محبوب ترین ورزش ها در تورنتو

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

محبوب ترین ورزش ها در تورنتو

ورزش در تورنتو سابقه طولانی و درخشانی داشته است. این خانه تعداد زیادی از باشگاه ها از جمله Toronto Maple Leafs ، ​​Raptors ، Blue Jays ،  Argonauts و Toronto FC را در خود جای داده است.

تورنتو به دلیل داشتن چندین تیم ورزشی مرتبط با لیگ های حرفه ای مستقر در آمریکا ، به ویژه تیم های طرفدار ورزش کانادایی در لیگ های بزرگ ، در میان شهرهای کانادا در ورزش مشهور است.

هاکی روی یخ

هاکی روی یخ ورزش رسمی زمستانی ملی کانادا است. این یکی از ورزش های رایج کودکان در کشور است و همچنان در بین بزرگسالان ، چه در لیگ های سازمان یافته حرفه ای ، آماتور یا تفریحی ، همچنان محبوبیت دارد. هر ساله مسابقات متعددی برگزار می شود و بازی های هاکی روی یخ غالباً در کارناوالهای زمستانی گنجانده می شود و بسیاری از پیست های یخی در فضای باز برای فصل زمستان ساخته می شوند. بر این اساس ، تاکنون محبوب ترین ورزش در تورنتو است.

Toronto Maple Leafs of the NHL

این شهر بیشتر با تورنتو میپل لیف از لیگ ملی هاکی ، تیمی با پشتیبانی محلی قوی و موفق ترین امتیاز ورزشی در این کشور شناخته می شود. حق رای دادن ساخت Maple Leaf Gardens ، یک مجموعه ورزشی که به عنوان صحنه خانه Maple Leafs عمل می کرد و همچنین برای رویدادهای فرهنگی و سایر موارد استفاده می شد.

تورنتو همچنین میزبان سری های ۱۹۷۲ و ۱۹۷۴، جامهای ۱۹۷۶ و ۱۹۹۱ کانادا ، بخشهایی از جام جهانی هاکی ۲۰۰۴ و بخشهایی از مسابقات قهرمانی هاکی روی یخ نوجوانان جهان ۲۰۱۵ بوده است.

بسکتبال

بسکتبال محبوب ترین ورزش در میان جوانان و هزاره های تورنتو است و یکی از ورزش های با سرعت رشد در این شهر است. علی رغم اینکه ریشه عمیقی در فرهنگ این شهر مانند سایر ورزش ها ندارد ، اما از اهمیت تاریخی فوق العاده ای در تورنتو برخوردار است.

جیمز نایسمیت ، مخترع بسکتبال ، یک کانادایی بوده است. تورنتو هاسکی از بنیانگذاران اتحادیه بسکتبال آمریکا ، سلف NBA بود. در کانادا مدت هاست که این ورزش تحت الشعاع هاکی روی یخ قرار گرفته است. هنوز هم ، در اوایل قرن بیست و یکم ، محبوبیت زیادی را تجربه کرد ، بخشی از آن به لطف تورنتو رپتورز ، فرانچایز انجمن ملی بسکتبال (NBA) در سال ۱۹۹۵ تاسیس شد.

 Toronto Raptors of the NBA تورنتو رپتورز NBA

در طول زمان ، رپتورها طرفداران پایداری داشته اند. هنگامی که آنها در سالهای ۲۰۰۰، ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ به پلی آف رفتند ، رکوردهای حضور در NBA را ثبت کردند.

در سال ۲۰۱۹ ، تورنتو رپتورز اولین عنوان خود را در NBA کسب کرد. با انجام این کار ، رپتورز اولین تیم غیرآمریکایی بود که موفق به کسب عنوان قهرمانی NBA و اولین تیم غیرآمریکایی شده است که در هر چهار لیگ اصلی ورزشی آمریکای شمالی از زمان قهرمانی تورنتو بلو جیز در مسابقات جهانی در سال ۱۹۹۳ به عنوان قهرمانی دست یافته است. ،رکورد ۲۵ ساله برای تیم های اصلی ورزشی حرفه ای مستقر در کانادا را شکسته است.

بیسبال

بیسبال از قرن نوزدهم در کانادا بازی می شود و در سطوح مختلف رقابت در سراسر کشور انجام می شود. تورنتو بلو جیز ، که در سال ۱۹۷۷ تاسیس شد ، تنها امتیاز اصلی لیگ است که در حال حاضر موجود است.

Toronto Blue Jays  تورنتو بلو جیز

تنها پس از ۵۰ بازی خانگی ، Blue Jays در سال ۱۹۷۷ رکورد MLB را برای یک تیم گسترده ی سال اول ثبت کرد. پس از رکوردشکنی در سال ۱۹۹۰ ، Blue Jays به اولین تیم MLB تبدیل شد که بیش از چهار میلیون طرفدار در سال ۱۹۹۱ جذب کرده است ، با حضور ۴.۰۰۱.۵۲۶ نفر .

فوتبال

فوتبال کانادا که معمولاً با فوتبال آمریکا همگروه است ، یکی از محبوب ترین ورزش ها در کانادا و تورنتو است. این دو ورزش منشا مشترکی دارند و ارتباط تنگاتنگی با هم دارند اما تفاوت های اساسی از اندازه تیم ها گرفته تا زمین ها دارند.

Toronto Argonauts

تورنتو آرگوناتز ، قدیمی ترین تیم فوتبال حرفه ای آمریکای شمالی ، در تورنتو مستقر هستند و ۱۵ بار رکورددار جام طوسی شده اند. تورنتو همچنین ۴۶ بار میزبان مسابقات قهرمانی جام طوسی بوده است که بیشترین میزان قهرمانی در این مسابقات است.

آرگونات همچنین بهترین حضور در هر بازی را در بین تیم های ورزشی تورنتو و همچنین دومین بالاترین ریتینگ تلویزیونی در هر بازی را در بین تیم های ورزشی مستقر در تورنتو در سطح ملی دارد.

فوتبال

محبوبیت فوتبال نمایانگر مشخصات جمعیتی شهر است. تورنتو یک شهر بین المللی است که دارای جمعیت مهاجر قابل توجهی است و روابط دیرینه ای با این ورزش دارد.

تورنتو در چندین مسابقه فوتبال لیگ دسته اول آمریکا باشگاه داشته است. تورنتو گرین بک برای دو سال فعالیت خود در ۱۹۴۷-۱۹۴۶ ، عضو لیگ فوتبال آمریکای شمالی بود.

همچنین ، یکی از اولین بازی های فوتبال در تورنتو در سال ۱۸۵۹ بین انجمن سنت جورج و تیمی از ایرلندی ها انجام شد.

باشگاه تورنتو

تورنتو FC اولین باشگاه کانادایی بود که در لیگ برتر فوتبال ، برترین لیگ فوتبال حرفه ای آمریکای شمالی شرکت کرد.

طرفداران TFC با فروش هر سه بازی استاندارد پشتیبانی از طرفداران MLS را در سه فصل اول تعیین کردند. دون گاربر ، کمیسر MLS ، تیم را "فرانچایز مدل" نامید و به دلیل استقبال از فرهنگ هواداران ، به آنها لقب "MLS 2.0" را دادند.


Properties
1
Footer Contact Bar Image