گذشته و حال کادیکوی : مروارید طرف آسیایی استانبول

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

کادیکوی یکی از بزرگترین مناطق استانبول با بیش از ۴۵۰.۰۰۰ نفر جمعیت و مساحت ۲۵ کیلومتر مربع است. این مرکز دارای ویژگی های مرکز فرهنگی طرف آسیایی است که در آن میخانه ها ، کتابفروشی ها ، سینماها و مکانهای دیدنی بی شماری قرار دارد. به لطف گزینه های مختلف حمل و نقل مانند کشتی ، مترو ، اتوبوس و قطار ، این منطقه به یک مرکز جاذبه جهانی تبدیل می شود. کادیکوی، مروارید طرف آسیایی ، همچنین تاریخی دارد که گفتن آن بسیار ارزشمند است.


با توجه به دانش به دست آمده از کاوش های باستان شناسی ، کادیکوی برای اولین بار به عنوان محل استقرار در دوره کالکولیتیک (عصر مس) مورد استفاده قرار گرفت. اولین نام این منطقه ، کالکدون است که به دلیل وجود معادن مس در اطراف این شهرک ، در یونان باستان به معنای مس است. طبق یک افسانه ، بیزانسی ها بسیار تحت تأثیر زیبایی منطقه قرار گرفتند و در طرف مقابل کادیکوی مستقر شدند. بنابراین ، آنها گفتند که ساکنان کالکدون باید کور شده باشند تا ارزش زمین مقابل را که امروزه به شاخ طلایی معروف است ، نبینند. به همین دلیل منطقه کادیکوی از مدت ها قبل به عنوان شهر غیر خوانایی شناخته می شد. با توجه به زیبایی کادیکوی ، جای بحث دارد که واقعاً این طور است.


پس از سالها میزبانی ملتهای مختلف از پارسی ها تا رومی ها ، از قرن ۱۴ تحت حکومت امپراتوری عثمانی کادیکوی اداره می شود. نام فعلی این منطقه به معنی "دهکده قاضی" است و از آنجا ناشی می شود که اداره آن پس از فتح استانبول به قاضی داده شده است. در قرن هجدهم ، اهمیت كادیكوی برای استانبول به دلیل علفزارهای وسیعی مانند حیدرپاشا و مودا كه در آن زمان وجود داشت ، به میزان قابل توجهی افزایش یافت. این منطقه ، جایی که عمدتا ترک ها ، یونانی ها و ارمنی ها همه در کنار هم زندگی می کنند ، به مکانی تبدیل شد که اغلب از سایر مناطق استانبول از آن بازدید می کنند. خانواده های ثروتمند استانبول برای گذراندن تابستان ها در منطقه کادیکوی عمارت هایی ساخته اند. بعلاوه ، ایستگاه قطار باشکوه حیدرپاشا، یکی از سازه های نمادین منطقه ، در سال ۱۹۰۸ ساخته شد. به عنوان یک واقعیت جالب ، عثمان حمدی بیگ نقاش مشهور جهان ترک ، که می توانید از نقاشی معروف او مربی لاک پشت به یاد بیاورید ، یکی از افرادی که به عنوان شهردار کادیکوی خدمت می کردند.


گذشته و حال کادیکوی : مروارید طرف آسیایی استانبول image1


پس از اعلام جمهوری ترکیه ، کادیکوی در اواخر دهه ۱۹۲۰ از اسکودار جدا شد و به یک منطقه جدا تبدیل شد. ساختار اسکان در کادیکوی ، که تا دهه ۱۹۶۰ تحت سلطه خانه های خصوصی با باغ بود ، از آن سال ها تغییر کرده است. با افزایش تراکم جمعیت ، کادیکوی شروع به تبدیل به شکل فعلی خود کرد. با شروع فعالیت بخشهای خرده فروشی و خدمات ، این ناحیه به یک مرکز شهر بزرگ تبدیل شد.

 

کادیکوی همه چیز دارد: یک چشم انداز با شکوه از بسفر ، فروشگاه هایی که می توانید هر آنچه را که بدنبال آن هستید از لباس های سنتی تا کتاب های طنز ، یک زندگی شبانه پر جنب و جوش ، مسیرهای پیاده روی آرام و پارک های واقع در ساحل پیدا کنید ... امروز ، مانند یک مروارید به عنوان یکی از مناطق با ارزش در سمت آسیا است.


Properties
1
Footer Contact Bar Image