بهترین دبیرستان های دولتی استانبول

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

بهترین دبیرستان های دولتی استانبول

در طول تاریخ ، استانبول همیشه موفق به حفظ ارزش خود شده است. استانبول که خانه دانشمندان سراسر جهان است ، دارای سابقه ای پر جنب و جوش در آموزش با کیفیت بالا است. از قرن یازدهم میلادی ، امپراتوری بیزانس مدارسی ساخته است که ابتدا خواندن و نوشتن را به دو زبان لاتین و یونانی و به روش عمومی به هر دانش آموز آموزش می داد. سپس ، هر دانش آموز در هفت هنر کلاسیک تحصیل کرد: دستور زبان ، منطق ، حساب ، هندسه ، هارمونیک ، نجوم وعلم معانی بیان. علاوه بر این هنرها ، به هر دانش آموز قانون ، مطالعات کتاب مقدس ، کشاورزی و بسیاری از رشته های دیگر به میل خود آموزش داده شده است. این آموزش با کیفیت بالا منجر به افزایش تعداد ذهن های روشن و افزایش قدرت بیزانس شد. چنین ارادت به آموزش و پرورش در استانبول پس از فتح قسطنطنیه متوقف نشد. محمت فاتح ، سلطان عثمانی که قسطنطنیه را فتح کرد ، حتی به همه علمای بیزانس پیشنهاد کرد با کمک دولت نیز کار خود را در شهر از سر بگیرند. استانبول در دوران عثمانی به تحصیلات والای خود ادامه داد. هر شخص می تواند تحت گروه مذهبی / فرهنگی آموزش ببیند که با اراده آزاد خود به آن تعلق دارد. آموزش در امپراتوری عثمانی تحت یک سقف عمومی موسسه ای به نام "مدرسه" ارائه می شد ، که آموزش شامل طیف گسترده ای از موضوعات مانند رفتار عمومی ، کشاورزی ، حقوق ، ریاضیات ، نجوم ، فلسفه و موارد دیگر را ارائه می داد. پس از انحطاط امپراتوری عثمانی ، جمهوری ترکیه تمرکزی را که تحت اصول مصطفی کمال آتاتورک به آموزش و پرورش داده شد ، افزایش داد. از زمانی که استانبول دارای بالاترین کیفیت موسسات آموزشی برای همه بود. در روز ما ، استانبول محل دبیرستان های دولتی مختلفی است که بهترین آموزش را برای دانش آموزان خود ارائه می دهند. بیایید نگاهی به بهترین دبیرستان های دولتی استانبول بیندازیم.


بهترین دبیرستان های دولتی استانبول image1


دبیرستان گالاتاسرای

دبیرستان گالاتاسرای که در سال ۱۴۸۱ تأسیس شد ، به عنوان قدیمی ترین دبیرستان ترکیه فعالیت می کند. گفته های زیادی در مورد پیدایش این دبیرستان وجود دارد ، اما سخنی که مورد قبول همگان است این است که سلطان بایزید دوم عثمانی در حالی که با لباس مبدل در شهر پرسه می زد ، توسط درویشی به نام گل بابا (پدر رز) گفته شد که شهر به یک مدرسه بزرگ احتیاج داشت که همه افراد را فارغ از سابقه آنها آموزش دهد. بنابراین ، این حکم اعلام شد. در طول تاریخ ، دبیرستان گالاتاسرای دارای تغییرات زیادی داشته است. این مدرسه که در ابتدا به زبان فرانسه و ترکی تدریس می کند ، برنامه درسی کمی متفاوت از سایر دبیرستانهای ترکیه دارد. از امروز ، دبیرستان گالاتاسرای یکی از بهترین دبیرستان های ترکیه است.


بهترین دبیرستان های دولتی استانبول image2


دبیرستان استانبول

دبیرستان استانبولارکک لیسسی و استانبول شناخته می شود ، از سال ۱۸۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده است. این مدرسه با داشتن فرصت های بین المللی ، تاریخ غنی و آموزش با کیفیت بالا یکی از نخبه ترین دبیرستان های ترکیه است. این مدرسه که یکی از چالش برانگیزترین دبیرستان های پذیرفته شده است ، هر ساله فقط حدود ۱۴۰ دانش آموز می پذیرد. دبیرستان استانبول با ترکیب برنامه درسی آلمان و ترکی ، از نظر دولت آلمان به عنوان یک مدرسه بین المللی آلمانی شناخته شده است. دبیرستان استانبول با پنج سال تحصیل خود ، به دلیل داشتن ابتکار ابتدایی در اولین زمینه در بسیاری از زمینه ها مشهور است ، مانند اولین کسی که از عنوان لیسه به معنی "دبیرستان" ، روزنامه ای منتشر می کند ، نمایش یک فیلم ، داشتن یک گروه پیشاهنگی ، و بسیاری دیگر استفاده می کند.


بهترین دبیرستان های دولتی استانبول image3


دبیرستان کاباتاش

دبیرستان کاباتاش که در ابتدا به منظور آموزش رهبران واجد شرایط برای امپراتوری عثمانی در سال ۱۹۰۸ به دستور سلطان عبدالحمید دوم عثمانی تاسیس شد ، به عنوان یکی از قدیمی ترین و برجسته ترین دبیرستان های ترکیه خدمت می کند. دبیرستان کاباتاش که در اورتاکوی در تنگه بسفر واقع شده است ، مکانی عالی را برای دانش آموزان خود فراهم می کند. قبل از سال ۱۹۹۴، تحصیلات فقط توسط پسران انجام می شد. دبیرستان کاباتاش با آموزش و پرورش با کیفیت خود ، ذهن های روشن و فارغ التحصیلان مشهور بی شماری را در اختیار ترکیه قرار داد که در زمینه های مختلف به جامعه کمک می کردند. دبیرستان کاباتاش هنوز از جایگاه خود به عنوان یکی از بهترین دبیرستان های دولتی استانبول محافظت می کند.


بهترین دبیرستان های دولتی استانبول image4


دبیرستان آناتولی چاالاوغلو

دبیرستان چاالاوغلو که در فاتیح واقع شده است ، یکی از دبیرستان های دولتی برتر در ترکیه محسوب می شود. زبانهای اصلی آموزش ترکی و آلمانی هستند ، در حالی که زبان دوم انگلیسی است. فارغ التحصیلان که به عنوان مدرسه بین المللی آلمان شناخته می شوند ، می توانند "Deutsches Sprachdiplom" را بدست آورند که تسلط به زبان را برای آلمانی تأیید می کند. دبیرستان آناتولی چاالاوغلو با هر سال فارغ التحصیلان امیدوار کننده یکی از بهترین دبیرستان های استانبول است.


بهترین دبیرستان های دولتی استانبول image5


دبیرستان علوم چاپا

دبیرستان علوم چاپا که در ۱۶ مارس ۱۸۴۸ تاسیس شد ، هدف اصلی آن پرورش معلمان از ابتدا بود. پس از کاهش نیاز و توجه به چنین آموزشی ، این مدرسه به یک دبیرستان علوم تبدیل شد. دبیرستان علوم چاپا با تحصیلات علمی با کیفیت بالا در بسیاری از زمینه ها ، به دلیل موفقیت در داشتن بسیاری از دانش آموزان که پس از فارغ التحصیلی پزشکی تحصیل می کنند ، مشهور است.


Properties
1
Footer Contact Bar Image