حمل و نقل عمومی در دبی

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

حمل و نقل عمومی در دبی

دبی که مرکز تجاری و بهشت ​​گردشگران است ، دارای یکی از کارآمدترین حمل و نقل عمومی در جهان است. برای مدت طولانی ، دبی شهری برای اتومبیل ها بود ، اما در آن زمان ، RTA (اداره راه و ترابری) یک سیستم حمل و نقل عمومی ایجاد کرده است که با بزرگترین سیستم ها در جهان همتراز است. دبی با داشتن شبکه حمل و نقل عمومی گسترده ، شهری آسان برای رفت و آمد است. از اتوبوس تا مونوریل ، از حمل و نقل عمومی مقرون به صرفه دبی لذت خواهید برد. داشتن یک شبکه مسافرتی یکپارچه ، یافتن راه برای شما را ساده تر می کند. در این راهنما ، شما را با وسایل حمل و نقل عمومی دبی آشنا می کنیم.

اتوبوس ها

سوار شدن به اتوبوس یک روش ارزان و آسان برای رفت و آمد در شهر است. با افزایش ترافیک ، نیاز دبی به حمل و نقل عمومی با گذشت زمان افزایش یافت. این یکی از دلایل گسترش شبکه اتوبوسرانی دبی در طول سالها علاوه بر مقرون به صرفه بودن ، شبکه اتوبوسرانی دبی می تواند شما را به نقاطی برساند که مترو به آنها دسترسی ندارد مانند ساحل جمیرا.

تاکسی دبی

با توجه به ارزان بودن نسبت به سایر کلان شهرهای مشابه ، تاکسی های دبی نیز به خوبی استفاده می شوند و توسط RTA به طور دقیق نظارت می شوند. رانندگان معمولاً کمی زبان انگلیسی بلدند و به خاطر داشته باشید که ممکن است به دلیل جدید بودن برخی از راننده ها ، نیاز به نقشه ی درایور داشته باشید. همه تاکسی ها اندازه گیری می شوند ، بنابراین هیچ ابهامی در پرداخت وجود ندارد. کرایه ها در هر کیلومتر ۱.۸۲ است و قیمت تاکسی های پرچم دار از ۵ درهم شروع می شود. هزینه تاکسی های رزرو شده بین ۱۰ تا ۱۲ درهم و حداقل کرایه ۱۲ درهم است. علاوه بر این ، RTA دارای برنامه ای به نام Smart Taxi دارد که به شما امکان می دهد نزدیکترین تاکسی موجود را رزرو کنید.

مترو دبی

مترو دبی دارای یکی از پیچیده ترین سیستم ها، بدون راننده و کامل ترین سیستم راه آهن است که جدید ، سریع و مثر است. اگرچه بزرگ نیست ، اما برنامه هایی برای گسترش آن وجود دارد و به فرودگاه دبی و برخی از جاذبه های گردشگری اصلی شهر مانند مرکز خرید امارات و برج خلیفه وصل می شود. ارزان ترین روش سفر با متروی دبی در کلاس استاندارد با محدوده قیمت بین ۳ تا ۸.۵ درهم است. اگر می خواهید سفری راحت داشته باشید ، کلاس گلد وجود دارد و قیمت ها بین ۶ تا ۱۵ درهم در هر سفر متغیر است.

تراموای دبی

خط تراموا که اکنون ۱۴.۵ کیلومتر در امتداد جاده السفوه حرکت می کند ، مارینای دبی ، نخل جمیرا و السفوه را به هم متصل می کند. تراموا در ایستگاه برج های دریاچه جمیرا و ایستگاه مارینای دبی در خط قرمز متروی دبی به مترو متصل می شود. همچنین با مونوریل نخل جمیرا در ارتباط است. همچنین خدماتی مانند Wi-Fi ، کابین خصوصی ، کابین مخصوص زنان و دسترسی معلولان را ارائه می دهد.با کارت NOL با قیمت بلیط 6 Dhs در کلاس Gold می توانید با Dhs3-Dhs4 سفر کنید.

ابراس

با داشتن سنتی ترین وسیله حمل و نقل ، ابراس یک جایگزین عالی برای کاهش ترافیک است و همچنین بسیار ارزان است. علاوه بر این ، آنها بسیار سریع هستند زیرا بین ۵ -۱۰ دقیقه در هر سفر طول می کشد. کرایه ها در هر سفر ۱ درهم است و در آبراس کولردار ۲ درهم است.

مونوریل پالم جمیرا

پالم جمیرا مونوریل یک سیستم خصوصی است که اولین مونوریل در خاورمیانه است. مونوریل دبی ، جزایر پالم را به مرکز اصلی متصل می کند و قصد دارد این خط را به خط قرمز مترو متصل کند. این سیستم چشم انداز عالی از نخل را ارائه می دهد و هزینه بلیط بین ۲۰ تا ۳۰ درهم است. 

کشتی دبی

با ارائه نما های خیره کننده از شهر ، دبی فری فقط برای گردشگران است. در سفر می توانید نمادین ترین بناهای دبی مانند برج العرب را مشاهده کنید. بلیط های نقره ای با داشتن ۵ پایانه ، بسته به تعداد توقف های شما بین ۱۵ تا ۵۰ درهم برای بلیط های نقره ای متغیر است. برای بلیط گلد بین ۲۵ تا ۷۵ درهم متغیر است.


Properties
1
Footer Contact Bar Image