چگونه می توان در ایالات متحده اجازه کار گرفت؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

چگونه می توان در ایالات متحده اجازه کار گرفت؟

بسیاری از خارجی ها می خواهند برای کار به ایالات متحده بروند. ایالات متحده یکی از قدرتمند ترین اقتصادهای جهان را دارد و به همین دلیل ، این کشور با فرصت های فراوانی که برای خارجی ها ایجاد می کند ، بسیار جذاب است. در این مقاله ، ما به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید در ایالات متحده اجازه کار بگیرید.

تقریباً ۱۴۰.۰۰۰ ویزای مهاجرتی هر ساله برای افراد و خانواده های آنها که می خواهند با توجه به مهارت خود به ایالات متحده مهاجرت کنند ، در دسترس است. اگر از مهارت ها ، تحصیلات یا تجربه مناسبی برخوردار باشید ، ممکن است بتوانید برای همیشه در آمریکا زندگی کنید. پنج دسته ویزای مهاجرتی مستقر در کار و روند درخواست برای اخذ مجوز کار ایالات متحده بسیار ساده است.

گواهینامه ی کار

بعضی از انواع ویزا ها شما را ملزم به داشتن پیشنهاد کاری از یک کارفرمای آمریکایی می کنند. این کارفرما اسپانسر شما خواهد بود. قبل از اینکه کارفرمای آمریکایی فرم مهاجرت را به USCIS (خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده) ارسال کند ، باید گواهی کار تأیید شده را از وزارت کار ایالات متحده (DOL) دریافت کنند. گواهینامه DOL را می توان در این موارد دریافت کرد:

۱. اگر هیچ کارمند واجد شرایط ایالات متحده برای پر کردن موقعیت پیشنهادی وجود ندارد

۲. در صورت استخدام فرد خارجی تاثیری در دستمزد و شرایط کار کارگران آمریکایی که به طور مشابه شاغل هستند ، ندارد

انواع ویزای کار دائمی

EB-1

اگر یک خارجی با توانایی فوق العاده ، یک استاد برجسته یا پژوهشگر خوب ، یا یک مدیر اجرایی یا مدیر چند ملیتی باشید ، می توانید ویزای شغلی مبتنی بر اولویت را داشته باشید. این ویزا نیازی به گواهینامه کار ندارد.

سه زیر مجموعه مختلف برای این نوع ویزا وجود دارد:

۱. توانایی فوق العاده

۲. استادان و محققان برجسته

۳. مدیر یا مجری چند ملیتی

اگر واجد شرایط این ویزا هستید ، باید ضوابط را اثبات کنید و آنها را برآورده کنید.

EB-2

اگر عضوی از مشاغل دارای مدرک پیشرفته یا خارجی با توانایی استثنایی باشید ، می توانید ویزای مبتنی بر شغل را دریافت کنید. ممکن است لازم باشد برای ویزای EB-2 گواهی کار دریافت کنید.

برای این نوع ویزا دوباره سه زیر مجموعه مختلف وجود دارد:

۱. درجه پیشرفته

۲. توانایی استثنایی

۳. انصراف از منافع ملی

EB-3

اگر کارمند ماهر ، حرفه ای یا سایر کارمندان باشید ، می توانید واجد شرایط این نوع ویزا شوید. برای این دسته نیز باید گواهینامه کار دریافت کنید.

۱. کارمندان ماهر

۲. حرفه ای ها

۳. کارمندان غیر ماهر (سایر کارمندان )

EB-4

اگر مهاجر خاص باشید ممکن است واجد شرایط ویزای ترجیحی چهارم باشید. مهاجران ویژه ای که واجد شرایط ویزای ترجیحی چهارم هستند:

۱. کارمندان مذهبی

۲. نوجوانان مهاجر خاص

۳. ناشران خاص

۴. برخی از کارمندان دولت آمریکا که در خارج از کشور زندگی می کنند

۵. مترجمان افغان یا عراقی

زیر مجموعه های بیشتری برای ویزای EB-4 وجود دارد و موارد استثنایی زیادی وجود دارد. شما باید وب سایت USCIS را برای اطلاعات دقیق برای هر دسته و زیر مجموعه بررسی کنید.

EB-5

نوع ویزای EB-5 ویزای سرمایه گذاران است که می خواهند در آمریکا سرمایه گذاری کنند. آنها باید در یک شرکت تجاری جدید تاسیس شده توسط خود سرمایه گذاری کنند یا در یک مرکز منطقه ای سرمایه گذاری کنند.

Properties
Trem Global Logo
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile