بهترین موزه ها و گالری های هنری در نیکوزیا

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

بهترین موزه ها و گالری های هنری در نیکوزیا

تاریخ غنی تاریخی و فرهنگی نیکوزیا در تعداد زیادی از موزه‌ها، گالری‌های هنری و مکان‌های شاخص فرهنگی در سراسر شهر به تصویر کشیده شده است. این شهر دارای کلیساهایی با تزئینات زیبا و موزه های بسیاری است که گواهی بر سنت های قدیمی قرن هاست.

موزه قبرس

موزه قبرس که در مسیر فرهنگی آفرودیت قرار دارد، جایی است که می توانید تاریخ طولانی تمدن قبرس را از عصر برنز تا دوره اولیه مسیحیت دنبال کنید. در میان میراث فرهنگی قبرس که در این موزه به نمایش گذاشته شده است، بازدیدکنندگان می توانند سفال، جواهرات، مجسمه ها و سکه های دوره نوسنگی تا عصر برنز، عصر آهن و دوره های یونانی-رومی را مشاهده کنند. مجموعه جواهرات طلا و آثار به جا مانده از مقبره های سلطنتی سالامیس و مجسمه آفرودیت از معروف ترین نمایشگاه های این موزه هستند.

موزه شهرداری Leventis نیکوزیا

موزه شهرداری Leventis نیکوزیا در شهر قدیمی در داخل دیوارهای ونیزی واقع شده است و فاصله چندانی با میدان پر جنب و جوش الفتریا ندارد. این موزه در سال ۱۹۸۹ افتتاح شد و دو سال بعد با جایزه موزه سال اروپا مفتخر شد. هدف این موزه حفظ فرهنگ قبرس است و نمایشگاه هایی شامل اشیایی از دوره بیزانس و قرون وسطی، ونیزی، عثمانی، بریتانیا و قبرس مدرن است.

موزه تاریخ آپوئل

موزه تاریخ آپوئل، یکی برای علاقه‌مندان به ورزش، در محل باشگاهش قرار دارد و دروازه‌های خود را در سال ۲۰۱۹ افتتاح کرد. این موزه تاریخ موفق‌ترین باشگاه قبرس را به نمایش می‌گذارد. از طریق هفت سالن نمایشگاهی موزه، طرفداران توانایی یادگیری یا یادآوری خاطرات گذشته موفق آپوئل را به دست می آورند. در مجموع بیش از ۲۰۰ جام بزرگ در هر ورزشی که آپوئل در آن شرکت می کند، به همراه صدها نمایشگاه در نمایشگاه های موزه به نمایش گذاشته شده است.

CVAR، مرکز هنرهای تجسمی و تحقیقات

CVAR در خیابان ارمو، نرسیده به مرکز تاریخی شهر واقع شده است. این نمایشگاه بر اساس آثار هنری و اشیاء جمع آوری شده توسط خانواده سوریس است: از نقاشی و لباس های سنتی گرفته تا پوسترهای قدیمی با تصاویری از مکان های دیدنی معماری معروف جزیره است. بزرگترین مجموعه نقاشی در قبرس در مرکز به نمایش گذاشته شده است: بیش از ۱۵۰۰ اثر که به نوعی از جزیره الهام گرفته شده اند. گالری‌های دیگر شامل کتاب‌ها، عکس‌های قدیمی و سایر مواد چاپی، و اشیای بی‌شماری به یادگاری هستند.

موزه هنر زامپلاس

این موزه هنری که توسط لوکیا و مایکل زامپلاس تأسیس شده است، دارای مجموعه خصوصی چشمگیر آنهاست: بیش از ۱۲۰۰ اثر هنری، از جمله شاهکارهای پیکاسو و دالی. نقاشی های نقاشان قبرسی، یونانی و روسی نیز در اینجا به نمایش گذاشته شده است. نمایشگاه های موقت، برنامه های آموزشی، کارگاه ها و رویدادهای فرهنگی به طور مرتب در موزه برگزار می شود. همچنین دارای یک کتابخانه، یک سالن هنری و یک فروشگاه هدیه است.


Properties
1
Footer Contact Bar Image