بورسا استانبول

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

بورسا استانبول

در هر کشوری که بورس داشته باشد ، موسسات بورسی وجود دارد که سرمایه گذاران را دور هم جمع می کند و اطمینان حاصل می کند که فعالیت های تجاری در یک فضای امن ، عادلانه و رقابتی انجام می شود. Borsa İstanbul موسسه بورسی سهام در ترکیه است. این موسسه که برای اولین بار در سال ۱۹۸۶ با نام ISE (بورس اوراق بهادار استانبول) تاسیس شد ، در ۵آوریل ۲۰۱۳ بورسا استانبول (BIST) نامگذاری شد. بورسا استانبول به یکی از نهادهای مرکزی اقتصاد ترکیه تبدیل شده است و از لذت فوق العاده ای برخوردار است. محبوبیت در ‍۱۳ژوئن ۲۰۱۷، با رکورد ۱۰۰.۰۰۰امتیاز ، معتبرترین موسسه بورس سهام شد. امروز ، هر سرمایه گذار که معاملات بورس سهام را در ترکیه انجام می دهد ، در بورسا استانبول فعالیت می کند.

هدف اصلی بورسا استانبول امکان خرید و فروش انواع دارایی ها (قراردادهای مصوب هیئت بازار سرمایه برای ابزارهای بازار سرمایه ، ارز و سنگ های قیمتی و فلزات و غیره) است که برای تجارت موجود است. در بورس اوراق بهادار در چارچوب قوانین موجود و در یک فضای پایدار و قابل اعتماد که در آن شرایط رقابت آزاد حاکم است ، به روشی عملی و موثر موجود است. در بورسا استانبول ، از سیستم قطع کننده مدار برای محافظت از سرمایه گذاران خرد و انجام معاملات تجاری سهام در قوانین خاص استفاده می شود. به لطف سیستم قطع کننده مدار ، سفارشات فروش برای مدتی به تعویق می افتد و مانع از دست دادن ارزش بیش از حد سهام می شود. سهام پس از جمع آوری سفارشات با قیمت واحد ، به فعالیت عادی خود ادامه می دهد. این سیستم برای سرمایه گذاران بسیار سودمند و مهم است.

تسهیل جمع آوری سفارشات خرید و فروش این اوراق بهادار به روشی که به هدف برسد ، ایجاد و توسعه بازارها ، سیستم عامل ها و بازارهای خاص برای تعیین و اعلام قیمت های حاصل از جمله فعالیت های اصلی سازمان بورسا استانبول است. برای مدیریت و فعالیت بازارهای سهام. این موسسه تحت اصول قانون بازار سرمایه توسط هیئت بازار سرمایه مورد بازرسی قرار می گیرد.

در بورسا استانبول ، مانند سایر بورس های سهام ، سفارشات خرید و فروش به صورت الکترونیکی انجام می شود. سفارشات جمع آوری شده با توجه به نوع و عبارت آنها در بورس اوراق بهادار مقایسه می شود. در این حالت خریدار و فروشنده بدون وصل شدن از طریق واسطه معامله می کنند. تعداد شرکتهای معامله شده در بورسا استانبول همچنان روز به روز افزایش می یابد.

ساعات معاملات بورسا استانبول هر روز هفته بین ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰به استثنای تعطیلات رسمی است.

Properties
1
Footer Contact Bar Image