حمل و نقل عمومی در مادرید

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

حمل و نقل عمومی در مادرید

مادرید ، پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا ، مملو از جاذبه های دیدنی ، تعداد زیادی میخانه و رستوران فوق العاده و صحنه ای از زندگی شبانه است که بر خلاف هر مکان دیگری است. برای سهولت تجربه سفر خود به مادرید ، امروز در مورد حمل و نقل عمومی مادرید صحبت خواهیم کرد.

سیستم حمل و نقل عمومی مادرید فوق العاده کارآمد است و به نقاط اصلی شهر متصل می شود. این شهر در مقایسه با سایر شهرهای اروپایی بسیار ارزان است.

مترو

بهترین راه برای گردش در مادرید استفاده از مترو است. این وسیله حمل و نقل عمومی مادرید بیشترین استفاده را دارد و راهی مطمئن برای رفت و آمد است. اولین خط مترو که Sol و Cuatro Caminos را به هم متصل می کرد در سال ۱۹۱۹ ساخته شد و اکنون دارای ۱۳ خط و ۳۰۱ ایستگاه است. برای استفاده از مترو مادرید ، ابتدا باید از یکی از ماشین های برقی که در داخل ایستگاه های مترو موجود است ، کارت بگیرید. هزینه تک سفرها بین ۱.۵۰ یورو تا ۲ یورو متغیر است. بلیط ۱۰ سفره ۱۲.۲۰ یورو است. مترو هر روز از ساعت ۶ صبح تا ۲ بامداد کار می کند.

اتوبوس

با استفاده از اتوبوس می توانید به راحتی به هر گوشه مادرید دسترسی پیدا کنید. شبکه اتوبوس مادرید بیش از ۳۰۰۰ کیلومتر مساحت دارد و ۱۰۰۰۰ ایستگاه دارد. اتوبوس های مادرید از ۶ صبح تا ۲۳:۳۰ شب کار می کنند ، اما اتوبوس های شبانه ای نیز وجود دارند که هر شب از ساعت ۱۱:۵۵ تا ۵:۵۰ صبح کار می کنند. بلیط یک طرفه ۱.۵۰ یورو هزینه دارد و بلیط ۱۰ سفره همان هزینه مترو را دارد.

تاکسی

اگر عجله دارید ، وسایل دارید یا در شب بیرونید ، تاکسی های مادرید ممکن است کمک بزرگی برای شما باشد. حتی اگر تاکسی های مادرید ارزانتر از سایر کشورهای بزرگ اروپا باشند ، باز هم راهی گران برای رفت و آمد است. تعداد کمی از رانندگان تاکسی اسپانیایی انگلیسی می دانند ، بنابراین اگر اسپانیایی نمی دانید ، توصیه می کنیم آدرسی را که باید به آنجا بروید بنویسید. قیمت هر کیلومتر دوشنبه تا جمعه بین ۷ صبح تا ۹ شب ۱.۱۰ یورو است ، اما برای تعطیلات بانکی ، شنبه ، یکشنبه و هر روز از ساعت ۹ شب - ۷ صبح ۱.۳۵ یورو است.

اجاره ماشین

اجاره ماشین در مادرید ، جایی که خیابان ها بسیار پیچیده هستند ، یک گزینه منطقی نیست. حتی اگر از بودن در کنار وسیله نقلیه خود احساس راحتی می کنید ، ممکن است با مشکلات زیادی مانند پیدا کردن محل پارک مواجه شوید.

دوچرخه

اگر می خواهید از شهر دیدن کنید ، تفریح ​​کنید و ورزش کنید ، خوش شانس هستید زیرا برنامه اشتراک دوچرخه BiciMAD در مادرید این امکان را با تعداد زیادی ایستگاه بارانداز فراهم می کند. می توانید از ایستگاه ها یک ، سه یا پنج روز اجاره کنید و با دوچرخه از شهر لذت ببرید.


Properties
Trem Global Logo
1
Footer Contact Bar Image
Whatsapp contact gif for mobile