قیمت ملک در استانبول چقدر است؟

Why Do You Need to Buy a House in 2022?

گل سر سبد ترکیه، استانبول، همچنان اهمیت خود را در چشم سرمایه گذاران برای سال ها حفظ کرده است. این شهر منحصربه‌فرد که محل ملاقات تجار، گردشگران و سرمایه‌گذاران از سراسر جهان است، با فرصت‌های بی‌نظیری که ارائه می‌دهد به منبع درآمدی سودآور تبدیل شده است. تمرکز مناطق صنعتی در این منطقه، زیبایی های تاریخی و طبیعی و همچنین فرصت های تجاری گسترده، استانبول را به نقطه مشترک افراد با پیشینه های مختلف تبدیل کرده است. البته تقاضا برای شهری که این همه امکانات را داشته باشد نیز بسیار زیاد است. این تقاضا برای استانبول تأثیر خود را بیشتر در بخش املاک نشان می دهد. املاک استانبول هر سال ارزش بیشتری پیدا می کند. بنابراین بسیاری از سرمایه گذاران می خواهند از این فرصت ها استفاده کنند. اگر می خواهید ملکی در استانبول بخرید، اطلاعاتی را که باید در مورد قیمت ها بدانید برای شما گردآوری کرده ایم.

قیمت مسکن در استانبول در سال های اخیر به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. این وضعیت باعث افزایش علاقه به املاک نیز شد. سرمایه گذاران خارجی به ویژه به خانه های استانبول علاقه مند هستند. با نگاهی به داده‌های سال‌های اخیر، می‌توانیم این علاقه را به طور ملموس ببینیم. ساخت بسیاری از پروژه های مسکن در استانبول تکمیل شده و برای فروش گذاشته شده است. علاوه بر این، بسیاری از پروژه های جدید در راه است. به عبارت دیگر، بخش املاک در استانبول بدون کاهش سرعت در حال افزایش است.

میانگین متراژ خانه های فروخته شده در استانبول 115 متر مربع است. از نوامبر 2021، میانگین قیمت واحد متر مربع خانه در استانبول 5242 لیر ترکیه است. میانگین دوره استهلاک این خانه ها 23 سال است.

بر اساس داده های سال 2021، مناطقی که بیشترین ارزش را از نظر قیمت مسکن در استانبول به دست آورده اند عبارتند از آدالار، باکرکوی، بشیکتاش، بیکوز و بی اوغلو. اگر از نظر دوره های استهلاک نگاه کنیم، مناطقی که در کوتاه ترین زمان به سودهی رسیده اند عبارتند از Beylikdüzü، Çekmöy، Esenyurt، Sancaktepe و Sultangazi.

همچنین فروش املاک تجاری که از سودآورترین ابزارهای سرمایه گذاری هستند، افزایش چشمگیری داشته است. از نوامبر، میانگین قیمت واحد متر مربع املاک تجاری در استانبول 8291 لیر است. میانگین دوره استهلاک این املاک 24 سال است. باکرکوی، بشیکتاش، بیکوز و بی اوغلو مناطقی بودند که بیشترین افزایش قیمت ملک تجاری را داشتند. بیلیکدوزو، چکمکوی، اسنیورت، سنجاق تپه و سلطانگزی مناطقی بودند که با دوره‌های کوتاه استهلاک، سریع‌ترین درآمد را برای سرمایه‌گذاران به ارمغان آوردند.

Properties
1
Footer Contact Bar Image