روابط عراق و ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

روابط عراق و ترکیه

دو کشور مرزی با تاریخ غنی و ارتباطات مکرر در طول زمان ، عراق و ترکیه آرزو دارند یک رابطه پایدار را برای آینده بهتر حفظ کنند. حتی اگر هر کشور گاهی اوقات در مورد بحران های بزرگ جهانی مواضع مختلفی داشته باشد ، دولت های ترکیه و عراق با شباهت های مختلف مذهبی و فرهنگی به هم پیوند خورده اند زیرا ترکیه و عراق هر دو قصد دارند یک رابطه بهتر را به خاطر ثبات در خاورمیانه حفظ کنند. برای بررسی دقیق رابطه این کشورها ، ابتدا باید تاریخ سیاسی آنها را درک کنیم.

گذشته

امروز هر دو کشور کشورهای مستقلی هستند که آرزو دارند با آداب و رسوم مختلف خود را توانمند کنند. این موضوع از زمان مرزهای امروز دولت عراق مدتها تحت حکومت امپراتوری عثمانی مورد تغییر بود. همانند حکومت و دین آشنا آنها ، هیچ درگیری و شورشی عمده در تاریخ این منطقه دیده نشده است. با مدت طولانی سلطنت بر مردم و منطقه ، پیوند بین مردم عراق و مردم ترکیه ثابت شده است که قوی است. سقوط امپراتوری عثمانی منجر به برخی درگیری های حل نشده برای مدت کوتاهی در مورد دولت عراق در آن زمان شده است. پس از جنگ جهانی اول و جنگ استقلال ترکیه ، امپراتوری عثمانی دیگر متوقف شد و جمهوری ترکیه کنترل سرزمین های ترکیه را به دست گرفت. با از دست دادن بسیاری از مناطق ، مقامات ترکیه تمام تلاش خود را برای کنترل منطقه شام ​​تا آنجا که می توانستند انجام دادند اما موفق به انجام این کار نشدند. از آنجا که آن منطقه بیشتر توسط انگلیس اشغال شده بود ، عراق وحدت سیاسی خود را به عنوان یک حکم انگلیسی بدست آورد. تحت کنترل استبداد ، مردم عراق علیه حکومت انگلیس قیام کردند و جمهوری تازه تأسیس ترکیه از اولین کشورهایی بود که به مردم عراق کمک کرد. عراق توانست در سال ۱۹۳۲به عنوان پادشاهی هاشمی استقلال خود را بدست آورد. با روابط نزدیک شاه قاضی و مصطفی کمال آتاتورک ، عراق و ترکیه در بسیاری از میثاق های دفاعی نظامی شرکت کردند تا در برابر تهدید بیشتر همکاری کنند. پس از انقلاب عراق در سال ۱۹۵۸، عراق به جمهوری تبدیل شد و روابط خود را با ترکیه تقویت کرد. مقامات عراقی و ترکیه با بسیاری از توافقات اقتصادی که در دهه ۷۰ انجام شد ، شیوه های موفقیت آمیز دیپلماسی را نشان می دادند. در حالی که ترکیه آب مورد نیاز عراق را تأمین می کرد ، عراق ۲/۳ تقاضای بنزین ترکیه را تأمین می کرد. ترکیه و عراق تا زمان جنگ اول خلیج فارس در سال ۱۹۹۰ یک رابطه مثبت و تثبیت شده داشتند. حتی اگر هر دو ملت آرزو داشتند روابط را حفظ کنند ، عدم اقتدار دولت عراق منجر به اقدامات تروریستی بسیاری در شمال عراق شده بود ، ترکیه را بسیار تحت تأثیر قرار داد. پس از مدتها درگیری بین تروریست ها و دولت ترکیه ، با همکاری دولت عراق ، عملیات علیه تروریست ها انجام شد و منجر به جهش در بهبود روابط آسیب دیده شد.

امروز

در صحنه بحران ها و درگیری های عمده ای که به ویژه مربوط به دولت های ترکیه و عراق است ، مقامات قصد دارند برای غلبه بر این مشکلات کار کنند. از آنجا که دولت عراق چشم به راه ثبات در کشور آنها است و ترکیه به عملیات خود برای ریشه کن کردن تروریسم ادامه می دهد ، روابط این کشورها نویدبخش آینده ای روشن است. ترکیه درهای خود را به روی هر قربانی ای که عراق در جریان جنگ داخلی و روند تروریسم متحمل شده باز کرده است و تمام تلاش خود را برای مراقبت از این مهاجران به بهترین شکل انجام داده است. با این مهمان نوازی ، ترکیه ثابت کرد که دولت عراق در جستجوی صلح تنها نیست. از آنجا که ترکیه شهروندان را برای گرفتن تابعیت ترکیه آسان تر کرد ، ترکیه توانست سرمایه گذاران عراقی بسیاری را در طول دهه گذشته جذب کند. عراق از نظر بیشترین املاک خریداری شده توسط خارجی ها در ترکیه برای مدت طولانی در بالای لیست قرار داشت. از سال ۲۰۲۰، عراق در مکان دوم خرید لیست املاک و مستغلات توسط خارجی ها در ترکیه قرار دارد. مردم عراق در سال ۲۰۲۰ بیش از ۴۰۰۰ ملک خریداری کردند و پیش بینی می شود این تعداد طی سالها افزایش یابد. نه تنها افراد بلکه هر دو دولت در دهه گذشته به یکدیگر کمک کردند. و از دسامبر سال ۲۰۲۰، ترکیه مبلغ ۵ میلیارد دلار از این مبلغ برای بازسازی عراق به دولت عراق اعطا کرد. با چنین انسجام فرهنگی و بهبود روابط ، عراق و ترکیه آینده ای روشن را تضمین می کنند.


Properties
1
Footer Contact Bar Image