تحصیل پزشکی در ترکیه

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

تحصیل پزشکی در ترکیه

تحصیل در خارج از کشور واقعاً یک تجربه استثنائی است که می توانید فرهنگ ها ، جوامع مختلف ، غذا ها و بسیاری چیزهای دیگر را ببینید. با این حال ، حتی در نظر گرفتن آن شجاعت زیادی را می طلبد ، خصوصاً اگر می خواهید در یک رشته جذاب مثل پزشکی تحصیل کنید.

ترکیه کشوری بسیار معتبر در دانشکده های پزشکی و عملیات با فن آوری بالا است که توسط پزشکان ماهر خود انجام می شود. اگر بخواهید در ترکیه بخاطر آماده سازی خود برای مراحل درخواست ، تحصیل کنید ، چیزهایی وجود دارد که باید درباره آنها بدانید.

شرایط تحصیل پزشکی در ترکیه

به طور کلی مستندات مورد نیاز وجود دارد که باید هنگام درخواست دانشکده پزشکی به عنوان دانشجوی کارشناسی ارائه دهید. این مدارک شامل مدرک دیپلم دبیرستان ، رونوشتی است که نشان می دهد شما در کلاس های علوم نمره خوبی دارید ، انگیزه نامه و گذرنامه معتبر. برخی از مدارس نیاز به نمره آیلتس از متقاضیان دارند ، اگرچه این مورد برای هر دانشکده پزشکی وجود ندارد. علاوه بر این ، شما مجبور نیستید برای تحصیل پزشکی در کشور ترکی بدانید ، زیرا انگلیسی به عنوان زبان دارو استفاده می شود. اما به خاطر داشته باشید که ممکن است مجبور شوید بعد از سال سوم پزشکی ترکی را یاد بگیرید زیرا با شروع دیدن پزشک در بیمارستان های آموزشی ، تمرین پزشکی شروع می شود. ما فکر می کنیم که شما در این مورد مشکلی نخواهید داشت زیرا زمان بیشتری را در کشور گذراندید و سریعتر از حد معمول زبان را یاد میگیرید.

برنامه درسی پزشکی استاندارد در کشور

کل سالهای پزشکی برای تکمیل در ترکیه ۶ سال است ، سه سال اول معمولاً شامل کلاسهای نظری و هسته اصلی پزشکی است. دو سال دیگر سال های کارمندی در بیمارستان هستند و سال آخر کاملاً برای دوره کارآموزی به عنوان پزشک است.

دانشگاه هایی برای تحصیل پزشکی در ترکیه

در ترکیه دانشگاه های دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد که دارای دانشکده پزشکی هستند. در اینجا برخی از بهترین مواردی وجود دارد که می توانید بررسی کنید:

• دانشگاه آنکارا (دولتی)

• دانشگاه حاجهتپه(دولتی)

• دانشگاه مدیپل (خصوصی)

• دانشگاه آتیلیم (خصوصی)

• دانشگاه اوکان استانبول (خصوصی)

ارزش و اعتبار درجه پزشکی در کشور

سیستم آموزشی ترکیه با استانداردهای اتحادیه اروپا سازگار است و دانشکده های پزشکی در میان سایر مدارس بین المللی بسیار معتبر هستند. بسیاری از دانشجویان بین المللی هر ساله در رشته های پزشکی در دانشگاه های مختلف کشور ثبت نام می کنند. شما می توانید برای موقعیت های پزشکی در کشورهای انگلیسی زبان اقدام کنید یا در این کشورها تحصیلات پزشکی خود را به زبان انگلیسی ادامه دهید.

Properties
1
Footer Contact Bar Image