راهنمای ناحیه استانبول برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات: چاتالجا

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

راهنمای ناحیه استانبول برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات: چاتالجا

Çatalca از نظر مساحت بزرگترین منطقه استانبول است. اینجا مرکز شهری بود که در مرز غربی استانبول تأسیس شده بود. منطقه چاتالجا، که ساکنان استانبول آن را برای تعطیلات روزانه و تعطیلات آخر هفته ترجیح می دهند ، منطقه ای است که دور از مرکز شهر فضای آرام را ارائه می دهد.

تاریخ

محل سکونت در چاتالجا به سال ۲۰۰۰ قبل از میلاد برمی گردد. در نتیجه اهمیت استراتژیک خود به دلیل قرار گرفتن در غرب شهر ، چاتالجا در طول تاریخ شاهد مهاجرت ها و حمله ها بوده است. به همین دلیل ، چاتالجا از نظر آبادانی و فرهنگ در توسعه تاریخی خود فرآیندی پویا را تجربه کرده است.

از غارهای موجود در دهکده اینجه ایز فهمیده می شود که چاتالجا و مناطق اطراف آن از زمان مردم تراکیا ، اولین مردم بومی تراکیا ، محل استقرار بوده است. غارهای اینجه ایز مکانهایی بودند که کسانی که از جنگهای فرقه ای در اوایل بیزانس فرار می کردند در آنجا پناه می گرفتند. چاتالجا در سال ۱۳۷۱ توسط مورات اول از بیزانس گرفته شد و به سرزمین های عثمانی پیوست. پس از آن ، ۲ فرهنگ مختلف ، ۲ روش مختلف زندگی و استقرار در چاتالجا ظهور کرد. مسلمانان و یونانیان در محله های مختلف ساکن شدند.

حمل و نقل

اگر می خواهید با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به چاتالجا بروید ، می توانید با مترو ، متروبوس ، مارمارای و خطوط کشتی انتقال دهید. با استفاده از هر یک از این گزینه های حمل و نقل ، باید به خط اتوبوس ۴۰۱ منتقل شوید که دسترسی به چاتالجا و روستاهای مرکزی آن را فراهم می کند.

زندگی اجتماعی و فرهنگی

واقع در ساحل دریای سیاه ، منطقه Çatalca یکی از ایستگاه های تعطیلات ، نزدیک به مرکز شهر است. چاتالجا ، یکی از تورهای مسافرتی روزانه و مسیرهای تعطیلات آخر هفته برای ساکنان استانبول ، پر از سواحل است که می توانید در آن شنا کنید ، مناطق کوه نوردی که می توانید برای پیاده روی بروید ، موزه هایی که می توانید تاریخچه ، مکان های پیک نیک و کباب و روستاهای زیبا را ببینید. گزینه های فعالیت مملو از آدرنالین مانند تورهای سافاری ATV ، پیاده روی ، اسب سواری ، پاراگلایدر و غواصی در روستاهای چاتالجا وجود دارد. همچنین یک مرکز فرهنگی در این منطقه وجود دارد که نمایش های مختلف تئاتر و نمایش سینما در آن برگزار می شود.

ساختار جمعیتی

در نتیجه معاهده ای که در سال ۱۹۲۴ امضا شد ، یونانیان مقیم چاتالجا و اطراف آن به یونان اعزام شدند. مهاجران از ناسلیچ ، درام ، سرز ، دمیریسار ، لانگازا ، رومانی و بلغارستان به این منطقه آمدند. چاتالجا که در دوره جمهوری در سال ۱۹۲۴وضعیت استان به او داده شد ، در ۲۶ ژوئن ۱۹۲۶دوباره به منطقه تبدیل شد.

در طول جنگ ملی استقلال ، چاتالجا پایگاه نیروهای مقاومت بود. بلافاصله پس از جنگ ملی استقلال ، دهقانان یونانی در ترکیه به یونان مهاجرت کردند و دهقانان ترکیه در یونان با توافق نامه مبادله پناهندگان با یونان به ترکیه مهاجرت کردند. امروز ، جمعیت منطقه ۷۴۹۷۵ نفر است.

قیمت ملک

این روزها چاتالجا پر از فرصت های جدید مسکن و سرمایه گذاری است. این منطقه بی نظیر با موقعیتی که در خارج از شهر دارد مردم را به خود جلب می کند و رسیدن به مرکز شهر کار چندان سختی نیست. با افتتاح فرودگاه استانبول ، چاتالجا اکنون به یک منطقه مهم سرمایه گذاری در این شهر تبدیل شده است. اگرچه قیمت مسکن در این منطقه متفاوت است ، اما چاتالجا از آنجا که مقرون به صرفه تر از بیشتر مناطق استانبول است ، مرکز جذب است.

متوسط ​​قیمت هر متر مربع مسکن در منطقه چاتالجا ۳.۲۸۵ لیر است و زمان بازگشت ۲۴ سال است. قیمت متوسط ​​یک خانه ۱۰۰ متر مربعی در این منطقه بین ۲۴۶.۴۰۰ لیر و ۴۱۰.۷۰۰ لیر است. در بازار مسکن اجاره ای ، متوسط ​​منطقه برای ۱۰۰ متر مربع ۱.۱۲۱ لیر است.

عمارت چاتالجا

پروژه Mansion Çatalca که در منطقه وسیعی در چاتالجا اجرا شده است ، شامل ۳ + ۱ ویلا تریپلکس به مساحت ۲۵۰ متر مربع است. این پروژه به لطف همجواری با پروژه های بزرگ در شهر ، فرودگاه استانبول و کانال استانبول یک سرمایه گذاری عالی است. این پروژه که دارای سرویس امنیتی ۲۴ ساعته است ، نوید یک زندگی بسیار راحت ، به ویژه برای خانواده ها را می دهد.


Properties
1
Footer Contact Bar Image