بزرگترین شرکای تجاری قبرس

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

بزرگترین شرکای تجاری قبرس

قبرس که به لحاظ استراتژیک در تقاطع مسیرهای تجاری اصلی قرار دارد، دارای تاریخ طولانی است که به عنوان یک مرکز تجاری خدمت می کند. این جزیره به ساختن اثر تاریخی خود به عنوان یک مرکز برجسته معدن و تجارت مس ادامه داده است و امروزه تخصص های متنوعی را در انواع فعالیت های تجاری صنعتی و خدمات محور نشان می دهد.

تجارت در داخل اتحادیه اروپا بیش از نیمی از تجارت کالا در قبرس را تشکیل می دهد.

برترین صادرات و واردات قبرس

بیشترین صادرات از قبرس به ترتیب کشتی ها، قایق ها و سایر کشتی های آبی، نفت و سایر سوخت های معدنی، داروها، سیب زمینی، میوه ها، آب میوه، گوشت، محصولات لبنی، تخم مرغ، عسل و ماشین آلات الکتریکی است.

عمده ترین واردات قبرس نفت تصفیه شده، کشتی های مسافری و باری، اتومبیل، نفت قطران زغال سنگ و کشتی های ویژه است.

۴۵.۸ درصد از صادرات قبرس از نظر ارزش به کشورهای اروپایی و ۲۲.۱ درصد در آسیا وارد شده است. قبرس ۱۸.۱ درصد دیگر از کالاها را به آفریقا ارسال کرده است.

درصد کمتری به اقیانوسیه به رهبری جزایر مارشال و استرالیا (۷.۴٪)، آمریکای شمالی (۴.۲٪) و آمریکای جنوبی (۲.۵٪) اختصاص یافت.

شرکای اصلی تجاری قبرس

شرکای تجاری اصلی قبرس عبارتند از: بریتانیا، یونان، آلمان، سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، چین و اسرائیل. قبرس در سال ۲۰۲۰ ، ۳.۱ میلیارد دلار آمریکا صادر کرد. از لحاظ تاریخی،یونان با سهم ۲۱ درصدی بزرگترین شریک تجاری قبرس بوده است.

بخش خدمات سریع ترین رشد را دارد و حدود ۸۰.۵ درصد از تولید ناخالص داخلی را در سال ۲۰۱۱ به خود اختصاص داده است. این پیشرفت نشان دهنده بازسازی تدریجی اقتصاد قبرس از یک صادرکننده مواد معدنی و محصولات کشاورزی بین سال های ۱۹۷۳-۱۹۶۱ و یک صادرکننده کالاهای تولیدی است. در اواخر دهه ۱۹۷۰ و اوایل دهه ۸۰ ، به یک مرکز بین المللی توریستی، تجاری و خدماتی طی دهه های ۱۹۸۰ ، ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ تبدیل شد. بخش ثانویه (تولید) در سال ۲۰۱۱ حدود ۱۷.۱ درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است.

بخش خصوصی که تحت سلطه شرکت های کوچک و متوسط ​​است، نقش پیشرو در فرآیند تولید دارد. از سوی دیگر، نقش دولت عمدتاً حمایت از بخش خصوصی و تنظیم بازارها برای حفظ شرایط ثبات اقتصاد کلان و فضای کسب و کار مطلوب، از طریق ایجاد چارچوب قانونی و نهادی لازم و شرایط ایمن رقابت منصفانه است.

Properties
1
Footer Contact Bar Image