نحوه دریافت مجوز کار در کانادا

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

کانادا کشوری توسعه یافته است که انواع فرصت ها را در اختیار شهروندان خود قرار می دهد. طبیعت، امکانات اجتماعی و شرایط کاری این کشور را به یک مرکز جذاب برای مهاجران تبدیل کرده است. شکاف کارکنان و اشتغال به این معنی است که کانادا هر ساله کارگران خارجی زیادی را استخدام می کند. هر ساله افراد زیادی برای استفاده از فرصت ها برای کار به کانادا می روند. اگر می خواهید مجوز کار در کانادا بگیرید، در این مقاله همراه ما باشید.

افرادی که حداقل به مدت دو سال در کانادا با مجوز کار کانادا کار کرده اند، می توانند مجوز مهاجرت دریافت کنند. کانادا عموماً ترجیح می دهد برای فارغ التحصیلان دانشگاهی که معمولاً دارای مدرک لیسانس هستند مجوز کار صادر کند. مشاغل مختلف به ویژه صنایع نفت و فناوری های کامپیوتری در کانادا بسیار محبوب هستند. با این حال، افراد دارای گروه های شغلی که نیازی به تحصیلات عالی ندارند نیز می توانند با اخذ مجوز کار به کانادا بروند. همچنین گزینه های کاربردی برای افرادی مانند پرستاران و پرستاران کودک، کارگران ساختمانی، اپراتورهای ماشین آلات صنعتی سنگین و کشاورزان وجود دارد. برای کار در کانادا باید قبل از ترک کشور خود کار پیدا کرد. دعوت نامه ها و سایر مدارک برای درخواست استخدام به وزارت کار کانادا ارسال می شود. در صورت تایید امکان کار وجود دارد.

الزام به صحبت و درک زبان انگلیسی یا فرانسوی در سطح مشخصی که یکی از پیش نیازهای زندگی در کانادا به عنوان مهاجر یا با مجوز کار است، برای افراد در همه گروه های شغلی الزامی است.

برای دریافت مجوز کار:

شما باید افسر مهاجرت را متقاعد کنید که زمانی که مجوز کار شما منقضی شود، کانادا را ترک خواهید کرد.

شما باید ثابت کنید که منابع مالی کافی برای حمایت از خود و خانواده خود در طول زندگی خود در کانادا و بازگشت به کشور خود دارید.

شما باید ثابت کنید که تابع قانون هستید و در هیچ فعالیت مجرمانه ای شرکت ندارید.

شما نباید امنیت کانادا را تهدید کنید.

در صورت درخواست، باید به معاینه پزشکی بروید.

کارفرمایی که در کانادا با او کار خواهید کرد نباید کارفرمایی با وضعیت «واجد شرایط» در لیست کارفرمایان غیر واجد شرایط باشد.

برای ورود به کانادا باید تمامی مدارک مورد نیاز مرکز درخواست ویزا را ارائه دهید.

مجوزهای کار 2 نوع هستند: مجوزهای کاری خاص کارفرما و مجوزهای کار باز.

مجوز کار ویژه کارفرما

با این نوع مجوز کار، شما فقط می توانید طبق شرایط مندرج در مجوز کار خود کار کنید. نام کارفرمایی که می توانید با او کار کنید، مدت زمانی که می توانید کار کنید و مکانی که می توانید در آن کار کنید باید در این مجوز کار ذکر شود.

مجوز کار باز

شما می توانید برای هر کارفرمایی در کانادا با مجوز کار آزاد کار کنید. کارفرمایانی که نمی توانید برای آنها کار کنید عبارتند از:

کارفرمایی با وضعیت "غیر واجد شرایط" در لیست کارفرمایان که شرایط را رعایت نمی کنند.

کارفرمایی که خدمات استریپتیز، رقص جنسی، و ماساژ ارائه می دهد

به جز مجوز کار خاص کارفرما، فقط می توانید مجوز کار آزاد دریافت کنید. اگر می خواهید چنین مجوز کاری را دریافت کنید، می توانید قسمت کارفرما را در فرم های درخواست خالی بگذارید.

قبل از درخواست برای مجوز کار، باید اطلاعاتی از کارفرمای خود در کانادا داشته باشید. اطلاعاتی که باید به دست آورید ممکن است بسته به مجوز کاری که دریافت می کنید به دلیل ماهیت شغلتان متفاوت باشد. علاوه بر این، مدارک تحصیلی و تجربه کاری شما که نشان می دهد می توانید شرایط شغلی خود را برآورده کنید باید به درخواست شما پیوست شود.

پس از اطمینان از اینکه تمام شرایط واجد شرایط بودن برای مجوز کار را دارید، می توانید با تمام مدارک مورد نیاز خود درخواست دهید. پس از درخواست شما، مقامات کنسولی روند بررسی را آغاز خواهند کرد. در صورتی که کنسولگری لازم بداند، ممکن است از شما مدارک اضافی بخواهد یا با تعیین تاریخ مصاحبه از شما برای مصاحبه حضوری دعوت کند.

مجوز کار دائمی

کارگران ماهر می توانند بر اساس سهمی که در اقتصاد کانادا دارند مجوز کار دائمی دریافت کنند، مستقر شوند و به طور دائم در کانادا کار کنند. شما می توانید با استفاده از روش اکسپرس اینتری تحت برخی از برنامه ها مجوز کار دریافت کنید.

برنامه های دریافت مجوز کار دائمی

برنامه کارگران ماهر فدرال: برای درخواست برای این برنامه، باید حداقل یک سال سابقه کار واجد شرایط در ده سال گذشته داشته باشید، نتایج آزمون نشان دهد که سطح زبان خارجی مورد نظر را دارید، دارای دیپلم دبیرستان یا دانشگاه با مدرک معادل پذیرفته شده در کانادا برای اینکه در برنامه کارگران ماهر فدرال قرار بگیرید، باید حداقل 67 از 6 معیار را به دست آورید که در مجموع 100 امتیاز کسب کنید. این معیارها عبارتند از مهارت های انگلیسی و/یا فرانسوی، تحصیلات، تجربه کاری، سن، پیشنهاد شغلی معتبر و سازگاری.

برنامه مشاغل ماهر فدرال: برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار تحت این برنامه، باید حداقل یک سال پیشنهاد شغلی تمام وقت داشته باشید یا گواهی تجارت واجد شرایط صادر شده در سطح منطقه ای یا ملی را داشته باشید. شما همچنین باید نتایج امتحانی داشته باشید که نشان دهد می توانید شرایط زبان خارجی تجویز شده را حداقل دو سال از آن خود کنید

Properties
1
Footer Contact Bar Image