بهترین دانشگاه ها در قبرس

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

بهترین دانشگاه ها در قبرس

 

سیستم آموزش عالی قبرس توسط ۲۵ دانشگاه با ۷۸۰ سیستم تحصیلی نمایندگی می شود و این کشور در رتبه بندی ۴۶ در آموزش جهانی قرار دارد.

۱۴ دانشگاه در پایتخت در نیکوزیا واقع شده است ، در حالی که فاماگوستا و لیماسول هر کدام ۳ دانشگاه دارند.

دانشگاه های قبرس تحصیلات عالیه را با هزینه های مقرون به صرفه و آب و هوای گرم در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ارائه می دهند. در حالی که قبرس به بخش گردشگری و توریسم خود معروف است ، این کشور سرمایه قابل توجهی را در سیستم آموزشی خود سرمایه گذاری می کند. قبرس بیش از ۷ درصد از تولید ناخالص داخلی خود را صرف آموزش می کند و سومین سهم در اتحادیه اروپا بعد از دانمارک و سوئد را دارد.

مشهورترین برنامه ها و رشته های ارائه شده توسط دانشگاه های قبرس ، بیزینس و گردشگری است ، اگرچه لیست کلیه برنامه های موجود به هیچ وجه محدود به این رشته ها نیست.

اگرچه قبرس عضوی از اتحادیه اروپا و سیستم بولونیا است ، اما بیشتر مدارس و کالج ها بر اساس سیستم آموزشی آمریکا بنا شده اند که به دانشجویان اجازه می دهد بار درسی خود را انتخاب کنند و برنامه دوره های خود را تغییر دهند.

هزینه های مقرون به صرفه

به طور متوسط ​​، شهریه در قبرس بین ۳.۴۰۰ تا ۸.۰۰۰ یورو در سال ، یا در حدود ۳۱۴ یورو در هر واحد است.

همه دانشگاه ها و کالج های بزرگ خوابگاه های خود را دارند و هزینه اقامت ماهانه ۱۵۰ یورو است. اجاره آپارتمان نیز برای بسیاری از دانشجویان گزینه مناسبی است ، اگرچه هزینه آن بیشتر از اقامت در خوابگاه است.

جذب دانشجویان بین المللی

حدود ۲۵.۰۰۰ دانشجو در دانشگاه های قبرس تحصیل می کنند و دانشجویان بین المللی حداقل ۳۰ ٪ آنها را تشکیل می دهند. چندین کالج و دانشگاه بین المللی در قبرس برنامه های دیپلم معتبر را ارائه می دهند که به طور کامل توسط دانشگاه های انگلیس و ایالات متحده معتبر شناخته شده اند.

شرایط ورود به دانشگاه های قبرس مانند شرایط دانشگاه های اروپا است. داوطلبان باید گواهی تحصیلات متوسطه کامل و همچنین سطح انگلیسی خوبی داشته باشند (که توسط نمرات TOEFL یا IELTS ثبت شده است). علاوه بر این ، کالج ها طیف گسترده ای از دوره های زبان را برای کسانی که به دلایل مختلف نمی توانند مدرک مورد نیاز انگلیسی را بدست آورند ، ارائه می دهند.

ویزای دانشجویی قبرس

دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای ورود به قبرس نیاز به ویزای دانشجویی دارند. ویزای دانشجویی فقط برای دانشجویان بین المللی تمام وقت صادر می شود. دانشجوی تمام وقت به کسی گفته می شود که حداقل ۱۲ واحد در یک ترم بگذرد.

معمولاً دانشجویان بین المللی از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا در طول تحصیل در قبرس مجاز به کار نیستند. اما برای دوره های خاص توسط دولت جمهوری قبرس استثنائاتی اعمال می شود.

یک دانشجوی بین المللی حق دارد دوستان و اقوام خود را از خارج از کشور به قبرس به عنوان مهمان دعوت کند ، مشروط بر این که بتواند برای هر فرد دعوت شده سپرده بانکی ۳۰۰ پوند قبرس را تأمین کند.

۳ دانشگاه برتر قبرس

۳ دانشگاه برتر قبرس بر اساس رتبه بندی بین المللی دانشگاه تکنولوژی قبرس ، دانشگاه قبرس و دانشگاه نیکوزیا هستند.

University of Nicosia

دانشگاه نیکوزیا که بزرگترین دانشگاه قبرس است ، در سال ۱۹۸۰ تاسیس شد و بیش از ۱۲۰۰۰ دانشجو در آنجا تحصیل می کنند. این دانشگاه همچنین دارای مراکز مطالعاتی در آتن ، بخارست و نیویورک است. در سال ۲۰۱۴ ، UNIC اولین دانشگاه در جهان بود که یک Master of Science در ارز دیجیتال و اولین موسسه آموزشی که بیت کوین را برای پرداخت شهریه پذیرفت. UNIC اولین دانشگاه در اتحادیه اروپا است که امتیاز ۵ ستاره را برای آموزش آنلاین / از راه دور دریافت کرده است.

Cyprus University of Technology

دانشگاه تکنولوژی قبرس که در سال ۲۰۰۴ در لیماسول تاسیس شد ، از شش دانشکده و یک مرکز آموزش زبان تشکیل شده است. این دانشگاه در سال ۲۰۲۰ توسط دانشگاه های آموزش عالی Times Higher Education در رتبه ۵۷ دانشگاه های برتر جدید جهان قرار گرفت در حالی که گروه پرستاری این دانشگاه در میان ۱۵۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

University of Cyprus

دانشگاه قبرس که در نیکوزیا واقع شده است ، در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد و تقریباً ۷۰۰۰ دانشجو دارد. در دانشگاه هشت دانشکده وجود دارد. طبق رتبه بندی وبومتریک دانشگاه های جهان ، دانشگاه قبرس در رتبه ۳۰۴ اروپا قرار دارد.


Properties
1
Footer Contact Bar Image