفارتخانه ها و کنسولگری ها در Beyoğlu به Şişli انتقال یافت. دهه ی 1950، سالهایی بود که در آن اقدامات بزرگ مقیاس و با سرعت بالایی صورت می گرفت. نهضت منطقه بندی و سلب مالکیت در این سالها Şişli را نیز تحت تاثیر قرار داد، بزرگراه ها مورد بازبینی و بهسازی قرار گرفتند و به فضای سبز اهمیت بیشتری داده شد.

مراکز خرید

Cevahir

این مجموعه دارای 6 مرکز خرید همراه با 289 فروشگاه و 2500 پارکینگ خودرو است که در محل معروفی از ترکیه و کشورهای اطراف قرار دارد. آیا حاضر هستید که منحصر به فرد ترین تجربه خود را با زیباترین فیلم ها، خوشمزه ترین غذا ها وفوق العاده ترین زمین های بازی تجربه کنید؟

مرکز تفریحی آتلانتیس با وسعت 58 هزار مترمربع در مرکز خرید Cevahir  قرار دارد و تنها مرکز تفریحی سرپوشیده استانبول است.

برجهایTrump

ترامپ بین المللی که یکی از شرکتهای پیشرو املاک و مستغلات جهان محسوب می شود، در اینجا درحال ساخت دو برج در محدوده ی مسکونی- اداری و پروژه مرکز خرید Trump Towers Şişli می باشد. در این مجموعه طبقه ای مخصوص کودکان وجود دارد که نام آن را Minimall  گذاشته اند و دارای وسعتی حدود 9000 مترمربع در محدوده ی مرکز خرید ترامپ است. در اینجا فعالیت های ویژه ای مختص کودکان وجود دارد. مرکز خرید ترامپ دارای 141 برند محلی و بین المللی، سالنهای ورزشی، تئاتر برجهای ترامپ و سالنهای سینما است که در آن Disney Live  نمایش داده می شود.

Astoria

مرکز خرید Astoria  در Şişli Esentepe قرار دارد که از ایستگاه مترو Gayrettepe ، پنج دقیقه فاصله دارد. در طول یک فصل، نمایشگاهها و رویدادها و کنسرتها، تقریبا 5/7 میلیون نفر بازدیدکننده دارد. برجهای دوقلو 27 طبقه نیازهای اداری Şişli را برآورده می کند. در طبقه همکف کافه هایی با تراسهای بزرگ، ارتباطات از راه دور و سوغاتهای مختلف و لوازم جانبی وجود دارد. این مرکز در یکی از شلوغترین نقاط شهر واقع شده است.حمل و نقل

یکی از پلهایی که دو سمت استانبول را به هم متصل می کند، جاده ی اتصالی و یا پل Şehitler  در July 15th ا ست. خیابان Büyükdere ، که از مسجد Şişli  آغاز و تا منطقه ی Sariyer  ادامه می یابند با بزرگراه O--2  تقاطع دارد که جاده ی ارتباطی و پل Fatih Sultan Mehmet است. بلوار Piyalepaşa  و خیابان Halaskargazi  نقاط حمل و نقل مهم دیگر این منطقه محسوب می شوند. پس از استادیوم Dolmabahçe ، برنامه ریزی شد که پارکی در منطقه ی گسترش یافته ی Maçka ساخته شود. هتل Hilton  از طرف دیگر به مهمترین ساختمان در در دهه ی 1950 تبدیل شد. یکی از مهمترین توسعه هایی که اخیرا Şişli  را تحت تاثیر قرار داده است، انتخاب منطقه Bomonti  به عنوان زون صنعتی در برنامه ی جامع صنعتی می باشد که توسط مجمع شهرداری در سال 1966 به تصویب رسید.

متروبوس

یکی از مهمترین وسایل حمل و نقل استانبول متروبوس است. ایستگاه های Çağlayan، Mecidiyeköy، Okmeydanı، بیمارستان Okmeydanı، Darülaceze-Perpa در Şişli قرار دارند.

مترو و تراموا

یکی از مدرنترین و راحت ترین خطوط حمل و نقل در استانبول، مترو است. اولین خط مترو 4.Levent. در سالهای 2000 ساخته شد. امروزه این خط با نام خط Yenikapı-Haciosman  با ایستگاه بیشتری فعالیت می کند.


سرگرمی و زندگی اجتماعی

استانبول در میان مردم به عنوان «شهر بدون خواب» شناخته می شود. زندگی شهری در شب در حد روز برقرار است.

زندگی شبانه

زندگی شبانه در Şişli  بیشتر در منطقه ی Nişantaşı  وجود دارد. در این منطقه سرگرمی های فراوانی وجود دارد. در این مکانها، سرگرمی تا روشنایی صبح ادامه دارد. علاوه بر این، تعداد زیادی مرکز خرید و مراکز فرهنگی در مرکز Şişli  و محلات دیگر وجود دارند. این مکان ها سرشار از روز و شب هستند. اخیرا Şişli  تبدیل به یک برندی با کلوپ های مشهور شده است.

Klein

در منطقه ی Harbiye  از Şişli  قرار دارند و فاصله ی پیاده روی آن تا میدان  Taksim کم است. Klein  در منطقه معروف سینماها در دهه 70 تاسیس شد. این مکان در میان کلابهای شبانه ی استانبول به خاطر معماری منحصر به فرد و طراحی داخلی اش که شما را تحت تاثیر قرار می دهد، مکانی خاص محسوب می شود.

Sess

اقامت در یک مکان و سبک یکسان به مدت 9 سال به عنوان یک کلاب شبانه در استانبول آسان نیست ، جایی که حتی رستوران ایتالیایی نمی تواند بیش از 2 سال دوام بیاورند. اگر سبک خود را دوست دارید ، اگر دوست ندارید ، Sess Nişantaşı  به دلیل پابرجایی آن، مکان موفقی است. این سالن که همه ساله محبوبیت خود را با مفهوم موسیقی ترکی پاپ با کیفیت بالا حفظ می کند ، یک کلاب- بوتیک شبانه در این شهر است و دارای عملکرد خوبی است.

Babylon Bomonti

در سال 1999، Babylon  قصد داشت که بهترین نمونه های موسیقی نوین را در یکی از مناطق عالی شهری برای مخاطبان خود به ارمغان آورد. در سال 2015، وی به Bomontiada  نقل مکان کرد تا مردم را با دیدی جدید و فرهنگ موسیقی متنوع آشنا سازد. Bomontiada که مخاطبان وفاداری را با صدا های جدید، ایده های جدید و دستاورد های جدید بدست آورده بود، همچنان میزبان بهترین نمایندگان محلی و خارجی تمامی انواع موسیقی است.

تئاتر روبازHarbiye Cemil Topuzlu

تئاتر روباز Harbiye Cemil Topuzlu  میزبان بسیاری از فستیوالهای مهم جاز و موسیقی، کنسرتهای محلی و افراد معروف خارجی و بازی های تئاتر در ترکیه و کل جهان می باشد. تئاتر روباز Harbiye Cemil Topuzlu  که در آن رویدادهای متفاوتی در طول سال رخ می دهد، تنها یکی از مهمترین سالنهای کنسرت و رویداد در استانبول می باشد.

تئاتر روباز Harbiye Cemil Topuzlu  که در کنار هتل Istanbul Hilton و مرکز همایش و نمایشگاه Lutfi Kirdar  قرار دارد و از قلب استانبول، منطقه تاریخی Beyoglu  تنها 10 دقیقه پیاده فاصله دارد.

پایه و اساس تئاتر روباز Harbiye Cemil Topuzlu  در 1946 و مراسم بازگشایی آن در 1947 برگزار شد. اولین نمایش در این تئاتر Sophocles  بود که تراژدی فردی به نام King Oedipus بوده است. این سالن دارای یک استج مسطح و یک تئاتر به شکل نیم دایره است. تئاتر روباز Harbiye Cemil Topuzlu هنوز هم درحال خدمات رسانی است و در آن بسیاری از کنسرتها و نمایش ها برگزار می شوند.

صحنه نمایش Harbiye Muhsin Ertuğrul

صحنه ی نمایش Muhsin Ertuğrul  به عنوان یکی از بهترین صحنه های استانبول با ظرفیت 588 نفر شناخته می شود. صحنه نمایش Muhsin Ertuğrul ، با صحنه ای به سبک ایتالیایی، میزبان تمامی فعالیت های موزیکال در تمامی فصول است.

سالن کنسرتCemal Reşit Rey

Cemal Reşit Rey  یکی از پیشگامان موسیقی چندآوای موسیقی ترکی است که یکی از اعضای گروه « Turkish Five » بوده است. به عنوان یک آهنگساز، وی به مربیگری، مدرس پیانو، پیانیست، کارگردان ارکستر و بنیانگذار ارکستر شهر استانبول تبدیل شد. پدر وی، Ahmet Reşit Bey نویسنده ی مشهور Edebiyat-i Cedide ، کسی که در مجله ی Servet-i Fünun  با نام مستعار H.Nazım  نوشته بوده است. Cemal Reşit در 25 سپتامبر سال 1904 بدنیا آمد، در حالی که پدرش درحال انجام وظیفه به عنوان فرماندار در اورشیلم بود. وی ابتدا آهنگ زدن را با دهانش در سالهای کودکی آغاز کرد و درسهای اولیه پیانوی خود را از مادرش آموخت و یک والس هشت ساله را آهنگسازی کرد.

سالن کنسرت Cemal Reşit Rey ، سالن کنسرتی است که در 1986 توسط Mayor Bedrettin Dalan ، شهردار کلانشهر استانبول ساخته شده است. این واقعیت که این سالن در موقعیتی مرکزی ساخته و توسط سبک معماری Seljuk  طراحی شده است به زیبایش افزوده است. این سالن که دارای کف آکوستیک باکیفیت است، دارای 860 صندلی است. و دارای دو سرسرای تئاتر در بالا و پایین است. بوفه در این سالن موجود است و هیچ مشکل در زمینه پارکینگ ندارد.


رستوران ها و هتل ها

گزینه های مختلفی وجود دارد.

   Italian Cuisine

  French Cuisine

   Far East Cuisine

  East and Mediterranean Cuisine

  Middle East Cuisine

معروفترین هتلهای منطقه

    Hilton Bosphourus

    Swiss Hotel

    Divan Istanbul

    Radisson Blu


اجازه بدهید ما با شما تماس بگیریم ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین سرمایه گذاری را انتخاب کنید

پاسخ سریع
Phone
1
Footer Contact Bar Image